VIAMOD CONSTRUCT SRL
Str. MĂRGĂULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 25,6 mil lei, pierdere netă 2,8 mil lei, 46 angajați.
Despre VIAMOD CONSTRUCT SRL
VIAMOD CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2010 cu numărul J2010001845128 și codul unic de înregistrare (CUI) 27671695, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Transporturi rutiere de mărfuri” (cod CAEN 4941). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 25,6 mil lei (-3% față de 2024), o pierdere netă de 2,8 mil lei și 46 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 13,7 mil lei la 25,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2010.
Date de identificare
- CUI
- 27671695
- Nr. Registrul Comerțului
- J2010001845128
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 noiembrie 2010
- EUID
- ROONRC.J2010001845128
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 12.10.2026
din 09.11.2010
Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 25,6 mil lei
- Pierdere netă
- 2,8 mil lei
- Angajați (medie)
- 46
- Capitaluri proprii
- -6 mil lei
- Datorii
- 19,3 mil lei
- Active totale
- 13,3 mil lei
- Marjă netă
- -10,7%
- Cifră / angajat
- 557 mii lei
-3% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (145%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,9 mil | 6,7 mil | 11,2 mil | 11,8 mil | 11,8 mil | 13,7 mil | 20,3 mil | 26,2 mil | 26,3 mil | 25,6 mil |
| Venituri totale | 4,9 mil | 7 mil | 12,1 mil | 12,2 mil | 12,1 mil | 14,5 mil | 20,5 mil | 26,5 mil | 26,7 mil | 26 mil |
| Cheltuieli totale | 5,2 mil | 6,9 mil | 12,4 mil | 12,1 mil | 12 mil | 14,5 mil | 20,4 mil | 26,3 mil | 29,1 mil | 28,8 mil |
| Profit / pierdere brută | -260 mii | 36 mii | -310 mii | 24 mii | 67 mii | 87 mii | 71 mii | 279 mii | -2,4 mil | -2,8 mil |
| Profit / pierdere netă | -260 mii | 36 mii | -310 mii | 24 mii | 64 mii | 69 mii | 50 mii | 184 mii | -2,4 mil | -2,8 mil |
| Număr mediu de angajați | 19 | 28 | 28 | 30 | 30 | 29 | 40 | 47 | 46 | 46 |
| Active imobilizate | 2,2 mil | 1,7 mil | 2,1 mil | 2,6 mil | 3,1 mil | 4 mil | 5,9 mil | 11,2 mil | 10,3 mil | 10,5 mil |
| Active circulante | 940 mii | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,1 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 5,8 mil | 4 mil | 2,2 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | — | 3.080 | — | 20 mii | 10 mii | 29 mii | — | 510 mii | 169 mii | 25 mii |
| creanțe | 856 mii | 1,3 mil | 965 mii | 1,9 mil | 1,4 mil | 1,6 mil | 5,5 mil | 2,5 mil | 1,8 mil | 2 mil |
| casa și conturi la bănci | 84 mii | 130 mii | 422 mii | 239 mii | 438 mii | 573 mii | 306 mii | 914 mii | 220 mii | 88 mii |
| Cheltuieli în avans | 194 mii | 280 mii | 407 mii | 125 mii | 81 mii | 173 mii | 354 mii | 266 mii | 716 mii | 786 mii |
| Datorii | 4 mil | 4,3 mil | 5,1 mil | 6 mil | 6,1 mil | 7,5 mil | 13,1 mil | 16,3 mil | 16,4 mil | 19,3 mil |
| Capitaluri proprii | -708 mii | -903 mii | -1,2 mil | -1,2 mil | -1,1 mil | -1,1 mil | -1 mil | -820 mii | -3,2 mil | -6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 1.588 în județul Cluj și locul 464 din 35.552 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri.
Firme similare din județul Cluj
- EUROSPEED DTC SPEDITION SRL · Cluj-Napoca26,6 mil lei · 36 ang.
- ADRIANDRA SRL · Florești26,4 mil lei · 46 ang.
- GIFTRANS SRL · Valea Drăganului (com. Poieni)25,6 mil lei · 33 ang.
- VALTRANS IMPEX SRL · Cluj-Napoca24 mil lei · 40 ang.
- CELOT SRL · Cluj-Napoca24 mil lei · 38 ang.
- COLAND SRL · Câmpia Turzii23,7 mil lei · 9 ang.
- HJM LOGISTIC SRL · Luna De Sus (com. Florești)23,3 mil lei · 35 ang.
- SAVA LOGISTIC SRL · Florești22,3 mil lei · 10 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 24159/211/202409.10.2024
validare poprire
Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3979/111/202308.05.2024
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată deschidere procedură la cererea creditorului
Curtea de Apel Oradea · Apel · Faliment · calitate: Intervenient
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 12.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4941 – Transporturi rutiere de mărfuri
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
Întrebări frecvente despre VIAMOD CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei VIAMOD CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VIAMOD CONSTRUCT SRL este 27671695, iar codul de TVA este RO27671695. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2010001845128, iar codul EUID este ROONRC.J2010001845128.
Unde are sediul VIAMOD CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei VIAMOD CONSTRUCT SRL este în Str. MĂRGĂULUI, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VIAMOD CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei VIAMOD CONSTRUCT SRL este „Transporturi rutiere de mărfuri”, cod CAEN 4941.
Când a fost înființată VIAMOD CONSTRUCT SRL?
VIAMOD CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 noiembrie 2010, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VIAMOD CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 672). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VIAMOD CONSTRUCT SRL?
În 2025, VIAMOD CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 25,6 mil lei și o pierdere netă de 2,8 mil lei, cu 46 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VIAMOD CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. VIAMOD CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 9 noiembrie 2010. Datele au fost verificate la ANAF pe 13 octombrie 2026.