VIDAL GROUP SRL
PRAHOVEI, Loc. Azuga, Oraș Azuga, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 2,4 mil lei, profit net 289 mii lei, 14 angajați.
Despre VIDAL GROUP SRL
VIDAL GROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2012 cu numărul J29/1731/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 23474704, cu sediul în Azuga, județul Prahova. Activitatea principală este „Alte activități sportive” (cod CAEN 9319). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,4 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 289 mii lei și 14 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 2,1 mil lei la 2,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 octombrie 2018.
Date de identificare
- CUI
- 23474704
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/1731/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 noiembrie 2012
- EUID
- ROONRC.J29/1731/2012
- Cod poștal
- 105100
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 29.10.2018
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Buşteni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,4 mil lei
- Profit net
- 289 mii lei
- Angajați (medie)
- 14
- Capitaluri proprii
- 289 mii lei
- Datorii
- 415 mii lei
- Active totale
- 705 mii lei
- Marjă netă
- 12%
- Cifră / angajat
- 172 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 59% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 922 | 18 mii | 396 mii | 646 mii | 880 mii | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Venituri totale | 922 | 18 mii | 396 mii | 646 mii | 917 mii | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,4 mil |
| Cheltuieli totale | 2.063 | 3.534 | 380 mii | 680 mii | 733 mii | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,7 mil | 2,1 mil |
| Profit / pierdere brută | -1.141 | 15 mii | 16 mii | -34 mii | 184 mii | 692 mii | 255 mii | 71 mii | 705 mii | 348 mii |
| Profit / pierdere netă | -1.169 | 14 mii | 12 mii | -41 mii | 175 mii | 671 mii | 240 mii | 58 mii | 642 mii | 289 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 10 | 11 | 9 | 16 | 18 | 13 | 10 | 14 |
| Active imobilizate | — | — | — | 189 mii | 215 mii | 130 mii | 93 mii | 158 mii | 76 mii | 79 mii |
| Active circulante | 349 | 13 mii | 171 mii | 41 mii | 288 mii | 798 mii | 347 mii | 254 mii | 701 mii | 626 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | — | 3.879 | — | — | — | — |
| creanțe | 340 | 1.608 | 5.033 | 13 mii | 116 mii | 628 mii | 206 mii | 202 mii | 258 mii | 583 mii |
| casa și conturi la bănci | 9 | 11 mii | 166 mii | 27 mii | 172 mii | 166 mii | 140 mii | 52 mii | 443 mii | 42 mii |
| Datorii | 2.144 | 20 | 162 mii | 261 mii | 359 mii | 256 mii | 199 mii | 113 mii | 135 mii | 415 mii |
| Capitaluri proprii | -1.795 | 13 mii | 9.069 | -31 mii | 144 mii | 672 mii | 240 mii | 298 mii | 642 mii | 289 mii |
| din care capital subscris vărsat | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 | 210 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 20 în județul Prahova și locul 19 din 741 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9319 – Alte activități sportive.
Firme similare din județul Prahova
- MEDIA PRODUCTION GROUP SRL · Câmpina2,7 mil lei · 4 ang.
- ECHIPA DE DISTRACȚIE KUKY SRL · Azuga995 mii lei · 1 ang.
- PROGRESSIVE SPORTS TRAVEL SRL · Bușteni385 mii lei · 1 ang.
- PIGEON LOGISTIC SRL · Negoiești (com. Brazi)199 mii lei · 1 ang.
- MONITOR SKI S.R.L. · Sinaia150 mii lei · 0 ang.
- MAGNIFIC HORSE S.R.L. · Sinaia120 mii lei · 1 ang.
- GROUNDING EXPERIENCE S.R.L. · Ploiești41 mii lei · 0 ang.
- VELOSYSTEM CYCLING SPORT EMOTION SNC.RO S.R.L. · Ploiești40 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 28209/197/202601.09.2026
validare poprire
Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 7333/197/202613.03.2026
validare poprire
Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 26227/197/202525.09.2025
validare poprire
Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 23665/197/202402.09.2024
validare poprire
Judecătoria Brasov · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 5499/62/2023/a404.06.2024
concordat preventiv apel împotriva încheierii de şedinţă din 04.06.2024
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 5499/62/202314.12.2023
concordat preventiv
Tribunalul Brasov · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9319 – Alte activități sportive
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4339 Alte lucrări de finisare
- 4391 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4774 Comerț cu amănuntul al articolelor medicale și ortopedice, în magazine specializate
- 7721 Activități de închiriere și leasing cu bunuri recreaționale și echipament sportiv
- 8211 Activități combinate de secretariat
- 8219 Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat
- 8551 Învățământ în domeniul sportiv și recreațional
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
- 9319 Alte activități sportive
- 9329 Alte activități recreative și distractive n.c.a.
Întrebări frecvente despre VIDAL GROUP SRL
Care este CUI-ul firmei VIDAL GROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIDAL GROUP SRL este 23474704, iar codul de TVA este RO23474704. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/1731/2012, iar codul EUID este ROONRC.J29/1731/2012.
Unde are sediul VIDAL GROUP SRL?
Sediul social al firmei VIDAL GROUP SRL este în PRAHOVEI, Loc. Azuga, Oraș Azuga, Prahova, județul Prahova, cod poștal 105100, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIDAL GROUP SRL?
Activitatea principală a firmei VIDAL GROUP SRL este „Alte activități sportive”, cod CAEN 9319. În Registrul Comerțului are autorizate în total 20 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VIDAL GROUP SRL?
VIDAL GROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2012, deci are 13 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIDAL GROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0726 *** 981). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIDAL GROUP SRL?
În 2025, VIDAL GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,4 mil lei și un profit net de 289 mii lei, cu 14 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIDAL GROUP SRL plătitoare de TVA?
Da. VIDAL GROUP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 octombrie 2018. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.