VIEW CODE S.R.L.
GHIOCEILOR, Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 349 mii lei, profit net 226 mii lei, 1 angajați.
Despre VIEW CODE S.R.L.
VIEW CODE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2022 cu numărul J12/6945/2022 și codul unic de înregistrare (CUI) 47190343, cu sediul în Dezmir (com. Apahida), județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6201). Firma are 3 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 349 mii lei (-19% față de 2024), un profit net de 226 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2022 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 17 mii lei la 349 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 47190343
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/6945/2022
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 16 noiembrie 2022
- EUID
- ROONRC.J12/6945/2022
- Cod poștal
- 407039
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 11.10.2026
din 01.02.2023
din 01.02.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 349 mii lei
- Profit net
- 226 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 227 mii lei
- Datorii
- 141 mii lei
- Active totale
- 368 mii lei
- Marjă netă
- 65%
- Cifră / angajat
- 349 mii lei
-19% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17 mii | 339 mii | 432 mii | 349 mii |
| Venituri totale | 17 mii | 339 mii | 432 mii | 349 mii |
| Cheltuieli totale | 847 | 63 mii | 68 mii | 112 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | 276 mii | 364 mii | 237 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | 273 mii | 353 mii | 226 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | — | 112 mii | 109 mii | 106 mii |
| Active circulante | 17 mii | 200 mii | 382 mii | 262 mii |
| creanțe | 17 mii | 6.522 | 238 mii | 220 mii |
| casa și conturi la bănci | 165 | 194 mii | 144 mii | 42 mii |
| Datorii | 974 | 24 mii | 27 mii | 141 mii |
| Capitaluri proprii | 16 mii | 289 mii | 464 mii | 227 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 595 din 1.278 în județul Cluj și locul 3.397 din 8.307 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).
Firme similare din județul Cluj
- TROTINELLI S.R.L. · Florești350 mii lei · 1 ang.
- DOVENG SOFTWARE S.R.L. · Cluj-Napoca350 mii lei · 1 ang.
- REMOTEMAGE SRL · Cluj-Napoca350 mii lei · 1 ang.
- PUPEZA SW S.R.L. · Cluj-Napoca349 mii lei · 1 ang.
- WADDLES S.R.L. · Turda349 mii lei · 0 ang.
- SEMTECH DIGITAL SOLUTIONS S.R.L. · Cluj-Napoca348 mii lei · 1 ang.
- FLYING MINDS S.R.L. · Cluj-Napoca347 mii lei · 1 ang.
- DAWN OF DATA S.R.L. · Cluj-Napoca347 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6201 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6201 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activități de consultanță în tehnologia informației
- 6203 Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
- 6312 Activități ale portalurilor web
Întrebări frecvente despre VIEW CODE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VIEW CODE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIEW CODE S.R.L. este 47190343, iar codul de TVA este RO47190343. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/6945/2022, iar codul EUID este ROONRC.J12/6945/2022.
Unde are sediul VIEW CODE S.R.L.?
Sediul social al firmei VIEW CODE S.R.L. este în GHIOCEILOR, Sat Dezmir, Comuna Apahida, Cluj, Dezmir (com. Apahida), județul Cluj, cod poștal 407039, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIEW CODE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VIEW CODE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6201. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIEW CODE S.R.L.?
VIEW CODE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 16 noiembrie 2022, deci are 3 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIEW CODE S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VIEW CODE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Dezmir (com. Apahida) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VIEW CODE S.R.L.?
În 2025, VIEW CODE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 349 mii lei și un profit net de 226 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIEW CODE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VIEW CODE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.