DCTS STRUCTURI SRL
B-dul NICOLAE GRIGORESCU, bl. B3BIS, sc. 2, et. 1, ap. 53, București Sectorul 3, București
În 2024: cifra de afaceri 1,9 mil lei, profit net 283 mii lei, 9 angajați.
Despre DCTS STRUCTURI SRL
DCTS STRUCTURI SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2011 cu numărul J2011000357407 și codul unic de înregistrare (CUI) 27905206, cu sediul în București Sector 3, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 15 ani de la înființare. În 2024, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (-19% față de 2023), un profit net de 283 mii lei și 9 angajați (număr mediu). Între 2018 și 2024, cifra de afaceri a crescut (de la 1 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 27 februarie 2012 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 27905206
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000357407
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 ianuarie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000357407
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 27.02.2012
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice
Date financiare 2024
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Profit net
- 283 mii lei
- Angajați (medie)
- 9
- Capitaluri proprii
- 402 mii lei
- Datorii
- 614 mii lei
- Active totale
- 1 mil lei
- Marjă netă
- 14,7%
- Cifră / angajat
- 215 mii lei
-19% față de 2023
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2024, datorii de 60% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2024, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 734 mii | 1,2 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 734 mii | 1,2 mil | 1 mil | 1,5 mil | 1,5 mil | 2,4 mil | 1,9 mil |
| Cheltuieli totale | 480 mii | 567 mii | 525 mii | 1 mil | 935 mii | 1,4 mil | 1,6 mil |
| Profit / pierdere brută | 254 mii | 604 mii | 495 mii | 463 mii | 529 mii | 983 mii | 336 mii |
| Profit / pierdere netă | 242 mii | 586 mii | 483 mii | 448 mii | 516 mii | 960 mii | 283 mii |
| Număr mediu de angajați | 9 | 9 | 8 | 9 | 9 | 8 | 9 |
| Active imobilizate | 39 mii | 27 mii | 26 mii | 8.290 | 19 mii | 19 mii | 171 mii |
| Active circulante | 495 mii | 950 mii | 792 mii | 312 mii | 363 mii | 952 mii | 845 mii |
| din care stocuri | 34 | 4.841 | 6.873 | 4.210 | 7.093 | 9.849 | 1 |
| creanțe | 327 mii | 539 mii | 568 mii | 125 mii | 209 mii | 658 mii | 704 mii |
| casa și conturi la bănci | 168 mii | 406 mii | 218 mii | 183 mii | 147 mii | 285 mii | 141 mii |
| Cheltuieli în avans | 855 | — | 92 | 28 mii | 38 mii | 1.382 | 224 |
| Datorii | 218 mii | 346 mii | 331 mii | 99 mii | 101 mii | 202 mii | 614 mii |
| Capitaluri proprii | 317 mii | 632 mii | 487 mii | 249 mii | 320 mii | 770 mii | 402 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 553 din 3.462 în județul București și locul 1.481 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2024), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul București
- DANEMA DESIGN SRL · București Sector 22 mil lei · 3 ang.
- EXCLUSIVE TELECOMMUNICATION SOLUTIONS SRL · București Sector 12 mil lei · 11 ang.
- ENERPROD SYSTEM SRL · București Sector 22 mil lei · 2 ang.
- DANUBIAN ENERGY CONSULTING SRL · București Sector 51,9 mil lei · 6 ang.
- ALC MANAGEMENT INT S.R.L. · București Sector 51,9 mil lei · 4 ang.
- ADV HIGH CONSTRUCTION SRL · București Sector 51,9 mil lei · 7 ang.
- VDA DEVICE SRL · București Sector 31,9 mil lei · 10 ang.
- BIM TEHNIC S.R.L. · București Sector 21,9 mil lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 23 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 29339/3/2023/a3727.07.2026
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat c
- 29339/3/2023/a3102.06.2026
contestaţie
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 29339/3/2023/a3728.05.2026
contestaţie creanţe la tab.def.rectificat (AVI RESIDENCE SRL impotriva creantei ALZAWAHREH AMIR AWAD)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29339/3/2023/a3625.05.2026
procedura insolvenţei – societăţi cu răspundere limitată Apel imp.incheierii din 7.5.2026 +suspendare executare
Curtea de Apel Bucuresti · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 3084/2/202621.05.2026
strămutare Strămutare ds. nr. 29339/3/2023 TB VII + Suspendare Art. 143 NCPC
Curtea de Apel Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor Creditor
- 29339/3/2023/a3619.05.2026
alte cereri Apel imp.incheierii din 7.5.2026 (Cii Stoica Adrian)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29339/3/2023/a3504.05.2026
contestare raport şi plan de distribuire sume la raport fonduri nr. 1 publicat în BPI 10034/17.04.2026 (B AND F FASHION GROUP SA)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29339/3/2023/a3424.04.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar împotriva măsurilor cuprinse în raportul de activitate nr. 13 publicat în BPI 10529/22.04.2026 (ALZAWAHRA AMIR AWAD)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29339/3/2023/a3201.04.2026
contestaţie împotriva măsurilor administratorului/lichidatorului judiciar cuprinse in Raportul de activitate nr.12 publ.in BPI 8163/26.3.26 (Alzawahra Amir Awad)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
- 29339/3/2023/a3301.04.2026
contestaţie creanţe impotriva tabelului definitiv (B AND F FASHION GROUP SA)
Tribunalul Bucuresti · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7111 Activități de arhitectură
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
Întrebări frecvente despre DCTS STRUCTURI SRL
Care este CUI-ul firmei DCTS STRUCTURI SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DCTS STRUCTURI SRL este 27905206, iar codul de TVA este RO27905206. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000357407, iar codul EUID este ROONRC.J2011000357407.
Unde are sediul DCTS STRUCTURI SRL?
Sediul social al firmei DCTS STRUCTURI SRL este în B-dul NICOLAE GRIGORESCU, bl. B3BIS, sc. 2, et. 1, ap. 53, București Sectorul 3, București, București Sector 3, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are DCTS STRUCTURI SRL?
Activitatea principală a firmei DCTS STRUCTURI SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată DCTS STRUCTURI SRL?
DCTS STRUCTURI SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma DCTS STRUCTURI SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 128). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are DCTS STRUCTURI SRL?
În 2024, DCTS STRUCTURI SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și un profit net de 283 mii lei, cu 9 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este DCTS STRUCTURI SRL plătitoare de TVA?
Da. DCTS STRUCTURI SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 27 februarie 2012 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.