VICTOMIS SRL
MISLEA, Sat Mislea, Comuna Cobia, Dâmbovița
În 2025: cifra de afaceri 2,2 mil lei, pierdere netă 236 mii lei, 9 angajați.
Despre VICTOMIS SRL
VICTOMIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 1993 cu numărul J1993001117152 și codul unic de înregistrare (CUI) 4279324, cu sediul în Mislea (com. Cobia), județul Dâmbovița. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,2 mil lei, o pierdere netă de 236 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,9 mil lei la 2,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000.
Date de identificare
- CUI
- 4279324
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001117152
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 02 iulie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001117152
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 06.10.2026
din 01.09.2000
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Găeşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,2 mil lei
- Pierdere netă
- 236 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- -679 mii lei
- Datorii
- 1,8 mil lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -10,9%
- Cifră / angajat
- 241 mii lei
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (159%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 910 mii | 1 mil | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Venituri totale | 913 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,2 mil |
| Cheltuieli totale | 951 mii | 1 mil | 1,3 mil | 1,6 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil |
| Profit / pierdere brută | -37 mii | -33 mii | -70 mii | -48 mii | 88 mii | 43 mii | -34 mii | -42 mii | -67 mii | -222 mii |
| Profit / pierdere netă | -37 mii | -43 mii | -82 mii | -63 mii | 73 mii | 23 mii | -53 mii | -63 mii | -132 mii | -236 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 5 | 8 | 8 | 8 | 7 | 8 | 8 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 200 mii | 202 mii | 215 mii | 241 mii | 305 mii | 366 mii | 389 mii | 479 mii | 506 mii | 521 mii |
| Active circulante | 428 mii | 551 mii | 663 mii | 727 mii | 874 mii | 932 mii | 1,1 mil | 902 mii | 848 mii | 636 mii |
| din care stocuri | 304 mii | 481 mii | 546 mii | 547 mii | 761 mii | 868 mii | 1 mil | 791 mii | 714 mii | 488 mii |
| creanțe | 103 mii | 58 mii | 101 mii | 163 mii | 64 mii | 45 mii | 86 mii | 36 mii | 61 mii | 24 mii |
| casa și conturi la bănci | 21 mii | 11 mii | 16 mii | 17 mii | 49 mii | 19 mii | 26 mii | 75 mii | 73 mii | 124 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 1.155 | — | — | — | — | — | — | — |
| Datorii | 732 mii | 900 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,8 mil |
| Capitaluri proprii | -104 mii | -147 mii | -229 mii | -292 mii | -219 mii | -196 mii | -249 mii | -311 mii | -443 mii | -679 mii |
| din care capital subscris vărsat | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii | 10 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 101 din 738 în județul Dâmbovița și locul 4.443 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Dâmbovița
- DAMAO SRL · Moreni2,2 mil lei · 8 ang.
- GHECOSFLOR COM SRL · Finta Mare (com. Finta)2,2 mil lei · 5 ang.
- RECOLCOM SRL · Iedera De Jos (com. Iedera)2,2 mil lei · 5 ang.
- SICRAN SRL · Gheboieni (com. Tătărani)2,2 mil lei · 4 ang.
- NIMAST IDEAL S.R.L. · Târgoviște2,2 mil lei · 7 ang.
- SUPER MARKET DINCĂ S.R.L. · Brezoaele2,2 mil lei · 2 ang.
- ANTOMAR GLOBAL S.R.L. · Moreni2,1 mil lei · 3 ang.
- ARTA LUX FLORESCU SRL · Valea Voievozilor (com. Răzvad)2,1 mil lei · 5 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4723 Comerț cu amănuntul al peștelui, crustaceelor și moluștelor
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre VICTOMIS SRL
Care este CUI-ul firmei VICTOMIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VICTOMIS SRL este 4279324, iar codul de TVA este RO4279324. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001117152, iar codul EUID este ROONRC.J1993001117152.
Unde are sediul VICTOMIS SRL?
Sediul social al firmei VICTOMIS SRL este în MISLEA, Sat Mislea, Comuna Cobia, Dâmbovița, Mislea (com. Cobia), județul Dâmbovița, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VICTOMIS SRL?
Activitatea principală a firmei VICTOMIS SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711. În Registrul Comerțului are autorizate în total 21 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VICTOMIS SRL?
VICTOMIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 iulie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VICTOMIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 022). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VICTOMIS SRL?
În 2025, VICTOMIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,2 mil lei și o pierdere netă de 236 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VICTOMIS SRL plătitoare de TVA?
Da. VICTOMIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 septembrie 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.