VEZ AGRO SRL
SECȚIEI, Sat Călinești, Comuna Radomirești, Olt
A primit finanțare publică (11 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 5,6 mil lei, profit net 1,4 mil lei, 6 angajați.
Despre VEZ AGRO SRL
VEZ AGRO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2006 cu numărul J28/445/2006 și codul unic de înregistrare (CUI) 18769768, cu sediul în Călinești (com. Radomirești), județul Olt. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 20 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 5,6 mil lei (-16% față de 2024), un profit net de 1,4 mil lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 5,5 mil lei la 5,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iunie 2006.
Date de identificare
- CUI
- 18769768
- Nr. Registrul Comerțului
- J28/445/2006
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 iunie 2006
- EUID
- ROONRC.J28/445/2006
- Cod poștal
- 237366
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.06.2006
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Caracal
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 5,6 mil lei
- Profit net
- 1,4 mil lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- 20,4 mil lei
- Datorii
- 2,9 mil lei
- Active totale
- 23,3 mil lei
- Marjă netă
- 24%
- Cifră / angajat
- 939 mii lei
-16% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 12% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 4,9 mil | 4,2 mil | 4,9 mil | 5,2 mil | 5,2 mil | 5,5 mil | 6,3 mil | 8,3 mil | 6,7 mil | 5,6 mil |
| Venituri totale | 4,7 mil | 5 mil | 5 mil | 5,5 mil | 6,2 mil | 7,1 mil | 9,3 mil | 9,1 mil | 6,8 mil | 6,9 mil |
| Cheltuieli totale | 2,6 mil | 3,1 mil | 3,4 mil | 3,6 mil | 4,5 mil | 4,6 mil | 5,7 mil | 5,6 mil | 4,8 mil | 5,4 mil |
| Profit / pierdere brută | 2,1 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 1,9 mil | 1,7 mil | 2,5 mil | 3,6 mil | 3,5 mil | 2 mil | 1,5 mil |
| Profit / pierdere netă | 1,8 mil | 1,8 mil | 1,6 mil | 1,8 mil | 1,7 mil | 2,4 mil | 3,4 mil | 3,3 mil | 1,8 mil | 1,4 mil |
| Număr mediu de angajați | 6 | 6 | 6 | 7 | 7 | 7 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 2,1 mil | 3 mil | 3,7 mil | 4,2 mil | 5,9 mil | 8,6 mil | 9,7 mil | 9,8 mil | 15,4 mil | 16,5 mil |
| Active circulante | 2,6 mil | 3,4 mil | 3,6 mil | 5 mil | 5,1 mil | 8,6 mil | 9,1 mil | 11,1 mil | 6,6 mil | 6,8 mil |
| din care stocuri | 1,2 mil | 1,8 mil | 1,4 mil | 907 mii | 1,8 mil | 3 mil | 4,5 mil | 3,4 mil | 2,5 mil | 4,4 mil |
| creanțe | 124 mii | 594 mii | 382 mii | 1,8 mil | 535 mii | 256 mii | 775 mii | 907 mii | 474 mii | 335 mii |
| casa și conturi la bănci | 1,2 mil | 982 mii | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,8 mil | 5,4 mil | 922 mii | 131 mii | 545 mii | 294 mii |
| Cheltuieli în avans | 3.279 | 4.207 | 13 mii | 15 mii | 24 mii | 33 mii | 27 mii | 22 mii | 10 mii | 15 mii |
| Datorii | 1 mil | 1,5 mil | 909 mii | 918 mii | 1,1 mil | 5 mil | 2,6 mil | 2 mil | 1,3 mil | 2,9 mil |
| Venituri în avans | 39 mii | 28 mii | 18 mii | 7.203 | 6.688 | 6.173 | 500 mii | 5.145 | 4.630 | 4.116 |
| Capitaluri proprii | 3,6 mil | 4,9 mil | 6,4 mil | 8,3 mil | 9,9 mil | 12,3 mil | 15,7 mil | 19 mil | 20,7 mil | 20,4 mil |
| din care capital subscris vărsat | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 | 300 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 49 din 442 în județul Olt și locul 1.054 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase.
Firme similare din județul Olt
- WILLDEN AGRO S.R.L. · Stoenești6,2 mil lei · 4 ang.
- OLTINA SA · Slatina6,1 mil lei · 13 ang.
- EN-MIH TOPRAK SRL · Vîlcele6 mil lei · 5 ang.
- SERAGROMAR PREST SRL · Sprâncenata5,9 mil lei · 7 ang.
- AGRICOLA MALINA LUX SRL · Caracal5,8 mil lei · 8 ang.
- AGROGRAND SERV SRL · Ianca5,5 mil lei · 19 ang.
- AGROMIXT ȘERBAN SRL · Sârbii-Măgura5,5 mil lei · 5 ang.
- TRITICALE SRL · Mărunței5,2 mil lei · 9 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
- 0164 Pregătirea semințelor
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 5210 Depozitări
- 6810 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Agenții imobiliare
Întrebări frecvente despre VEZ AGRO SRL
Care este CUI-ul firmei VEZ AGRO SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VEZ AGRO SRL este 18769768, iar codul de TVA este RO18769768. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J28/445/2006, iar codul EUID este ROONRC.J28/445/2006.
Unde are sediul VEZ AGRO SRL?
Sediul social al firmei VEZ AGRO SRL este în SECȚIEI, Sat Călinești, Comuna Radomirești, Olt, Călinești (com. Radomirești), județul Olt, cod poștal 237366, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VEZ AGRO SRL?
Activitatea principală a firmei VEZ AGRO SRL este „Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VEZ AGRO SRL?
VEZ AGRO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 iunie 2006, deci are 20 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VEZ AGRO SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 740). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VEZ AGRO SRL?
În 2025, VEZ AGRO SRL a raportat o cifră de afaceri de 5,6 mil lei și un profit net de 1,4 mil lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VEZ AGRO SRL plătitoare de TVA?
Da. VEZ AGRO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iunie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.
Explorează
- Firme din Călinești (com. Radomirești)
- Firme cu CAEN 0111 din județul Olt
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
- Top firme din județul Olt
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul Olt
- Beneficiari de fonduri din județul Olt
- Compară VEZ AGRO SRL cu alte firme