VERY SRL
Str. BIRZAVA, Loc. Gătaia, Oraș Gătaia, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 970 mii lei, profit net 1.204 lei, 3 angajați.
Despre VERY SRL
VERY SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1991 cu numărul J1991003214352 și codul unic de înregistrare (CUI) 1856436, cu sediul în Gătaia, județul Timiș. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 970 mii lei (+5% față de 2024), un profit net de 1.204 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 687 mii lei la 970 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000.
Date de identificare
- CUI
- 1856436
- Nr. Registrul Comerțului
- J1991003214352
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 21 octombrie 1991
- EUID
- ROONRC.J1991003214352
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 15.10.2026
din 01.08.2000
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Deta
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 970 mii lei
- Profit net
- 1.204 lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- -44 mii lei
- Datorii
- 220 mii lei
- Active totale
- 176 mii lei
- Marjă netă
- 0,1%
- Cifră / angajat
- 323 mii lei
+5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (125%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 557 mii | 564 mii | 626 mii | 710 mii | 718 mii | 687 mii | 780 mii | 867 mii | 924 mii | 970 mii |
| Venituri totale | 557 mii | 564 mii | 626 mii | 710 mii | 718 mii | 687 mii | 780 mii | 867 mii | 924 mii | 978 mii |
| Cheltuieli totale | 559 mii | 572 mii | 628 mii | 701 mii | 692 mii | 668 mii | 759 mii | 847 mii | 899 mii | 952 mii |
| Profit / pierdere brută | -2.075 | -7.937 | -2.067 | 8.094 | 26 mii | 20 mii | 21 mii | 20 mii | 25 mii | 26 mii |
| Profit / pierdere netă | -2.075 | -13 mii | -8.315 | 999 | 20 mii | 13 mii | 13 mii | 11 mii | 920 | 1.204 |
| Număr mediu de angajați | 4 | — | 4 | 4 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 11 mii | 8.434 | 5.638 | 2.842 | 39 | 0 | — | — | — | — |
| Active circulante | 105 mii | 95 mii | 90 mii | 93 mii | 115 mii | 129 mii | 149 mii | 158 mii | 165 mii | 167 mii |
| din care stocuri | 91 mii | 94 mii | 84 mii | 80 mii | 110 mii | 121 mii | 136 mii | 147 mii | 152 mii | 148 mii |
| creanțe | 901 | 901 | 901 | 901 | 901 | 901 | 901 | 2.125 | 6.089 | 633 |
| casa și conturi la bănci | 13 mii | 594 | 5.033 | 12 mii | 4.410 | 6.551 | 12 mii | 9.594 | 6.528 | 19 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | — | 8.936 |
| Datorii | 198 mii | 199 mii | 199 mii | 198 mii | 198 mii | 199 mii | 206 mii | 204 mii | 210 mii | 220 mii |
| Capitaluri proprii | -82 mii | -95 mii | -103 mii | -102 mii | -83 mii | -70 mii | -57 mii | -46 mii | -45 mii | -44 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 269 din 892 în județul Timiș și locul 8.536 din 32.877 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Timiș
- MIHA & IRINA S.R.L. · Remetea Mică (com. Mașloc)985 mii lei · 2 ang.
- OANA REGIONAL MARKET S.R.L. · Rudna (com. Giulvăz)982 mii lei · 2 ang.
- CAIUS SI DIANA SRL · Bencecu De Sus (com. Pișchia)980 mii lei · 1 ang.
- SERGIU & NICOLE SRL · Fibiș978 mii lei · 4 ang.
- ALEX SIA FORTUMAX SRL · Satchinez971 mii lei · 4 ang.
- OLION IMPEX SRL · Bobda (com. Cenei)963 mii lei · 4 ang.
- SOCIETATE COOPERATIVA CONSUMCOOP BUZIAS · Buziaș949 mii lei · 7 ang.
- STEFAN STORE 161731 S.R.L. · Ciacova949 mii lei · 2 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre VERY SRL
Care este CUI-ul firmei VERY SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERY SRL este 1856436, iar codul de TVA este RO1856436. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1991003214352, iar codul EUID este ROONRC.J1991003214352.
Unde are sediul VERY SRL?
Sediul social al firmei VERY SRL este în Str. BIRZAVA, Loc. Gătaia, Oraș Gătaia, Timiș, județul Timiș, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERY SRL?
Activitatea principală a firmei VERY SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată VERY SRL?
VERY SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 21 octombrie 1991, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERY SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0256 *** 382). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VERY SRL?
În 2025, VERY SRL a raportat o cifră de afaceri de 970 mii lei și un profit net de 1.204 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERY SRL plătitoare de TVA?
Da. VERY SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2000. Datele au fost verificate la ANAF pe 15 octombrie 2026.