VALCRIS COM SRL
PALOTA, Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor
În 2025: cifra de afaceri 12 mii lei, profit net 6.956 lei.
Despre VALCRIS COM SRL
VALCRIS COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iunie 1992 cu numărul J1992002038053 și codul unic de înregistrare (CUI) 65689, cu sediul în Palota (com. Sântandrei), județul Bihor. Activitatea principală este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate” (cod CAEN 6820). Firma are 34 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12 mii lei, un profit net de 6.956 lei. Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 12 mii lei la 12 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993.
Date de identificare
- CUI
- 65689
- Nr. Registrul Comerțului
- J1992002038053
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 09 iunie 1992
- EUID
- ROONRC.J1992002038053
- Cod poștal
- 417516
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 10.10.2026
din 01.07.1993
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bihor
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12 mii lei
- Profit net
- 6.956 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 149 mii lei
- Datorii
- 1.703 lei
- Active totale
- 151 mii lei
- Marjă netă
- 58%
0% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 1% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 23 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii | 12 mii |
| Venituri totale | 1,8 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 26 mii | 352 mii | 17 mii | 16 mii | 18 mii | 21 mii | 16 mii |
| Cheltuieli totale | 1,7 mil | 1,9 mil | 1,6 mil | 49 mii | 106 mii | 9.400 | 7.741 | 9.254 | 7.488 | 7.471 |
| Profit / pierdere brută | 1.846 | -7.524 | -30 mii | -23 mii | 246 mii | 7.978 | 7.840 | 8.371 | 13 mii | 8.643 |
| Profit / pierdere netă | 372 | -7.973 | -34 mii | -23 mii | 242 mii | 7.493 | 7.381 | 6.577 | 11 mii | 6.956 |
| Număr mediu de angajați | 7 | 7 | 6 | 1 | 1 | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 186 mii | 177 mii | 168 mii | 159 mii | 77 mii | 74 mii | 70 mii | 67 mii | 63 mii | 59 mii |
| Active circulante | 124 mii | 131 mii | 26 mii | 9.085 | 308 mii | 77 mii | 80 mii | 83 mii | 93 mii | 91 mii |
| din care stocuri | 106 mii | 96 mii | 1.250 | — | — | — | — | — | — | — |
| creanțe | 4.308 | 6.664 | 18 mii | 3.370 | 28 mii | 2.048 | 603 | 2 | 2 | 2 |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 28 mii | 6.204 | 5.715 | 280 mii | 75 mii | 80 mii | 83 mii | 93 mii | 91 mii |
| Cheltuieli în avans | 608 | 304 | 32 | — | — | — | — | — | 1 | — |
| Datorii | 149 mii | 109 mii | 29 mii | 26 mii | 1.622 | 1.484 | 1.182 | 1.533 | 3.508 | 1.703 |
| Capitaluri proprii | 162 mii | 199 mii | 165 mii | 142 mii | 384 mii | 149 mii | 149 mii | 148 mii | 152 mii | 149 mii |
| din care capital subscris vărsat | 409 | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii | 46 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 458 din 484 în județul Bihor și locul 13.887 din 14.556 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate.
Firme similare din județul Bihor
- PERCOMI SRL · Marghita14 mii lei · 0 ang.
- MALACHIT COM SRL · Oradea14 mii lei · 0 ang.
- HAVATEX PROD SRL · Oradea13 mii lei · 0 ang.
- SPAROTER SRL · Oradea13 mii lei · 0 ang.
- CALOR GAZ SRL · Oradea13 mii lei · 1 ang.
- MULTIBON EXIM SRL · Oradea11 mii lei · 0 ang.
- ALI ASL S.R.L. · Borș10 mii lei · 0 ang.
- IULSIA HOLDING S.R.L. · Săldăbagiu De Munte (com. Paleu)9.729 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6820 – Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre VALCRIS COM SRL
Care este CUI-ul firmei VALCRIS COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VALCRIS COM SRL este 65689, iar codul de TVA este RO65689. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1992002038053, iar codul EUID este ROONRC.J1992002038053.
Unde are sediul VALCRIS COM SRL?
Sediul social al firmei VALCRIS COM SRL este în PALOTA, Sat Palota, Comuna Sântandrei, Bihor, Palota (com. Sântandrei), județul Bihor, cod poștal 417516, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VALCRIS COM SRL?
Activitatea principală a firmei VALCRIS COM SRL este „Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate”, cod CAEN 6820.
Când a fost înființată VALCRIS COM SRL?
VALCRIS COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 9 iunie 1992, deci are 34 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VALCRIS COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0259 *** 766). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VALCRIS COM SRL?
În 2025, VALCRIS COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 12 mii lei și un profit net de 6.956 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VALCRIS COM SRL plătitoare de TVA?
Da. VALCRIS COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iulie 1993. Datele au fost verificate la ANAF pe 10 octombrie 2026.