VAE COM SRL
Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 214 mii lei, pierdere netă 70 mii lei, 2 angajați.
Despre VAE COM SRL
VAE COM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004 cu numărul J2004000375296 și codul unic de înregistrare (CUI) 16178331, cu sediul în Măgurele, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora” (cod CAEN 8425). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 214 mii lei (-44% față de 2024), o pierdere netă de 70 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 250 mii lei la 214 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2007 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 16178331
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000375296
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 25 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000375296
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 01.02.2007
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Văleni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 214 mii lei
- Pierdere netă
- 70 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -71 mii lei
- Datorii
- 199 mii lei
- Active totale
- 127 mii lei
- Marjă netă
- -32,7%
- Cifră / angajat
- 107 mii lei
-44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (156%); cifra de afaceri a scăzut cu 44% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 274 mii | 403 mii | 157 mii | 235 mii | 221 mii | 250 mii | 157 mii | 106 mii | 380 mii | 214 mii |
| Venituri totale | 274 mii | 403 mii | 161 mii | 237 mii | 356 mii | 250 mii | 157 mii | 107 mii | 388 mii | 216 mii |
| Cheltuieli totale | 187 mii | 336 mii | 238 mii | 245 mii | 204 mii | 176 mii | 151 mii | 190 mii | 388 mii | 284 mii |
| Profit / pierdere brută | 87 mii | 68 mii | -77 mii | -8.046 | 152 mii | 74 mii | 6.344 | -83 mii | -34 | -68 mii |
| Profit / pierdere netă | 84 mii | 64 mii | -79 mii | -10 mii | 149 mii | 72 mii | 5.010 | -84 mii | -8.929 | -70 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 3 | 2 | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 8.526 | 13 mii | 17 mii | 15 mii | 7.815 | 5.561 | 1.607 | 736 | 135 mii | 105 mii |
| Active circulante | 120 mii | 138 mii | 39 mii | 48 mii | 19 mii | 112 mii | 106 mii | 21 mii | 52 mii | 22 mii |
| din care stocuri | 11 mii | 8.170 | 8.823 | 8.823 | 8.823 | 8.823 | 8.823 | 8.823 | 944 | 593 |
| creanțe | 22 mii | 1.169 | 18 | 1.186 | 1.012 | 1.907 | 1.012 | 2.012 | 40 mii | 18 mii |
| casa și conturi la bănci | 88 mii | 128 mii | 30 mii | 38 mii | 9.190 | 102 mii | 96 mii | 10 mii | 10 mii | 3.131 |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | 330 | 171 | 623 | 280 |
| Datorii | 237 mii | 195 mii | 180 mii | 198 mii | 12 mii | 31 mii | 16 mii | 14 mii | 188 mii | 199 mii |
| Capitaluri proprii | -109 mii | -45 mii | -124 mii | -134 mii | 15 mii | 87 mii | 92 mii | 8.036 | -893 | -71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 | 500 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 5 din 7 în județul Prahova și locul 118 din 161 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 8425 – Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora.
Firme similare din județul Prahova
- PEVA SOLPREVEND S.R.L. · Negoiești (com. Brazi)2,4 mil lei · 2 ang.
- DRĂGAN SU MAINTENANCE S.R.L. · Urlați1,1 mil lei · 1 ang.
- SERVICII PRIVATE POMPIERI S.R.L. · Ploiești1 mil lei · 13 ang.
- FIRE SAFETY AND HEALTH CONSULTING S.R.L. · Boldești-Scăeni911 mii lei · 3 ang.
- FIRE CONSULTING BASE S.R.L. · Ungureni (com. Vadu Săpat)1.803 lei · 0 ang.
- MASTER PRIME FPS S.R.L. · Pisculești (com. Tinosu)928 lei · 0 ang.
- THUNDER GUARD POMPIERI S.R.L. · Mizil0 lei · 0 ang.
- CHRISTOF PRIVATE FIREFIGHTING SERVICES S.R.L. · Brazii De Sus (com. Brazi)0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 06.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 8425 – Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
- 1623 Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
- 1625 Fabricarea de uși și ferestre din lemn
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 8425 Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora
Întrebări frecvente despre VAE COM SRL
Care este CUI-ul firmei VAE COM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei VAE COM SRL este 16178331, iar codul de TVA este RO16178331. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000375296, iar codul EUID este ROONRC.J2004000375296.
Unde are sediul VAE COM SRL?
Sediul social al firmei VAE COM SRL este în Sat Măgurele, Comuna Măgurele, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are VAE COM SRL?
Activitatea principală a firmei VAE COM SRL este „Activități de luptă împotriva incendiilor și de prevenire a acestora”, cod CAEN 8425. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată VAE COM SRL?
VAE COM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma VAE COM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0244 *** 833). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are VAE COM SRL?
În 2025, VAE COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 214 mii lei și o pierdere netă de 70 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este VAE COM SRL plătitoare de TVA?
Da. VAE COM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 februarie 2007 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.