VIROLAC SRL
BR. SZENTKERESZTHY BÉLA, Sat Arcuș, Comuna Arcuș, Covasna
În 2025: cifra de afaceri 291 mii lei, profit net 160 mii lei.
Despre VIROLAC SRL
VIROLAC SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2010 cu numărul J14/177/2010 și codul unic de înregistrare (CUI) 27178035, cu sediul în Arcuș, județul Covasna. Activitatea principală este „Alte servicii de cazare” (cod CAEN 5590). Firma are 16 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 291 mii lei (-47% față de 2024), un profit net de 160 mii lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 228 mii lei la 291 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2010 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27178035
- Nr. Registrul Comerțului
- J14/177/2010
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iulie 2010
- EUID
- ROONRC.J14/177/2010
- Cod poștal
- 527166
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 19.07.2010
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 291 mii lei
- Profit net
- 160 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 991 mii lei
- Datorii
- 519 mii lei
- Active totale
- 1,5 mil lei
- Marjă netă
- 55,1%
-47% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 47% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 795 | 216 | 133 mii | 217 mii | 1,1 mil | 228 mii | 174 mii | 276 mii | 544 mii | 291 mii |
| Venituri totale | 416 mii | 177 mii | 134 mii | 217 mii | 1,1 mil | 228 mii | 174 mii | 276 mii | 544 mii | 291 mii |
| Cheltuieli totale | 74 mii | 128 mii | 114 mii | 116 mii | 110 mii | 167 mii | 157 mii | 135 mii | 123 mii | 99 mii |
| Profit / pierdere brută | 341 mii | 49 mii | 20 mii | 101 mii | 988 mii | 62 mii | 17 mii | 141 mii | 421 mii | 192 mii |
| Profit / pierdere netă | 329 mii | 47 mii | 19 mii | 99 mii | 977 mii | 59 mii | 15 mii | 139 mii | 353 mii | 160 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | — |
| Active imobilizate | 215 mii | 198 mii | 189 mii | 168 mii | 191 mii | 226 mii | 286 mii | 275 mii | 232 mii | 234 mii |
| Active circulante | 202 mii | 98 mii | 159 mii | 347 mii | 1,3 mil | 948 mii | 875 mii | 857 mii | 1 mil | 1,3 mil |
| din care stocuri | — | — | 592 | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii | 121 mii |
| creanțe | 127 mii | 94 mii | 156 mii | 197 mii | 1,2 mil | 709 mii | 746 mii | 709 mii | 914 mii | 999 mii |
| casa și conturi la bănci | 75 mii | 3.995 | 1.501 | 29 mii | 34 mii | 118 mii | 8.303 | 26 mii | 7.945 | 153 mii |
| Cheltuieli în avans | 878 | 5.527 | 6.741 | 3.946 | 1.980 | 2.891 | 2.521 | 1.826 | 2.918 | 2.707 |
| Datorii | 84 mii | 91 mii | 135 mii | 264 mii | 283 mii | 286 mii | 353 mii | 445 mii | 366 mii | 519 mii |
| Capitaluri proprii | 333 mii | 211 mii | 219 mii | 255 mii | 1,2 mil | 890 mii | 811 mii | 688 mii | 911 mii | 991 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 10 din 33 în județul Covasna și locul 624 din 1.657 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5590 – Alte servicii de cazare.
Firme similare din județul Covasna
- PENSIUNE SECUIASCĂ S.R.L. · Târgu Secuiesc368 mii lei · 1 ang.
- PIXEL GUESTHOUSE S.R.L. · Târgu Secuiesc359 mii lei · 1 ang.
- ECVEST TRAVEL S.R.L. · Sfântu Gheorghe296 mii lei · 1 ang.
- TINY CAMPUS S.R.L. · Târgu Secuiesc282 mii lei · 0 ang.
- EUROPAN SRL · Filia (com. Brăduț)265 mii lei · 2 ang.
- PRESTARI SERVICII COMERT EXPORT-IMPORT "CUPIDON" SRL · Târgu Secuiesc214 mii lei · 1 ang.
- VOLO TRANSYLVANIA S.R.L. · Bixad188 mii lei · 0 ang.
- PRODUCTIE SI COMERT "JULI" SRL · Bixad166 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 5590 – Alte servicii de cazare
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre VIROLAC SRL
Care este CUI-ul firmei VIROLAC SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIROLAC SRL este 27178035, iar codul de TVA este RO27178035. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J14/177/2010, iar codul EUID este ROONRC.J14/177/2010.
Unde are sediul VIROLAC SRL?
Sediul social al firmei VIROLAC SRL este în BR. SZENTKERESZTHY BÉLA, Sat Arcuș, Comuna Arcuș, Covasna, județul Covasna, cod poștal 527166, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIROLAC SRL?
Activitatea principală a firmei VIROLAC SRL este „Alte servicii de cazare”, cod CAEN 5590. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIROLAC SRL?
VIROLAC SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iulie 2010, deci are 16 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIROLAC SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0267 *** 903). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIROLAC SRL?
În 2025, VIROLAC SRL a raportat o cifră de afaceri de 291 mii lei și un profit net de 160 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIROLAC SRL plătitoare de TVA?
Da. VIROLAC SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2010 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.