VERONICA SOFTWARE S.R.L.
Patriarh Miron Cristea, Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov
În 2025: cifra de afaceri 1,1 mil lei, profit net 836 mii lei, 1 angajați.
Despre VERONICA SOFTWARE S.R.L.
VERONICA SOFTWARE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2019 cu numărul J2019001095236 și codul unic de înregistrare (CUI) 40757204, cu sediul în Ciorogârla, județul Ilfov. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,1 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 836 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 490 mii lei la 1,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 40757204
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001095236
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 martie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001095236
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 16.10.2026
din 01.12.2019
din 01.04.2020
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Bragadiru
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,1 mil lei
- Profit net
- 836 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 836 mii lei
- Datorii
- 183 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 78,9%
- Cifră / angajat
- 1,1 mil lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 18% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 472 mii | 475 mii | 490 mii | 565 mii | 544 mii | 949 mii | 1,1 mil |
| Venituri totale | 477 mii | 475 mii | 490 mii | 571 mii | 551 mii | 959 mii | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 43 mii | 47 mii | 100 mii | 368 mii | 126 mii | 155 mii | 233 mii |
| Profit / pierdere brută | 433 mii | 427 mii | 390 mii | 204 mii | 425 mii | 804 mii | 868 mii |
| Profit / pierdere netă | 428 mii | 424 mii | 386 mii | 199 mii | 420 mii | 776 mii | 836 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 4.373 | 5.515 | 73 mii | 54 mii | 35 mii | 105 mii | 356 mii |
| Active circulante | 434 mii | 431 mii | 367 mii | 160 mii | 388 mii | 692 mii | 658 mii |
| din care stocuri | — | 0 | 0 | 0 | 98 mii | 0 | 0 |
| creanțe | 288 mii | 360 mii | 306 mii | 141 mii | 272 mii | 544 mii | 576 mii |
| casa și conturi la bănci | 147 mii | 70 mii | 61 mii | 19 mii | 18 mii | 148 mii | 82 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 71 | 523 | 445 | 4.641 | 4.624 | 5.662 |
| Datorii | 11 mii | 12 mii | 53 mii | 15 mii | 7.556 | 26 mii | 183 mii |
| Capitaluri proprii | 428 mii | 424 mii | 386 mii | 199 mii | 420 mii | 776 mii | 836 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul Ilfov
- AUTOMATION AND DRIVES S.R.L. · Piscu (com. Ciolpani)1,1 mil lei · 1 ang.
- SCALE CX CONSULTING S.R.L. · Mogoșoaia1,1 mil lei · 1 ang.
- EVOLUTION BUSINESS FORWARD S.R.L. · Voluntari1,1 mil lei · 2 ang.
- ME IT CONSULTING S.R.L. · Popești Leordeni1,1 mil lei · 2 ang.
- VIBE A & M SOLUTIONS S.R.L. · Popești Leordeni1 mil lei · 1 ang.
- BLACK FISH SOLUTIONS S.R.L. · Dragomirești-Deal (com. Dragomirești-Vale)1 mil lei · 1 ang.
- SERBANSOFTWARE S.R.L. · Tunari1 mil lei · 2 ang.
- URBANIX S.R.L. · Dudu (com. Chiajna)1 mil lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
- 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
Întrebări frecvente despre VERONICA SOFTWARE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERONICA SOFTWARE S.R.L. este 40757204, iar codul de TVA este RO40757204. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001095236, iar codul EUID este ROONRC.J2019001095236.
Unde are sediul VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
Sediul social al firmei VERONICA SOFTWARE S.R.L. este în Patriarh Miron Cristea, Sat Ciorogârla, Comuna Ciorogârla, Ilfov, județul Ilfov, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei VERONICA SOFTWARE S.R.L. este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
VERONICA SOFTWARE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VERONICA SOFTWARE S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ciorogârla sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VERONICA SOFTWARE S.R.L.?
În 2025, VERONICA SOFTWARE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 1,1 mil lei și un profit net de 836 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERONICA SOFTWARE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. VERONICA SOFTWARE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 16 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/40757204API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.