VINALCO SRL
Sat Șeica Mică, Comuna Șeica Mică, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 311 mii lei, pierdere netă 30 mii lei, 3 angajați.
Despre VINALCO SRL
VINALCO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2003 cu numărul J32/1429/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15876204, cu sediul în Șeica Mică, județul Sibiu. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 311 mii lei (+19% față de 2024), o pierdere netă de 30 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 230 mii lei la 311 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15876204
- Nr. Registrul Comerțului
- J32/1429/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 noiembrie 2003
- EUID
- ROONRC.J32/1429/2003
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 311 mii lei
- Pierdere netă
- 30 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -513 mii lei
- Datorii
- 527 mii lei
- Active totale
- 14 mii lei
- Marjă netă
- -9,6%
- Cifră / angajat
- 104 mii lei
+19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (3835%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 97 mii | 114 mii | 154 mii | 191 mii | 244 mii | 230 mii | 263 mii | 261 mii | 262 mii | 311 mii |
| Venituri totale | 97 mii | 114 mii | 154 mii | 191 mii | 244 mii | 234 mii | 265 mii | 264 mii | 276 mii | 328 mii |
| Cheltuieli totale | 123 mii | 140 mii | 179 mii | 215 mii | 272 mii | 262 mii | 315 mii | 340 mii | 310 mii | 352 mii |
| Profit / pierdere brută | -26 mii | -26 mii | -24 mii | -24 mii | -28 mii | -29 mii | -50 mii | -76 mii | -34 mii | -25 mii |
| Profit / pierdere netă | -27 mii | -28 mii | -26 mii | -26 mii | -30 mii | -31 mii | -53 mii | -78 mii | -37 mii | -30 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 2 | 3 | 3 | 2 | 3 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | — | — | -167 | — | — |
| Active circulante | 7.016 | 16 mii | 18 mii | 28 mii | 9.805 | 19 mii | 22 mii | 9.645 | 17 mii | 14 mii |
| din care stocuri | 7.016 | 15 mii | 18 mii | 28 mii | 9.640 | 8.744 | 17 mii | 8.370 | 12 mii | 11 mii |
| creanțe | — | — | — | — | — | 1.489 | 155 | 95 | 3.678 | 2.205 |
| casa și conturi la bănci | — | 609 | 5 | 625 | 165 | 8.867 | 5.102 | 1.180 | 1.042 | 655 |
| Datorii | 182 mii | 218 mii | 246 mii | 283 mii | 294 mii | 334 mii | 390 mii | 456 mii | 500 mii | 527 mii |
| Capitaluri proprii | -175 mii | -202 mii | -228 mii | -254 mii | -284 mii | -315 mii | -368 mii | -446 mii | -483 mii | -513 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 385 din 543 în județul Sibiu și locul 16.471 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Sibiu
- VLAD COM SRL · Agârbiciu (com. Axente Sever)319 mii lei · 2 ang.
- BRAGA BTY SHOP S.R.L. · Agnita316 mii lei · 1 ang.
- FLO SI RODI VENDING S.R.L. · Mediaș314 mii lei · 1 ang.
- CLAU CLAUDIU COMPLEX COM S.R.L. · Sibiu311 mii lei · 1 ang.
- AMI TOUR 69 SRL · Sibiu309 mii lei · 1 ang.
- ARDELENII SRL · Sibiu307 mii lei · 1 ang.
- MAJESCRI LUCK S.R.L. · Vurpăr304 mii lei · 2 ang.
- MARELI SIBIU S.R.L. · Jina304 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete, în magazine specializate
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne, în magazine specializate
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase, în magazine specializate
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun, în magazine specializate
- 4729 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4762 Comerț cu amănuntul al ziarelor și articolelor de papetărie, în magazine specializate
- 4764 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive, în magazine specializate
- 4765 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor, în magazine specializate
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele, în magazine specializate
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie, în magazine specializate
- 4777 Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
Întrebări frecvente despre VINALCO SRL
Care este CUI-ul firmei VINALCO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VINALCO SRL este 15876204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J32/1429/2003, iar codul EUID este ROONRC.J32/1429/2003.
Unde are sediul VINALCO SRL?
Sediul social al firmei VINALCO SRL este în Sat Șeica Mică, Comuna Șeica Mică, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VINALCO SRL?
Activitatea principală a firmei VINALCO SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 18 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VINALCO SRL?
VINALCO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 noiembrie 2003, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VINALCO SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VINALCO SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Șeica Mică sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VINALCO SRL?
În 2025, VINALCO SRL a raportat o cifră de afaceri de 311 mii lei și o pierdere netă de 30 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VINALCO SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, VINALCO SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.