VIO & CLAU TRANS SRL
Sat Livada De Bihor, Comuna Nojorid, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 1,5 mil lei, profit net 19 mii lei, 3 angajați.
Despre VIO & CLAU TRANS SRL
VIO & CLAU TRANS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2007 cu numărul J05/575/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 21293450, cu sediul în Livada De Bihor (com. Nojorid), județul Bihor. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,5 mil lei (-3% față de 2024), un profit net de 19 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,3 mil lei la 1,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007.
Date de identificare
- CUI
- 21293450
- Nr. Registrul Comerțului
- J05/575/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 07 martie 2007
- EUID
- ROONRC.J05/575/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 01.08.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,5 mil lei
- Profit net
- 19 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 5.454 lei
- Datorii
- 813 mii lei
- Active totale
- 818 mii lei
- Marjă netă
- 1,3%
- Cifră / angajat
- 504 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 99% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,5 mil | 1,8 mil | 658 mii | 788 mii | 934 mii | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Venituri totale | 1,5 mil | 1,8 mil | 674 mii | 797 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Cheltuieli totale | 1,3 mil | 1,7 mil | 756 mii | 853 mii | 991 mii | 1,3 mil | 1,7 mil | 2 mil | 1,6 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 112 mii | 159 mii | -82 mii | -57 mii | 39 mii | 42 mii | 53 mii | -2.140 | -84 mii | 23 mii |
| Profit / pierdere netă | 94 mii | 141 mii | -89 mii | -64 mii | 29 mii | 31 mii | 41 mii | -18 mii | -84 mii | 19 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 23 mii | 22 mii | 4.230 | 144 mii | 83 mii | — | — | — | — | — |
| Active circulante | 342 mii | 313 mii | 306 mii | 324 mii | 423 mii | 466 mii | 556 mii | 434 mii | 784 mii | 793 mii |
| din care stocuri | 204 mii | 126 mii | 183 mii | 151 mii | 221 mii | 285 mii | 248 mii | 319 mii | 243 mii | 289 mii |
| creanțe | 108 mii | 174 mii | 120 mii | 144 mii | 194 mii | 155 mii | 282 mii | 100 mii | 447 mii | 505 mii |
| casa și conturi la bănci | 30 mii | 13 mii | 3.279 | 29 mii | 8.958 | 26 mii | 27 mii | 15 mii | 94 mii | -696 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 25 mii |
| Datorii | 271 mii | 192 mii | 256 mii | 479 mii | 488 mii | 417 mii | 467 mii | 363 mii | 797 mii | 813 mii |
| Capitaluri proprii | 94 mii | 143 mii | 54 mii | -10 mii | 18 mii | 49 mii | 89 mii | 71 mii | -14 mii | 5.454 |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 484 din 1.914 în județul Bihor și locul 7.502 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Bihor
- MARCID GHERDAN TRANS S.R.L. · Sânlazăr (com. Chișlaz)1,5 mil lei · 3 ang.
- KONCZ SRL · Salonta1,5 mil lei · 4 ang.
- EUROCRO TRANS SRL · Oradea1,5 mil lei · 5 ang.
- VOLKS CONCEPT SRL · Avram Iancu1,5 mil lei · 3 ang.
- DODO EUROSPEED S.R.L. · Oradea1,5 mil lei · 4 ang.
- GOROS UTILITAR SRL · Sântandrei1,5 mil lei · 4 ang.
- AC EASYSPED S.R.L. · Oradea1,5 mil lei · 1 ang.
- PADIVAS SRL · Marghita1,5 mil lei · 9 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre VIO & CLAU TRANS SRL
Care este CUI-ul firmei VIO & CLAU TRANS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIO & CLAU TRANS SRL este 21293450, iar codul de TVA este RO21293450. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J05/575/2007, iar codul EUID este ROONRC.J05/575/2007.
Unde are sediul VIO & CLAU TRANS SRL?
Sediul social al firmei VIO & CLAU TRANS SRL este în Sat Livada De Bihor, Comuna Nojorid, Bihor, Livada De Bihor (com. Nojorid), județul Bihor, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIO & CLAU TRANS SRL?
Activitatea principală a firmei VIO & CLAU TRANS SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIO & CLAU TRANS SRL?
VIO & CLAU TRANS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 7 martie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIO & CLAU TRANS SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VIO & CLAU TRANS SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Livada De Bihor (com. Nojorid) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VIO & CLAU TRANS SRL?
În 2025, VIO & CLAU TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,5 mil lei și un profit net de 19 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIO & CLAU TRANS SRL plătitoare de TVA?
Da. VIO & CLAU TRANS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.