W PROJECT SRL
Str. DOAMNA GHICA, bl. 2, sc. B, et. 10, ap. 84, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 259 mii lei, profit net 107 mii lei, 2 angajați.
Despre W PROJECT SRL
W PROJECT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 1992 cu numărul J1992022580406 și codul unic de înregistrare (CUI) 32878, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de arhitectură” (cod CAEN 7111). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 259 mii lei (+76% față de 2024), un profit net de 107 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 73 mii lei la 259 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 32878
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992022580406
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 28 august 1992
- EUID
- ROONRC.J1992022580406
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.12.1993
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 259 mii lei
- Profit net
- 107 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 109 mii lei
- Datorii
- 80 mii lei
- Active totale
- 189 mii lei
- Marjă netă
- 41,4%
- Cifră / angajat
- 130 mii lei
+76% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 42% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 84 mii | 178 mii | 167 mii | 170 mii | 150 mii | 73 mii | 116 mii | 113 mii | 147 mii | 259 mii |
| Venituri totale | 84 mii | 190 mii | 167 mii | 170 mii | 150 mii | 74 mii | 117 mii | 115 mii | 148 mii | 263 mii |
| Cheltuieli totale | 84 mii | 98 mii | 102 mii | 172 mii | 170 mii | 141 mii | 153 mii | 137 mii | 142 mii | 153 mii |
| Profit / pierdere brută | 587 | 92 mii | 65 mii | -2.070 | -20 mii | -66 mii | -36 mii | -22 mii | 5.919 | 110 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.947 | 90 mii | 63 mii | -3.773 | -22 mii | -67 mii | -37 mii | -23 mii | 4.436 | 107 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2.520 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active circulante | 74 mii | 144 mii | 211 mii | 202 mii | 185 mii | 105 mii | 73 mii | 51 mii | 67 mii | 189 mii |
| din care stocuri | 1.083 | — | — | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 33 mii | 21 mii | 21 mii | 27 mii | 34 mii | 26 mii | — | — | 1.775 | — |
| casa și conturi la bănci | 41 mii | 123 mii | 190 mii | 175 mii | 150 mii | 79 mii | 73 mii | 51 mii | 65 mii | 189 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | 1.982 | 1.983 | 1.982 | 1.982 | 1.982 | — |
| Datorii | 30 mii | 8.892 | 13 mii | 7.421 | 14 mii | 4.532 | 6.264 | 8.112 | 19 mii | 80 mii |
| Capitaluri proprii | 45 mii | 135 mii | 198 mii | 194 mii | 172 mii | 105 mii | 69 mii | 45 mii | 50 mii | 109 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 731 din 1.742 în județul București și locul 2.296 din 6.023 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7111 – Activități de arhitectură.
Firme similare din județul București
- AXIS TEXO SRL · București Sector 3263 mii lei · 1 ang.
- VIF PROIECT CONSTRUCT SRL · București Sector 6263 mii lei · 1 ang.
- DESIGN & MANAGEMENT SERVICES SRL · București Sector 6262 mii lei · 1 ang.
- ARHITECT GABRIEL GEORGESCU & ECHIPA S.R.L. · București Sector 1262 mii lei · 2 ang.
- AGREAT PROJECT S.R.L. · București Sector 1261 mii lei · 1 ang.
- ANKY PROIECT SRL · București Sector 2258 mii lei · 2 ang.
- GENUINE STUDIO SRL · București Sector 5257 mii lei · 1 ang.
- INCEPTUM STUDIO SRL · București Sector 3256 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7111 – Activități de arhitectură
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre W PROJECT SRL
Care este CUI-ul firmei W PROJECT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei W PROJECT SRL este 32878, iar codul de TVA este RO32878. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992022580406, iar codul EUID este ROONRC.J1992022580406.
Unde are sediul W PROJECT SRL?
Sediul social al firmei W PROJECT SRL este în Str. DOAMNA GHICA, bl. 2, sc. B, et. 10, ap. 84, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are W PROJECT SRL?
Activitatea principală a firmei W PROJECT SRL este „Activități de arhitectură”, cod CAEN 7111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată W PROJECT SRL?
W PROJECT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 august 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma W PROJECT SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru W PROJECT SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are W PROJECT SRL?
În 2025, W PROJECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 259 mii lei și un profit net de 107 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este W PROJECT SRL plătitoare de TVA?
Da. W PROJECT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 1993 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.