Sari la conținut
înregistrare depunere cerere de intervenție și transmitere dosar integral la tribunal; înregistrare depunere plângere și transmitere dosar integral la tribunal; funcțiunePlătitor TVA26 ani pe piață

UNITATEA SA

CUI 12534959J1999010834402

JOHANN STRAUSS, București Sectorul 2, București

În 2025: cifra de afaceri 429 mii lei, pierdere netă 517 mii lei, 4 angajați.

Despre UNITATEA SA

UNITATEA SA este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 1999 cu numărul J1999010834402 și codul unic de înregistrare (CUI) 12534959, cu sediul în București Sector 2, municipiul București. Activitatea principală este „Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte” (cod CAEN 1421). Firma are 26 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 429 mii lei (-68% față de 2024), o pierdere netă de 517 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 436 mii lei la 429 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 2 decembrie 2020.

Date de identificare

CUI
12534959
Nr. Registrul Comerțului
J1999010834402
Formă juridică
SA
Data înregistrării
06 decembrie 1999
EUID
ROONRC.J1999010834402
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 02.12.2020

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 17.11.2020

Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 2 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
429 mii lei

-68% față de 2024

Pierdere netă
517 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
12,1 mil lei
Datorii
2,7 mil lei
Active totale
14,9 mil lei
Marjă netă
-120,3%
Cifră / angajat
107 mii lei
Risc mediu

Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 68% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-1 mil-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; profit net 2.784 lei20162017: cifra de afaceri 0 lei; profit net 2.891 lei20172018: cifra de afaceri 0 lei; profit net 2.553 lei20182019: cifra de afaceri 0 lei; profit net 3.119 lei20192020: cifra de afaceri 52.632 lei; pierdere netă 534.895 lei20202021: cifra de afaceri 435.853 lei; pierdere netă 41.581 lei20212022: cifra de afaceri 1.255.380 lei; profit net 390.813 lei20222023: cifra de afaceri 1.370.261 lei; profit net 54.345 lei20232024: cifra de afaceri 1.356.708 lei; profit net 73.299 lei20242025: cifra de afaceri 429.335 lei; pierdere netă 516.645 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă————53 mii436 mii1,3 mil1,4 mil1,4 mil429 mii
Venituri totale2.8712.9812.6323.216861 mii1 mil1,5 mil1,4 mil1,4 mil431 mii
Cheltuieli totale————1,4 mil1 mil1,1 mil1,3 mil1,3 mil948 mii
Profit / pierdere brută2.8712.9812.6323.216-526 mii-32 mii406 mii68 mii90 mii-517 mii
Profit / pierdere netă2.7842.8912.5533.119-535 mii-42 mii391 mii54 mii73 mii-517 mii
Număr mediu de angajați—000367654
Active imobilizate940 mii940 mii940 mii940 mii13 mil13 mil14,1 mil12,9 mil14,8 mil14,4 mil
Active circulante509 mii509 mii509 mii509 mii75 mii99 mii493 mii346 mii519 mii439 mii
din care stocuri122 mii122 mii122 mii122 mii0——1.4941.4940
creanțe128 mii128 mii128 mii128 mii54 mii63 mii461 mii322 mii389 mii413 mii
casa și conturi la bănci259 mii259 mii259 mii259 mii21 mii35 mii33 mii23 mii29 mii27 mii
Cheltuieli în avans59 mii59 mii59 mii59 mii22 mii0112126651627
Datorii680 mii677 mii674 mii671 mii820 mii1,5 mil2,5 mil2,8 mil2,7 mil2,7 mil
Venituri în avans107 mii107 mii107 mii107 mii577 mii0————
Capitaluri proprii722 mii725 mii727 mii730 mii11,7 mil11,7 mil12,1 mil10,4 mil12,7 mil12,1 mil
din care capital subscris vărsat541 mii541 mii541 mii541 mii541 mii541 mii541 mii541 mii539 mii539 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 99 din 280 în județul București și locul 545 din 1.574 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 1421 – Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte.

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 991 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 5625/325/2021*/a125.04.2023

    completare dispozitiv

    Tribunalul Timis · Apel · Civil · calitate: Intimat

  • 10645/300/202325.04.2023

    obligaţie de a face

    Judecătoria Sectorul 2 Bucuresti · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 6202/318/202325.04.2023

    pretenţii

    Judecătoria Targujiu · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 844/195/202324.04.2023

    actiune in raspundere delictuala

    Judecătoria Brad · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 5596/200/202324.04.2023

    contestaţie la executare 605/2015

    Judecătoria Buzau · Fond · Civil · calitate: Contestator

  • 1316/268/202324.04.2023

    rectificare carte funciară

    Judecătoria Odorheiulsecuiesc · Fond · Civil · calitate: Pârât

  • 380/307/2022*24.04.2023

    acţiune în constatare

    Judecătoria Sighetumarmatiei · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Contestator

  • 17990/325/202221.04.2023

    pretenţii -PÂRÂT UAT TIMISOARA

    Tribunalul Timis · Apel · Litigii cu profesioniştii · calitate: Apelant

  • 2745/93/2017*21.04.2023

    pretentii

    Tribunalul Ilfov · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Pârât

  • 2576/221/2021*21.04.2023

    acţiune în răspundere delictuală

    Tribunalul Hunedoara · Apel · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Intimat pârât

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 03.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 1421 – Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte

  • 1413 Fabricarea altor articole de îmbrăcăminte (exclusiv lenjeria de corp)
  • 4664 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria textilă și al mașinilor de cusut și de tricotat
  • 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor, în magazine specializate
  • 4782 Comerț cu amănuntul al textilelor, îmbrăcămintei și încălțămintei efectuat prin standuri, chioșcuri și piețe
  • 4791 Comerț cu amănuntul prin intermediul caselor de comenzi sau prin Internet
  • 6820 Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

Întrebări frecvente despre UNITATEA SA

Care este CUI-ul firmei UNITATEA SA?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNITATEA SA este 12534959, iar codul de TVA este RO12534959. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1999010834402, iar codul EUID este ROONRC.J1999010834402.

Unde are sediul UNITATEA SA?

Sediul social al firmei UNITATEA SA este în JOHANN STRAUSS, București Sectorul 2, București, București Sector 2, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are UNITATEA SA?

Activitatea principală a firmei UNITATEA SA este „Fabricarea articolelor de îmbrăcăminte”, cod CAEN 1421. În Registrul Comerțului are autorizate în total 6 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată UNITATEA SA?

UNITATEA SA a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 6 decembrie 1999, deci are 26 ani de activitate.

Cum pot contacta firma UNITATEA SA?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru UNITATEA SA. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din București Sector 2 sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are UNITATEA SA?

În 2025, UNITATEA SA a raportat o cifră de afaceri de 429 mii lei și o pierdere netă de 517 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este UNITATEA SA plătitoare de TVA?

Da. UNITATEA SA este înregistrată în scopuri de TVA din 2 decembrie 2020. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează