UPTRADE GLOBAL SRL
Str. CALISTRAT HOGAȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 7.462 lei, profit net 247 mii lei.
Despre UPTRADE GLOBAL SRL
UPTRADE GLOBAL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2011 cu numărul J2011003162123 și codul unic de înregistrare (CUI) 29491755, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități ale holding-urilor” (cod CAEN 6421). Firma are 14 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7.462 lei, un profit net de 247 mii lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 8.523 lei la 7.462 lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2012.
Date de identificare
- CUI
- 29491755
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011003162123
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 27 decembrie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011003162123
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 09.10.2026
din 19.01.2012
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7.462 lei
- Profit net
- 247 mii lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 3,7 mil lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 4,8 mil lei
- Marjă netă
- 3.316,6%
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 25% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | — | 12 mii | 8.226 | 8.523 | 8.523 | 5.844 | 5.918 | 3.478 | — | 7.462 |
| Venituri totale | 83 | 12 mii | 8.226 | 8.523 | 190 mii | 5.844 | 808 mii | 694 mii | 8,9 mil | 325 mii |
| Cheltuieli totale | 13 mii | 11 mii | 746 | 847 | 860 | 889 | 1.232 | 1.291 | 978 mii | 37 mii |
| Profit / pierdere brută | -13 mii | 629 | 7.480 | 7.676 | 189 mii | 4.955 | 807 mii | 693 mii | 8 mil | 288 mii |
| Profit / pierdere netă | -13 mii | 277 | 7.233 | 7.420 | 184 mii | 4.780 | 807 mii | 692 mii | 7,9 mil | 247 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 840 | 190 mii | 190 mii | 190 mii | 190 mii | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 1,6 mil | 1,6 mil |
| Active circulante | 14 mii | 25 mii | 32 mii | 39 mii | 92 mii | 16 mii | 184 mii | 42 mii | 6,4 mil | 3,2 mil |
| creanțe | 354 | — | 27 | 26 | — | — | — | — | 1,2 mil | 2,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 14 mii | 25 mii | 32 mii | 39 mii | 92 mii | 16 mii | 184 mii | 42 mii | 5,2 mil | 1,1 mil |
| Datorii | 28 mii | 228 mii | 227 mii | 227 mii | 96 mii | 2,4 mil | 1,7 mil | 884 mii | 135 mii | 1,2 mil |
| Capitaluri proprii | -13 mii | -13 mii | -5.455 | 1.965 | 186 mii | 191 mii | 998 mii | 1,7 mil | 7,9 mil | 3,7 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 21 din 23 în județul Cluj și locul 258 din 276 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6421 – Activități ale holding-urilor.
Firme similare din județul Cluj
- XENOPIA VENTURES S.R.L. · Cluj-Napoca2.500 lei · 0 ang.
- SNB GROUP S.R.L. · Cluj-Napoca1.681 lei · 0 ang.
- XYZ VENTURES S.R.L. · Sălicea (com. Ciurila)0 lei · 0 ang.
- CLEVER CAPITAL S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- NST HOLDING S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- LLA TECH VENTURES SRL · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- SABADA GROUP S.R.L. · Cluj-Napoca0 lei · 0 ang.
- VERTEX LC HOLDING S.R.L. · Florești0 lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 6421 – Activități ale holding-urilor
- 6421 Activități ale holding-urilor
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 7020 Activități de consultanță în afaceri și management
Întrebări frecvente despre UPTRADE GLOBAL SRL
Care este CUI-ul firmei UPTRADE GLOBAL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UPTRADE GLOBAL SRL este 29491755, iar codul de TVA este RO29491755. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011003162123, iar codul EUID este ROONRC.J2011003162123.
Unde are sediul UPTRADE GLOBAL SRL?
Sediul social al firmei UPTRADE GLOBAL SRL este în Str. CALISTRAT HOGAȘ, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UPTRADE GLOBAL SRL?
Activitatea principală a firmei UPTRADE GLOBAL SRL este „Activități ale holding-urilor”, cod CAEN 6421. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UPTRADE GLOBAL SRL?
UPTRADE GLOBAL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 27 decembrie 2011, deci are 14 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UPTRADE GLOBAL SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0264 *** 733). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UPTRADE GLOBAL SRL?
În 2025, UPTRADE GLOBAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.462 lei și un profit net de 247 mii lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UPTRADE GLOBAL SRL plătitoare de TVA?
Da. UPTRADE GLOBAL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2012. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.