WPI SERVICII SRL
CODRULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 175 mii lei, pierdere netă 14 mii lei, 2 angajați.
Despre WPI SERVICII SRL
WPI SERVICII SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2013 cu numărul J2013003624128 și codul unic de înregistrare (CUI) 32587907, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Alte activități de protecție n.c.a.” (cod CAEN 8009). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 175 mii lei (-15% față de 2024), o pierdere netă de 14 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 492 mii lei la 175 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021.
Date de identificare
- CUI
- 32587907
- Nr. Registrul Comerțului
- J2013003624128
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 decembrie 2013
- EUID
- ROONRC.J2013003624128
- Cod poștal
- 400245
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.12.2021
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 175 mii lei
- Pierdere netă
- 14 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 3.345 lei
- Datorii
- 55 mii lei
- Active totale
- 58 mii lei
- Marjă netă
- -8,2%
- Cifră / angajat
- 88 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; datorii de 94% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 18 mii | 51 mii | 199 mii | 274 mii | 196 mii | 492 mii | 327 mii | 203 mii | 206 mii | 175 mii |
| Venituri totale | 18 mii | 51 mii | 204 mii | 274 mii | 197 mii | 493 mii | 327 mii | 203 mii | 207 mii | 176 mii |
| Cheltuieli totale | 11 mii | 20 mii | 124 mii | 278 mii | 222 mii | 380 mii | 280 mii | 190 mii | 184 mii | 189 mii |
| Profit / pierdere brută | 6.057 | 31 mii | 80 mii | -4.408 | -25 mii | 113 mii | 47 mii | 13 mii | 23 mii | -13 mii |
| Profit / pierdere netă | 5.533 | 29 mii | 77 mii | -7.149 | -27 mii | 108 mii | 45 mii | 11 mii | 21 mii | -14 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 6.700 | 4.690 | 12 mii | 88 mii | 48 mii | 42 mii | 30 mii | 30 mii | 31 mii | 28 mii |
| Active circulante | 74 mii | 107 mii | 187 mii | 158 mii | 152 mii | 253 mii | 279 mii | 286 mii | 49 mii | 28 mii |
| din care stocuri | 126 | 621 | 621 | 126 | 126 | — | 1.083 | 6.331 | 95 | 1.373 |
| creanțe | 335 | 2.269 | 8.337 | 75 mii | 125 mii | 194 mii | 255 mii | 270 mii | 24 mii | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 74 mii | 104 mii | 178 mii | 83 mii | 27 mii | 60 mii | 22 mii | 10 mii | 25 mii | 16 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 741 | 972 | 102 | 1.191 | 835 | 2.591 | 1.432 | 1.528 |
| Datorii | 97 | 1.130 | 13 mii | 67 mii | 47 mii | 56 mii | 34 mii | 32 mii | 53 mii | 55 mii |
| Capitaluri proprii | 81 mii | 110 mii | 187 mii | 180 mii | 153 mii | 241 mii | 276 mii | 287 mii | 29 mii | 3.345 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 17 din 27 în județul Cluj și locul 524 din 830 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8009 – Alte activități de protecție n.c.a..
Firme similare din județul Cluj
- WIREONE S.R.L. · Cluj-Napoca289 mii lei · 1 ang.
- ARC SECURITY SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca255 mii lei · 0 ang.
- TOBIAS LOCKSMITH S.R.L. · Cluj-Napoca225 mii lei · 2 ang.
- AMID PREVENT S.R.L. · Cluj-Napoca184 mii lei · 0 ang.
- SECURE NET VISION S.R.L. · Cluj-Napoca175 mii lei · 1 ang.
- E-HSHR S.R.L. · Cătina153 mii lei · 0 ang.
- XTEC GENERAL S.R.L. · Livada (com. Petreștii De Jos)111 mii lei · 1 ang.
- EVAL SECURITY RISK SRL · Cluj-Napoca99 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8009 – Alte activități de protecție n.c.a.
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4672 Comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 6039 Activități de distribuție a altor conținuturi
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
Întrebări frecvente despre WPI SERVICII SRL
Care este CUI-ul firmei WPI SERVICII SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WPI SERVICII SRL este 32587907, iar codul de TVA este RO32587907. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013003624128, iar codul EUID este ROONRC.J2013003624128.
Unde are sediul WPI SERVICII SRL?
Sediul social al firmei WPI SERVICII SRL este în CODRULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400245, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WPI SERVICII SRL?
Activitatea principală a firmei WPI SERVICII SRL este „Alte activități de protecție n.c.a.”, cod CAEN 8009. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WPI SERVICII SRL?
WPI SERVICII SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 decembrie 2013, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WPI SERVICII SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 636). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WPI SERVICII SRL?
În 2025, WPI SERVICII SRL a raportat o cifră de afaceri de 175 mii lei și o pierdere netă de 14 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WPI SERVICII SRL plătitoare de TVA?
Da. WPI SERVICII SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2021. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.