VDA DEVICE SRL
ÎNTRE TARLALE, București Sectorul 3, București
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 202 mii lei, 10 angajați.
Despre VDA DEVICE SRL
VDA DEVICE SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2015 cu numărul J2015008577403 și codul unic de înregistrare (CUI) 34769026, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-15% față de 2024), un profit net de 202 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,9 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2018 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 34769026
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015008577403
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 13 iulie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015008577403
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 04.10.2026
din 01.01.2018
din 01.01.2018
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 202 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 207 mii lei
- Datorii
- 725 mii lei
- Active totale
- 932 mii lei
- Marjă netă
- 10,5%
- Cifră / angajat
- 192 mii lei
-15% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 78% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 134 mii | 293 mii | 678 mii | 830 mii | 1,3 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,1 mil | 2,3 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 134 mii | 293 mii | 682 mii | 889 mii | 1,4 mil | 1,9 mil | 2 mil | 2,2 mil | 2,4 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 39 mii | 190 mii | 563 mii | 750 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 2,1 mil | 1,8 mil |
| Profit / pierdere brută | 95 mii | 104 mii | 119 mii | 140 mii | 35 mii | 402 mii | 361 mii | 104 mii | 262 mii | 240 mii |
| Profit / pierdere netă | 93 mii | 101 mii | 112 mii | 131 mii | 23 mii | 383 mii | 340 mii | 87 mii | 218 mii | 202 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 12 | 11 | 15 | 15 | 11 | 11 | 11 | 10 |
| Active imobilizate | — | — | 539 mii | 735 mii | 605 mii | 767 mii | 890 mii | 739 mii | 474 mii | 270 mii |
| Active circulante | 115 mii | 212 mii | 557 mii | 563 mii | 302 mii | 418 mii | 573 mii | 616 mii | 778 mii | 647 mii |
| din care stocuri | — | — | — | — | 30 mii | — | 16 mii | 22 mii | 10 mii | 2.663 |
| creanțe | 44 mii | 31 | 453 mii | 128 mii | 135 mii | 70 mii | 184 mii | 222 mii | 124 mii | 200 mii |
| casa și conturi la bănci | 71 mii | 212 mii | 104 mii | 435 mii | 137 mii | 348 mii | 373 mii | 371 mii | 643 mii | 444 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 2.464 | 4.474 | 4.429 | 10 mii | 17 mii | 20 mii | 15 mii | 15 mii |
| Datorii | 15 mii | 11 mii | 340 mii | 477 mii | 122 mii | 559 mii | 951 mii | 817 mii | 916 mii | 725 mii |
| Venituri în avans | — | — | 445 mii | 380 mii | 321 mii | 252 mii | 188 mii | 124 mii | 58 mii | — |
| Capitaluri proprii | 100 mii | 201 mii | 313 mii | 445 mii | 468 mii | 384 mii | 341 mii | 433 mii | 293 mii | 207 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 5.000 | 5.000 | 5.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 555 din 3.462 în județul București și locul 1.487 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- DANEMA DESIGN SRL · București Sector 22 mil lei · 3 ang.
- EXCLUSIVE TELECOMMUNICATION SOLUTIONS SRL · București Sector 12 mil lei · 11 ang.
- ENERPROD SYSTEM SRL · București Sector 22 mil lei · 2 ang.
- DANUBIAN ENERGY CONSULTING SRL · București Sector 51,9 mil lei · 6 ang.
- ALC MANAGEMENT INT S.R.L. · București Sector 51,9 mil lei · 4 ang.
- DCTS STRUCTURI SRL · București Sector 31,9 mil lei · 9 ang.
- ADV HIGH CONSTRUCTION SRL · București Sector 51,9 mil lei · 7 ang.
- BIM TEHNIC S.R.L. · București Sector 21,9 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 2221 Fabricarea plăcilor, foliilor, tuburilor și profilelor din material plastic
- 2226 Fabricarea altor produse din material plastic
- 2553 Operațiuni de mecanică generală
- 2562 Fabricarea articolelor de feronerie
- 2563 Fabricarea uneltelor
- 2612 Fabricarea subansamblurilor electronice (module)
- 2712 Fabricarea aparatelor de distribuție și control a electricității
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 3513 Transportul energiei electrice
- 3514 Distribuția energiei electrice
- 3515 Comercializarea energiei electrice
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4689 Comerț cu ridicata specializat al altor produse n.c.a.
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 7210 Cercetare-dezvoltare în științe naturale și inginerie
- 7414 Alte activități de design specializat
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre VDA DEVICE SRL
Care este CUI-ul firmei VDA DEVICE SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VDA DEVICE SRL este 34769026, iar codul de TVA este RO34769026. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015008577403, iar codul EUID este ROONRC.J2015008577403.
Unde are sediul VDA DEVICE SRL?
Sediul social al firmei VDA DEVICE SRL este în ÎNTRE TARLALE, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VDA DEVICE SRL?
Activitatea principală a firmei VDA DEVICE SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 24 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VDA DEVICE SRL?
VDA DEVICE SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 13 iulie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VDA DEVICE SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru VDA DEVICE SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 3 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are VDA DEVICE SRL?
În 2025, VDA DEVICE SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 202 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VDA DEVICE SRL plătitoare de TVA?
Da. VDA DEVICE SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 ianuarie 2018 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 4 octombrie 2026.