VANROX SRL
Sat Săvinești, Comuna Poiana Teiului, Neamț
În 2025: cifra de afaceri 1,4 mil lei, profit net 118 mii lei, 6 angajați.
Despre VANROX SRL
VANROX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2005 cu numărul J27/1265/2005 și codul unic de înregistrare (CUI) 17897610, cu sediul în Săvinești (com. Poiana Teiului), județul Neamț. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate” (cod CAEN 4778). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,4 mil lei (-2% față de 2024), un profit net de 118 mii lei și 6 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 783 mii lei la 1,4 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 31 august 2005.
Date de identificare
- CUI
- 17897610
- Nr. Registrul Comerțului
- J27/1265/2005
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 24 august 2005
- EUID
- ROONRC.J27/1265/2005
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 31.08.2005
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească BICAZ
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,4 mil lei
- Profit net
- 118 mii lei
- Angajați (medie)
- 6
- Capitaluri proprii
- -361 mii lei
- Datorii
- 702 mii lei
- Active totale
- 341 mii lei
- Marjă netă
- 8,3%
- Cifră / angajat
- 237 mii lei
-2% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (206%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 477 mii | 530 mii | 550 mii | 652 mii | 650 mii | 783 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,4 mil |
| Venituri totale | 485 mii | 530 mii | 550 mii | 672 mii | 672 mii | 814 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,5 mil | 1,4 mil |
| Cheltuieli totale | 558 mii | 568 mii | 679 mii | 792 mii | 720 mii | 875 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil |
| Profit / pierdere brută | -74 mii | -39 mii | -129 mii | -120 mii | -48 mii | -61 mii | -30 mii | 15 mii | 62 mii | 118 mii |
| Profit / pierdere netă | -74 mii | -44 mii | -135 mii | -126 mii | -55 mii | -69 mii | -41 mii | 1.790 | 30 mii | 118 mii |
| Număr mediu de angajați | 5 | 6 | 6 | 6 | 5 | 5 | 6 | 6 | 6 | 6 |
| Active imobilizate | 78 mii | 77 mii | 76 mii | 81 mii | 85 mii | 84 mii | 92 mii | 87 mii | 114 mii | 93 mii |
| Active circulante | 104 mii | 91 mii | 144 mii | 142 mii | 154 mii | 142 mii | 125 mii | 135 mii | 123 mii | 248 mii |
| din care stocuri | 92 mii | 94 mii | 142 mii | 141 mii | 149 mii | 135 mii | 108 mii | 104 mii | 68 mii | 141 mii |
| creanțe | 6.221 | -1.941 | — | — | 3.450 | 591 | 10 | 9.099 | 20 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | 5.817 | -1.261 | 1.864 | 735 | 1.239 | 6.674 | 17 mii | 22 mii | 35 mii | 80 mii |
| Datorii | 206 mii | 237 mii | 424 mii | 552 mii | 625 mii | 682 mii | 713 mii | 718 mii | 703 mii | 702 mii |
| Capitaluri proprii | -25 mii | -69 mii | -204 mii | -330 mii | -387 mii | -456 mii | -497 mii | -495 mii | -467 mii | -361 mii |
| din care capital subscris vărsat | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii | 356 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 60 în județul Neamț și locul 640 din 3.229 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate.
Firme similare din județul Neamț
- SUPER TOOLS S.R.L. · Piatra Neamț1,5 mil lei · 5 ang.
- ARA SISTEMS SRL · Gîrcina1,4 mil lei · 1 ang.
- DEC INVEST SRL · Săbăoani1,4 mil lei · 4 ang.
- COVERDE S.R.L. · Săbăoani1,3 mil lei · 2 ang.
- ROMPREST SRL · Roman1,3 mil lei · 3 ang.
- ANDTERM SRL · Roman1,2 mil lei · 0 ang.
- E-NORD ADV ENERGY S.R.L. · Gherăești1,2 mil lei · 3 ang.
- TIKA BLUE SRL · Roman1,1 mil lei · 6 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4778 – Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4634 Comerț cu ridicata al băuturilor
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor, în magazine specializate
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Întrebări frecvente despre VANROX SRL
Care este CUI-ul firmei VANROX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VANROX SRL este 17897610, iar codul de TVA este RO17897610. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J27/1265/2005, iar codul EUID este ROONRC.J27/1265/2005.
Unde are sediul VANROX SRL?
Sediul social al firmei VANROX SRL este în Sat Săvinești, Comuna Poiana Teiului, Neamț, Săvinești (com. Poiana Teiului), județul Neamț, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VANROX SRL?
Activitatea principală a firmei VANROX SRL este „Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate”, cod CAEN 4778. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VANROX SRL?
VANROX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 24 august 2005, deci are 21 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VANROX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0233 *** 785). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VANROX SRL?
În 2025, VANROX SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,4 mil lei și un profit net de 118 mii lei, cu 6 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VANROX SRL plătitoare de TVA?
Da. VANROX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 31 august 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.