WELDMIX S.R.L.
Mihai Românul, sc. B, et. 5, ap. 130, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 363 mii lei, profit net 134 mii lei.
Despre WELDMIX S.R.L.
WELDMIX S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2018 cu numărul J2018000036127 și codul unic de înregistrare (CUI) 38661930, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 8 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 363 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 134 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 8.000 lei la 363 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2024 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 38661930
- Nr. Registrul Comerțului
- J2018000036127
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 ianuarie 2018
- EUID
- ROONRC.J2018000036127
- Cod poștal
- 400552
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.04.2024
din 01.04.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 363 mii lei
- Profit net
- 134 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 376 mii lei
- Datorii
- 11 mii lei
- Active totale
- 387 mii lei
- Marjă netă
- 36,8%
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | — | — | 8.000 | 24 mii | 21 mii | 679 mii | 363 mii |
| Venituri totale | 0 | 0 | 0 | 8.000 | 24 mii | 21 mii | 679 mii | 364 mii |
| Cheltuieli totale | 1.174 | 1.422 | 1.309 | 1.458 | 3.199 | 6.931 | 442 mii | 211 mii |
| Profit / pierdere brută | -1.174 | -1.422 | -1.309 | 6.542 | 21 mii | 14 mii | 238 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.174 | -1.422 | -1.309 | 6.307 | 21 mii | 12 mii | 207 mii | 134 mii |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | 3.031 |
| Active circulante | 427 | 42 | 134 | 8.026 | 29 mii | 40 mii | 270 mii | 383 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 468 | 8.439 | 11 mii |
| casa și conturi la bănci | 427 | 42 | 134 | 8.026 | 29 mii | 40 mii | 261 mii | 372 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 295 | 130 |
| Datorii | 1.401 | 2.438 | 3.839 | 5.424 | 5.910 | 5.369 | 28 mii | 11 mii |
| Capitaluri proprii | -974 | -2.396 | -3.705 | 2.602 | 23 mii | 35 mii | 242 mii | 376 mii |
| din care capital subscris vărsat | — | — | — | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 482 din 975 în județul Cluj și locul 10.214 din 19.582 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Cluj
- RB & D CONSTRUCT S.R.L. · Gherla371 mii lei · 1 ang.
- CAMCO IMPORT EXPORT SRL · Cluj-Napoca368 mii lei · 2 ang.
- PLANIMEX S.R.L. · Gheorghieni (com. Feleacu)367 mii lei · 2 ang.
- ISA LUC SRL · Guga (com. Caseiu)367 mii lei · 3 ang.
- DM ELI CONSTRUCT PROFI S.R.L. · Macău (com. Aghireșu)364 mii lei · 2 ang.
- ELITE GRUP SRL · Cluj-Napoca361 mii lei · 1 ang.
- EVOTIX SRL · Cluj-Napoca359 mii lei · 1 ang.
- TEME HTI SRL · Florești357 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 2511 Fabricarea de construcții metalice și părți componente ale structurilor metalice
- 2512 Fabricarea de uși și ferestre din metal
- 2522 Producția de rezervoare, cisterne și containere metalice
- 2540 Fabricarea produselor metalice obținute prin deformare plastică; metalurgia pulberilor
- 2551 Acoperirea metalelor
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2561 Fabricarea produselor de tăiat
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2591 Fabricarea de recipienți, containere și alte produse similare din oțel
- 2599 Fabricarea altor articole din metal n.c.a.
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 9130 Activități de conservare, restaurare și alte activități suport pentru patrimoniul cultural
Întrebări frecvente despre WELDMIX S.R.L.
Care este CUI-ul firmei WELDMIX S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei WELDMIX S.R.L. este 38661930, iar codul de TVA este RO38661930. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2018000036127, iar codul EUID este ROONRC.J2018000036127.
Unde are sediul WELDMIX S.R.L.?
Sediul social al firmei WELDMIX S.R.L. este în Mihai Românul, sc. B, et. 5, ap. 130, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400552, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are WELDMIX S.R.L.?
Activitatea principală a firmei WELDMIX S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată WELDMIX S.R.L.?
WELDMIX S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 ianuarie 2018, deci are 8 ani de activitate.
Cum pot contacta firma WELDMIX S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0746 *** 947). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are WELDMIX S.R.L.?
În 2025, WELDMIX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 363 mii lei și un profit net de 134 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este WELDMIX S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. WELDMIX S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2024 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.