XEQUESTRIS SRL
NICOLAE G. CARAMFIL, et. 6, ap. B.6-4, București Sectorul 1, București
În 2025: cifra de afaceri 3.000 lei, pierdere netă 979 mii lei, 2 angajați.
Despre XEQUESTRIS SRL
XEQUESTRIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2012 cu numărul J2012011634408 și codul unic de înregistrare (CUI) 30765013, cu sediul în București Sector 1, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3.000 lei (-99% față de 2024), o pierdere netă de 979 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 15,1 mil lei la 3.000 lei).
Date de identificare
- CUI
- 30765013
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012011634408
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 octombrie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012011634408
- Cod poștal
- —
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 3.000 lei
- Pierdere netă
- 979 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 2,6 mil lei
- Datorii
- 18,1 mil lei
- Active totale
- 20,7 mil lei
- Marjă netă
- -32.624,5%
- Cifră / angajat
- 1.500 lei
-99% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 87% din active; cifra de afaceri a scăzut cu 99% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 16 mil | 16,6 mil | 687 mii | 1 mil | 12,5 mil | 15,1 mil | 4,1 mil | 1,6 mil | 400 mii | 3.000 |
| Venituri totale | 16,5 mil | 17,8 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 13,1 mil | 16,1 mil | 7,6 mil | 1,7 mil | 4,7 mil | 355 mii |
| Cheltuieli totale | 16,5 mil | 17,8 mil | 979 mii | 1,4 mil | 14 mil | 12,1 mil | 5,1 mil | 2,9 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 15 mii | 59 mii | 332 mii | 412 mii | -917 mii | 4 mil | 2,6 mil | -1,2 mil | 3 mil | -979 mii |
| Profit / pierdere netă | 1.050 | 29 mii | 237 mii | 386 mii | -1,1 mil | 3,4 mil | 2,6 mil | -1,2 mil | 3 mil | -979 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | — | 4 | 12 | 14 | 10 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,4 mil | 2,3 mil | 8 mil | 12,8 mil | 14,9 mil | 14,6 mil | 15,2 mil | 9,2 mil |
| Active circulante | 16,8 mil | 18 mil | 16,1 mil | 17,2 mil | 19,2 mil | 19,6 mil | 5,8 mil | 3,6 mil | 7,4 mil | 11,5 mil |
| din care stocuri | 21 mii | 21 mii | 21 mii | 21 mii | 21 mii | 2.910 | — | — | — | — |
| creanțe | 16,7 mil | 17,9 mil | 16 mil | 17,2 mil | 19,1 mil | 19,5 mil | 5,8 mil | 3,6 mil | 7,2 mil | 11,5 mil |
| casa și conturi la bănci | 46 mii | 39 mii | 109 mii | 42 mii | 57 mii | 141 mii | 2.042 | 2.605 | 231 mii | -1.123 |
| Cheltuieli în avans | 3.982 | 112 | 100 | 135 | 32 mii | 1.326 | 4.215 | 2.296 | 40 | 40 |
| Datorii | 18,4 mil | 20 mil | 16,7 mil | 17,3 mil | 26,2 mil | 28 mil | 13,7 mil | 14,4 mil | 19 mil | 18,1 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | — | 4.853 | 5.700 | 2.605 |
| Capitaluri proprii | 236 mii | 265 mii | 1,8 mil | 2,1 mil | 1 mil | 4,4 mil | 7 mil | 3,8 mil | 3,6 mil | 2,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 40 mii | 40 mii | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,3 mil |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 3.983 din 4.057 în județul București și locul 10.538 din 10.806 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- ELFRA POINT CONSULT SRL · București Sector 13.250 lei · 0 ang.
- INOVATIV FINCONTAB & CONSULTING S.R.L. · București Sector 23.240 lei · 0 ang.
- EAQ KONCEPT S.R.L. · București Sector 63.200 lei · 0 ang.
- NALIA ENGINEERING AND CONSULTING S.R.L. · București Sector 13.046 lei · 0 ang.
- LARACOR ELITE SRL · București Sector 13.000 lei · 0 ang.
- CC ADVISORY SOLUTIONS SRL · București Sector 13.000 lei · 0 ang.
- CLOSIX S.R.L. · București Sector 23.000 lei · 0 ang.
- XROCK MINERALS SRL · București Sector 42.986 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre XEQUESTRIS SRL
Care este CUI-ul firmei XEQUESTRIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei XEQUESTRIS SRL este 30765013. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012011634408, iar codul EUID este ROONRC.J2012011634408.
Unde are sediul XEQUESTRIS SRL?
Sediul social al firmei XEQUESTRIS SRL este în NICOLAE G. CARAMFIL, et. 6, ap. B.6-4, București Sectorul 1, București, București Sector 1, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are XEQUESTRIS SRL?
Activitatea principală a firmei XEQUESTRIS SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată XEQUESTRIS SRL?
XEQUESTRIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 octombrie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma XEQUESTRIS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru XEQUESTRIS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 1 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are XEQUESTRIS SRL?
În 2025, XEQUESTRIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.000 lei și o pierdere netă de 979 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.