WINDACO RESOURCES SRL
PUCHENI, București Sectorul 5, București
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 22,2 mil lei, profit net 3,2 mil lei, 5 angajați.
Despre WINDACO RESOURCES SRL
WINDACO RESOURCES SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2012 cu numărul J2012006781405 și codul unic de înregistrare (CUI) 28205898, cu sediul în București Sector 5, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de consultanță în afaceri și management” (cod CAEN 7020). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 22,2 mil lei (-56% față de 2024), un profit net de 3,2 mil lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 4,7 mil lei la 22,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2011.
Date de identificare
- CUI
- 28205898
- Nr. Registrul Comerțului
- J2012006781405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iunie 2012
- EUID
- ROONRC.J2012006781405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 22.03.2011
Organ fiscal competent: Direcţia Generală a Finanţelor Publice Municipiul Bucureşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 22,2 mil lei
- Profit net
- 3,2 mil lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- 7,7 mil lei
- Datorii
- 4,9 mil lei
- Active totale
- 12,7 mil lei
- Marjă netă
- 14,6%
- Cifră / angajat
- 4,4 mil lei
-56% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 56% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,5 mil | 5,9 mil | 4,9 mil | 4,1 mil | 1,9 mil | 4,7 mil | 16,4 mil | 19,7 mil | 50,1 mil | 22,2 mil |
| Venituri totale | 2,6 mil | 5,8 mil | 4,9 mil | 4,1 mil | 2,6 mil | 5,6 mil | 16,6 mil | 18,5 mil | 51,2 mil | 23 mil |
| Cheltuieli totale | 2,3 mil | 5 mil | 4 mil | 3,7 mil | 2,3 mil | 5,2 mil | 14,4 mil | 16,9 mil | 38,4 mil | 19,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 304 mii | 854 mii | 860 mii | 311 mii | 255 mii | 469 mii | 2,2 mil | 1,5 mil | 12,8 mil | 3,8 mil |
| Profit / pierdere netă | 254 mii | 694 mii | 715 mii | 252 mii | 235 mii | 427 mii | 2 mil | 1,3 mil | 10,9 mil | 3,2 mil |
| Număr mediu de angajați | 9 | 7 | 7 | 7 | 5 | 6 | 5 | 5 | 6 | 5 |
| Active imobilizate | 189 mii | 341 mii | 633 mii | 725 mii | 438 mii | 291 mii | 184 mii | 462 mii | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Active circulante | 286 mii | 2,4 mil | 4,8 mil | 2,7 mil | 3 mil | 6 mil | 13,5 mil | 11,2 mil | 25,5 mil | 11,2 mil |
| din care stocuri | 12 mii | 207 mii | 330 mii | 95 mii | 583 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 289 mii | 6,9 mil | 882 mii |
| creanțe | 273 mii | 2,2 mil | 4,4 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 4,4 mil | 12 mil | 10,9 mil | 8,4 mil | 9 mil |
| casa și conturi la bănci | 1.528 | 720 | 27 mii | 63 mii | -467 mii | 28 mii | -93 mii | 59 mii | 10,3 mil | 1,3 mil |
| Cheltuieli în avans | 1.934 | — | 70 mii | 16 mii | 8.736 | 2.201 | 829 | 548 | 7.752 | 345 mii |
| Datorii | 203 mii | 2 mil | 3,6 mil | 3 mil | 2,7 mil | 5 mil | 10,5 mil | 9,3 mil | 14 mil | 4,9 mil |
| Venituri în avans | — | 38 mii | 744 mii | — | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 275 mii | 701 mii | 1,1 mil | 474 mii | 804 mii | 1,2 mil | 3,2 mil | 2,4 mil | 12,8 mil | 7,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 300 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 76 din 4.058 în județul București și locul 110 din 10.810 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management.
Firme similare din județul București
- ROLAND BERGER SRL · București Sector 123,7 mil lei · 41 ang.
- ANATOLIA ENERGY INVESTMENTS AND CONSULTANCY S.R.L. · București Sector 223,6 mil lei · 1 ang.
- HAZELHEARTWOOD ROMANIA S.R.L. · București Sector 322,5 mil lei · 44 ang.
- SMILE AND DIAL S.R.L. · București Sector 222,5 mil lei · 1 ang.
- FERGUS CONSTRUCT INTERNATIONAL SRL · București Sector 121,8 mil lei · 21 ang.
- ENGIE GBS ROMANIA S.R.L. · București Sector 421,7 mil lei · 9 ang.
- WESTACO SRL · București Sector 121,1 mil lei · 30 ang.
- HIT REAL CONSULTING SRL · București Sector 420,8 mil lei · 6 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 2620 Fabricarea calculatoarelor și a echipamentelor periferice
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4769 Comerț cu amănuntul de bunuri culturale și recreative n.c.a.
- 5590 Alte servicii de cazare
- 5819 Alte activități de editare
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7412 Design grafic și activități de comunicare vizuală
- 7414 Alte activități de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 7810 Activități ale agențiilor de plasare a forței de muncă
- 7820 Activități ale agențiilor de plasare temporară a forței de muncă și furnizarea altor resurse umane
- 8009 Alte activități de protecție n.c.a.
- 8240 Activități de intermediere pentru servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 8569 Activități de servicii suport pentru învățământ
- 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații
Întrebări frecvente despre WINDACO RESOURCES SRL
Care este CUI-ul firmei WINDACO RESOURCES SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WINDACO RESOURCES SRL este 28205898, iar codul de TVA este RO28205898. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2012006781405, iar codul EUID este ROONRC.J2012006781405.
Unde are sediul WINDACO RESOURCES SRL?
Sediul social al firmei WINDACO RESOURCES SRL este în PUCHENI, București Sectorul 5, București, București Sector 5, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WINDACO RESOURCES SRL?
Activitatea principală a firmei WINDACO RESOURCES SRL este „Activități de consultanță în afaceri și management”, cod CAEN 7020. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WINDACO RESOURCES SRL?
WINDACO RESOURCES SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iunie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WINDACO RESOURCES SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0733 *** 537). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WINDACO RESOURCES SRL?
În 2025, WINDACO RESOURCES SRL a raportat o cifră de afaceri de 22,2 mil lei și un profit net de 3,2 mil lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WINDACO RESOURCES SRL plătitoare de TVA?
Da. WINDACO RESOURCES SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 martie 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din București Sector 5
- Firme cu CAEN 7020 din județul București
- CAEN 7020 – Activități de consultanță în afaceri și management
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 7020
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară WINDACO RESOURCES SRL cu alte firme