VERKER TRADE SRL
PLOIEȘTI-VĂLENI, Loc. Boldești-Scăeni, Oraș Boldești-Scăeni, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 1,3 mil lei, pierdere netă 500 mii lei, 12 angajați.
Despre VERKER TRADE SRL
VERKER TRADE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2012 cu numărul J29/28/2012 și codul unic de înregistrare (CUI) 29522320, cu sediul în Boldești-Scăeni, județul Prahova. Activitatea principală este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4120). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,3 mil lei (-1% față de 2024), o pierdere netă de 500 mii lei și 12 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 710 mii lei la 1,3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29522320
- Nr. Registrul Comerțului
- J29/28/2012
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 10 ianuarie 2012
- EUID
- ROONRC.J29/28/2012
- Cod poștal
- 105300
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 17.01.2012
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,3 mil lei
- Pierdere netă
- 500 mii lei
- Angajați (medie)
- 12
- Capitaluri proprii
- -748 mii lei
- Datorii
- 1,5 mil lei
- Active totale
- 795 mii lei
- Marjă netă
- -38,9%
- Cifră / angajat
- 107 mii lei
-1% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în 2025; datorii mai mari decât activele (194%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 651 mii | 734 mii | 1,6 mil | 1,2 mil | 604 mii | 710 mii | 402 mii | 401 mii | 1,3 mil | 1,3 mil |
| Venituri totale | 651 mii | 784 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 863 mii | 738 mii | 727 mii | 402 mii | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 654 mii | 764 mii | 1,5 mil | 1,8 mil | 938 mii | 654 mii | 800 mii | 509 mii | 1,3 mil | 1,9 mil |
| Profit / pierdere brută | -3.052 | 21 mii | -41 mii | 23 mii | -75 mii | 84 mii | -72 mii | -108 mii | 101 mii | -500 mii |
| Profit / pierdere netă | -5.997 | 13 mii | -56 mii | 4.138 | -84 mii | 77 mii | -80 mii | -112 mii | 62 mii | -500 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 2 | 21 | 7 | 1 | 1 | 1 | 1 | 10 | 12 |
| Active imobilizate | 67 mii | 255 mii | 1,5 mil | 897 mii | 527 mii | 425 mii | 59 mii | 7.812 | 147 mii | 62 mii |
| Active circulante | 451 mii | 537 mii | 591 mii | 567 mii | 562 mii | 574 mii | 638 mii | 630 mii | 839 mii | 733 mii |
| din care stocuri | 316 mii | 377 mii | 78 mii | 257 mii | 312 mii | 346 mii | 396 mii | 328 mii | 356 mii | 273 mii |
| creanțe | 133 mii | 154 mii | 508 mii | 258 mii | 244 mii | 218 mii | 236 mii | 287 mii | 461 mii | 450 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.270 | 6.445 | 6.010 | 52 mii | 5.749 | 10 mii | 6.251 | 14 mii | 23 mii | 9.035 |
| Datorii | 513 mii | 774 mii | 2,1 mil | 1,5 mil | 1,2 mil | 1 mil | 817 mii | 870 mii | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Capitaluri proprii | 5.569 | 18 mii | -37 mii | -33 mii | -117 mii | -41 mii | -120 mii | -232 mii | -250 mii | -748 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 107 din 702 în județul Prahova și locul 2.186 din 16.143 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Prahova
- PAPIT GRUP SRL · Mărginenii De Jos (com. Filipeștii De Târg)1,3 mil lei · 3 ang.
- GESAMI ALL BUILDING S.R.L. · Iazu (com. Măgurele)1,3 mil lei · 4 ang.
- NIFLEX SERV S.R.L. · Mărginenii De Jos (com. Filipeștii De Târg)1,3 mil lei · 1 ang.
- GUPAL CONSTRUCT SRL · Pietriceaua (com. Brebu)1,3 mil lei · 9 ang.
- RESULT CONSTRUCT S.R.L. · Filipeștii De Târg1,3 mil lei · 2 ang.
- CPR GRUP S.R.L. · Vălenii De Munte1,3 mil lei · 1 ang.
- TLD PROFESIONAL IDEAL CONSTRUCT S.R.L. · Gherghița1,3 mil lei · 4 ang.
- GAVCONST DESIGN SRL · Câmpina1,3 mil lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4120 – Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
- 4531 Comerț cu ridicata de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
- 4617 Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit, în magazine specializate
- 4759 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre VERKER TRADE SRL
Care este CUI-ul firmei VERKER TRADE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VERKER TRADE SRL este 29522320, iar codul de TVA este RO29522320. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J29/28/2012, iar codul EUID este ROONRC.J29/28/2012.
Unde are sediul VERKER TRADE SRL?
Sediul social al firmei VERKER TRADE SRL este în PLOIEȘTI-VĂLENI, Loc. Boldești-Scăeni, Oraș Boldești-Scăeni, Prahova, județul Prahova, cod poștal 105300, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VERKER TRADE SRL?
Activitatea principală a firmei VERKER TRADE SRL este „Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4120. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VERKER TRADE SRL?
VERKER TRADE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 ianuarie 2012, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VERKER TRADE SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 633). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VERKER TRADE SRL?
În 2025, VERKER TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,3 mil lei și o pierdere netă de 500 mii lei, cu 12 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VERKER TRADE SRL plătitoare de TVA?
Da. VERKER TRADE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 17 ianuarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.