VERTE AMBIENT SRL
MAȘINA DE PÂINE, bl. 4, sc. A, ap. 3, București Sectorul 2, București
În 2025: cifra de afaceri 299 mii lei, profit net 811 lei, 1 angajați.
Despre VERTE AMBIENT SRL
VERTE AMBIENT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2011 cu numărul J2011009590405 și codul unic de înregistrare (CUI) 28965001, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 299 mii lei (+46% față de 2024), un profit net de 811 lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1 mil lei la 299 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 28965001
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011009590405
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 august 2011
- EUID
- ROONRC.J2011009590405
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 19.07.2023
din 19.07.2023
reactivat 17.07.2023
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 299 mii lei
- Profit net
- 811 lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 135 mii lei
- Datorii
- 112 mii lei
- Active totale
- 247 mii lei
- Marjă netă
- 0,3%
- Cifră / angajat
- 299 mii lei
+46% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 45% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 568 mii | 454 mii | 636 mii | 1,1 mil | 716 mii | 1 mil | 653 mii | 381 mii | 205 mii | 299 mii |
| Venituri totale | 568 mii | 454 mii | 636 mii | 1,1 mil | 716 mii | 1,1 mil | 653 mii | 349 mii | 205 mii | 301 mii |
| Cheltuieli totale | 401 mii | 419 mii | 603 mii | 1 mil | 626 mii | 1 mil | 624 mii | 437 mii | 355 mii | 300 mii |
| Profit / pierdere brută | 167 mii | 35 mii | 33 mii | 53 mii | 90 mii | 45 mii | 29 mii | -89 mii | -151 mii | 952 |
| Profit / pierdere netă | 161 mii | 30 mii | 27 mii | 44 mii | 84 mii | 37 mii | 23 mii | -92 mii | -151 mii | 811 |
| Număr mediu de angajați | 5 | 9 | 9 | 8 | 9 | 8 | 5 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 39 mii | 32 mii | 23 mii | 15 mii | 3.272 | 5.416 | 2.507 | -746 | 378 | — |
| Active circulante | 326 mii | 332 mii | 952 mii | 748 mii | 677 mii | 1 mil | 581 mii | 403 mii | 503 mii | 247 mii |
| din care stocuri | 78 mii | 168 mii | 428 mii | 283 mii | 333 mii | 452 mii | 308 mii | 210 mii | 279 mii | 87 mii |
| creanțe | 76 mii | 112 mii | 78 mii | 83 mii | 108 mii | 82 mii | 86 mii | 82 mii | 87 mii | 87 mii |
| casa și conturi la bănci | 172 mii | 52 mii | 446 mii | 382 mii | 236 mii | 479 mii | 187 mii | 111 mii | 137 mii | 73 mii |
| Datorii | 65 mii | 55 mii | 640 mii | 434 mii | 268 mii | 626 mii | 169 mii | 117 mii | 369 mii | 112 mii |
| Capitaluri proprii | 299 mii | 308 mii | 335 mii | 328 mii | 413 mii | 393 mii | 415 mii | 285 mii | 134 mii | 135 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1.911 din 2.888 în județul București și locul 11.044 din 19.577 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul București
- CLEVER BAUTEHNIK SRL · București Sector 2300 mii lei · 1 ang.
- EPC CONSTRUCT AMBIENT SRL · București Sector 6300 mii lei · 2 ang.
- MNA PRO BUILD S.R.L. · București Sector 5300 mii lei · 1 ang.
- SSC EXECUTION CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 6299 mii lei · 5 ang.
- GEVIDUCO S.R.L. · București Sector 2299 mii lei · 1 ang.
- IDEEA CONSTRUCT INSTAL RESIDENCE S.R.L. · București Sector 6299 mii lei · 5 ang.
- CODRII VLASIEI CONSTRUCT S.R.L. · București Sector 6299 mii lei · 2 ang.
- KRON 25 S.R.L. · București Sector 3298 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
3 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 12315/300/202414.03.2025
anulare proces verbal de contravenţie S-0123641/2024
Tribunalul Bucuresti · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat
- 12315/300/202425.04.2024
plângere contravenţională S-0123641/2024
Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Petent
- 23400/94/202328.09.2023
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u. D.E.
Judecătoria Buftea · Fond · Civil · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5224 Manipulări
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6812 Dezvoltare (promovare) imobiliară
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6831 Servicii de intermediere a tranzacțiilor imobiliare
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8130 Activități de întreținere peisagistică
Întrebări frecvente despre VERTE AMBIENT SRL
Care este CUI-ul firmei VERTE AMBIENT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERTE AMBIENT SRL este 28965001, iar codul de TVA este RO28965001. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011009590405, iar codul EUID este ROONRC.J2011009590405.
Unde are sediul VERTE AMBIENT SRL?
Sediul social al firmei VERTE AMBIENT SRL este în MAȘINA DE PÂINE, bl. 4, sc. A, ap. 3, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERTE AMBIENT SRL?
Activitatea principală a firmei VERTE AMBIENT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 27 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERTE AMBIENT SRL?
VERTE AMBIENT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 august 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERTE AMBIENT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0752 *** 000). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VERTE AMBIENT SRL?
În 2025, VERTE AMBIENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 299 mii lei și un profit net de 811 lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERTE AMBIENT SRL plătitoare de TVA?
Da. VERTE AMBIENT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 iulie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.