Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA10 ani pe piață

VIEW CEAHLĂU SRL

CUI 36258621J27/606/2016

PRINCIPALĂ, Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamț

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 430 mii lei, profit net 62 mii lei, 1 angajați.

Despre VIEW CEAHLĂU SRL

VIEW CEAHLĂU SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2016 cu numărul J27/606/2016 și codul unic de înregistrare (CUI) 36258621, cu sediul în Ceahlău, județul Neamț. Activitatea principală este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată” (cod CAEN 5520). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 430 mii lei (-23% față de 2024), un profit net de 62 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 448 mii lei la 430 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 mai 2017.

Date de identificare

CUI
36258621
Nr. Registrul Comerțului
J27/606/2016
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 iunie 2016
EUID
ROONRC.J27/606/2016
Cod poștal
617125

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 31.05.2017

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
26.09.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
430 mii lei

-23% față de 2024

Profit net
62 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
584 mii lei
Datorii
249 mii lei
Active totale
1,6 mil lei
Marjă netă
14,4%
Cifră / angajat
430 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 16% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 1.071 lei20162017: cifra de afaceri 29.577 lei; profit net 27.097 lei20172018: cifra de afaceri 57.819 lei; profit net 43.589 lei20182019: cifra de afaceri 73.666 lei; profit net 63.505 lei20192020: cifra de afaceri 363.186 lei; profit net 187.163 lei20202021: cifra de afaceri 448.178 lei; profit net 28.965 lei20212022: cifra de afaceri 536.114 lei; profit net 69.681 lei20222023: cifra de afaceri 515.124 lei; profit net 203.988 lei20232024: cifra de afaceri 556.212 lei; profit net 229.812 lei20242025: cifra de afaceri 430.437 lei; profit net 62.142 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă030 mii58 mii74 mii363 mii448 mii536 mii515 mii556 mii430 mii
Venituri totale5.69330 mii58 mii74 mii365 mii457 mii560 mii539 mii580 mii453 mii
Cheltuieli totale6.7641.63413 mii9.440174 mii424 mii484 mii330 mii333 mii378 mii
Profit / pierdere brută-1.07128 mii45 mii64 mii191 mii34 mii75 mii209 mii246 mii75 mii
Profit / pierdere netă-1.07127 mii44 mii64 mii187 mii29 mii70 mii204 mii230 mii62 mii
Număr mediu de angajați00——134221
Active imobilizate16 mii61 mii126 mii423 mii909 mii1,1 mil1,1 mil1 mil965 mii929 mii
Active circulante6.029142 mii957 mii1 mil669 mii746 mii422 mii490 mii634 mii675 mii
din care stocuri00——21 mii166 mii28 mii126 mii182 mii175 mii
creanțe5.69365 mii899 mii955 mii646 mii542 mii333 mii338 mii442 mii464 mii
casa și conturi la bănci33677 mii58 mii45 mii1.51038 mii62 mii26 mii10 mii36 mii
Cheltuieli în avans006.3686.3686.3686.3680000
Datorii23 mii148 mii139 mii417 mii378 mii576 mii310 mii235 mii284 mii249 mii
Venituri în avans029 mii881 mii881 mii886 mii878 mii838 mii816 mii794 mii772 mii
Capitaluri proprii-87126 mii70 mii133 mii320 mii349 mii355 mii454 mii522 mii584 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 24 din 105 în județul Neamț și locul 1.018 din 5.790 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată.

Firme similare din județul Neamț

Dosare în instanță

5 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 710/188/202508.04.2025

    plângere soluţii de neurmărire/netrimitere judecată (art.340 NCPP)

    Judecătoria Bicaz · Fond · Penal · calitate: Intimat

  • 274/188/202209.08.2024

    acţiune în constatare

    Curtea de Apel Bacau · Apel · Civil · calitate: Intimat Pârât

  • 21198/301/202302.08.2023

    ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. 5888,10 LEI

    Judecătoria Sectorul 3 Bucuresti · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât

  • 274/188/202226.05.2022

    acţiune în constatare restituire împrumut

    Tribunalul Neamt · Fond · Civil · calitate: Pârât Pârât

  • 274/188/202214.02.2022

    acţiune în constatare

    Judecătoria Bicaz · Fond · Civil · calitate: Pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5520 – Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată

  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0141 Creșterea bovinelor de lapte
  • 4299 Lucrări de construcții a altor proiecte inginerești n.c.a
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4339 Alte lucrări de finisare
  • 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 5520 Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată
  • 5610 Restaurante
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
  • 7410 Activități de design specializat
  • 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
  • 9319 Alte activități sportive

Întrebări frecvente despre VIEW CEAHLĂU SRL

Care este CUI-ul firmei VIEW CEAHLĂU SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIEW CEAHLĂU SRL este 36258621, iar codul de TVA este RO36258621. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/606/2016, iar codul EUID este ROONRC.J27/606/2016.

Unde are sediul VIEW CEAHLĂU SRL?

Sediul social al firmei VIEW CEAHLĂU SRL este în PRINCIPALĂ, Sat Ceahlău, Comuna Ceahlău, Neamț, județul Neamț, cod poștal 617125, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are VIEW CEAHLĂU SRL?

Activitatea principală a firmei VIEW CEAHLĂU SRL este „Facilități de cazare pentru vacanțe și perioade de scurtă durată”, cod CAEN 5520. În Registrul Comerțului are autorizate în total 17 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată VIEW CEAHLĂU SRL?

VIEW CEAHLĂU SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 iunie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma VIEW CEAHLĂU SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0758 *** 046). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are VIEW CEAHLĂU SRL?

În 2025, VIEW CEAHLĂU SRL a raportat o cifră de afaceri de 430 mii lei și un profit net de 62 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este VIEW CEAHLĂU SRL plătitoare de TVA?

Da. VIEW CEAHLĂU SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 mai 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.

Explorează