VALUERSGROUP SRL
TAZLĂU, sc. 1, et. 2, ap. 9, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 314 mii lei, profit net 193 mii lei, 1 angajați.
Despre VALUERSGROUP SRL
VALUERSGROUP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2017 cu numărul J12/2339/2017 și codul unic de înregistrare (CUI) 37536653, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de consultanță pentru afaceri și management” (cod CAEN 7022). Firma are 9 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 314 mii lei (+22% față de 2024), un profit net de 193 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 167 mii lei la 314 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 37536653
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/2339/2017
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 mai 2017
- EUID
- ROONRC.J12/2339/2017
- Cod poștal
- 400668
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 11.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 314 mii lei
- Profit net
- 193 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 39 mii lei
- Datorii
- 69 mii lei
- Active totale
- 108 mii lei
- Marjă netă
- 61,6%
- Cifră / angajat
- 314 mii lei
+22% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 64% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 59 mii | 161 mii | 151 mii | 159 mii | 167 mii | 261 mii | 271 mii | 258 mii | 314 mii |
| Venituri totale | 59 mii | 161 mii | 151 mii | 163 mii | 170 mii | 261 mii | 271 mii | 258 mii | 314 mii |
| Cheltuieli totale | 30 mii | 76 mii | 75 mii | 79 mii | 95 mii | 102 mii | 105 mii | 115 mii | 118 mii |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 85 mii | 77 mii | 84 mii | 75 mii | 159 mii | 166 mii | 143 mii | 196 mii |
| Profit / pierdere netă | 28 mii | 80 mii | 73 mii | 82 mii | 74 mii | 157 mii | 164 mii | 140 mii | 193 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 333 | 4.430 | 4.430 | 12 mii | 15 mii | 18 mii | 21 mii | 30 mii | 30 mii |
| Active circulante | 30 mii | 61 mii | 63 mii | 78 mii | 87 mii | 78 mii | 43 mii | 93 mii | 78 mii |
| creanțe | 1.949 | 1.949 | 1.949 | 4.749 | 10 mii | 16 mii | 16 mii | 18 mii | 27 mii |
| casa și conturi la bănci | 28 mii | 60 mii | 61 mii | 73 mii | 77 mii | 62 mii | 27 mii | 75 mii | 51 mii |
| Datorii | 2.345 | 3.585 | 9.682 | 5.678 | 2.364 | 89 mii | 18 mii | 120 mii | 69 mii |
| Capitaluri proprii | 28 mii | 62 mii | 58 mii | 84 mii | 100 mii | 7.719 | 46 mii | 2.650 | 39 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 94 din 446 în județul Cluj și locul 1.389 din 6.124 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7022 – Activități de consultanță pentru afaceri și management.
Firme similare din județul Cluj
- CIB STRATEGY S.R.L. · Cluj-Napoca319 mii lei · 1 ang.
- YUCON SRL · Cluj-Napoca317 mii lei · 1 ang.
- NCAM CONSULTING SERVICE S.R.L. · Huedin315 mii lei · 1 ang.
- TONIKANBAN CONSULTING SRL · Dej310 mii lei · 1 ang.
- GRT ROM SRL · Cluj-Napoca310 mii lei · 0 ang.
- GRIGOROVICI EDUCATION S.R.L. · Cluj-Napoca309 mii lei · 1 ang.
- KES SUPORT SRL · Gherla308 mii lei · 1 ang.
- TERRATECH CONSULTING S.R.L. · Apahida306 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7022 – Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 6831 Agenții imobiliare
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre VALUERSGROUP SRL
Care este CUI-ul firmei VALUERSGROUP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALUERSGROUP SRL este 37536653. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2339/2017, iar codul EUID este ROONRC.J12/2339/2017.
Unde are sediul VALUERSGROUP SRL?
Sediul social al firmei VALUERSGROUP SRL este în TAZLĂU, sc. 1, et. 2, ap. 9, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400668, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VALUERSGROUP SRL?
Activitatea principală a firmei VALUERSGROUP SRL este „Activități de consultanță pentru afaceri și management”, cod CAEN 7022. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VALUERSGROUP SRL?
VALUERSGROUP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 mai 2017, deci are 9 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VALUERSGROUP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0745 *** 043). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VALUERSGROUP SRL?
În 2025, VALUERSGROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 314 mii lei și un profit net de 193 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VALUERSGROUP SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, VALUERSGROUP SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.