UNIGROUPCOMP SRL
SIBIULUI, bl. 7, sc. C, et. PARTER, ap. 42, Municipiul Mediaș, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 1,9 mil lei, pierdere netă 251 mii lei, 10 angajați.
Despre UNIGROUPCOMP SRL
UNIGROUPCOMP SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2004 cu numărul J2004000151322 și codul unic de înregistrare (CUI) 16109196, cu sediul în Mediaș, județul Sibiu. Activitatea principală este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat” (cod CAEN 4322). Firma are 22 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,9 mil lei (+12% față de 2024), o pierdere netă de 251 mii lei și 10 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 1,9 mil lei la 1,9 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2004.
Date de identificare
- CUI
- 16109196
- Nr. Registrul Comerțului
- J2004000151322
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 03 februarie 2004
- EUID
- ROONRC.J2004000151322
- Cod poștal
- 551129
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 06.02.2004
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Mediaş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1,9 mil lei
- Pierdere netă
- 251 mii lei
- Angajați (medie)
- 10
- Capitaluri proprii
- 74 mii lei
- Datorii
- 660 mii lei
- Active totale
- 734 mii lei
- Marjă netă
- -12,9%
- Cifră / angajat
- 195 mii lei
+12% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani; datorii de 90% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 2,2 mil | 1,7 mil | 1,9 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 1,9 mil | 2,7 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 2 mil |
| Cheltuieli totale | 2,1 mil | 2,4 mil | 2,4 mil | 2,1 mil | 1,8 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 2,2 mil | 2 mil | 2,2 mil |
| Profit / pierdere brută | 111 mii | 67 mii | 27 mii | -175 mii | 137 mii | -8.842 | 243 mii | 91 mii | -92 mii | -251 mii |
| Profit / pierdere netă | 92 mii | 43 mii | 2.537 | -194 mii | 120 mii | -26 mii | 218 mii | 71 mii | -92 mii | -251 mii |
| Număr mediu de angajați | 18 | 18 | 19 | 20 | 20 | 13 | 13 | 13 | 9 | 10 |
| Active imobilizate | 88 mii | 142 mii | 130 mii | 139 mii | 90 mii | 108 mii | 213 mii | 144 mii | 143 mii | 339 mii |
| Active circulante | 733 mii | 762 mii | 642 mii | 451 mii | 685 mii | 478 mii | 764 mii | 829 mii | 743 mii | 389 mii |
| din care stocuri | 132 mii | 147 mii | 138 mii | 3.503 | 28 mii | 6.593 | 117 mii | 25 mii | 1.888 | 29 mii |
| creanțe | 208 mii | 248 mii | 121 mii | 308 mii | 213 mii | 128 mii | 60 mii | 273 mii | 184 mii | 108 mii |
| casa și conturi la bănci | 393 mii | 367 mii | 383 mii | 140 mii | 444 mii | 343 mii | 587 mii | 531 mii | 558 mii | 252 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | — | 4.478 | 5.542 |
| Datorii | 416 mii | 471 mii | 330 mii | 344 mii | 413 mii | 271 mii | 444 mii | 556 mii | 565 mii | 660 mii |
| Venituri în avans | — | — | 5.646 | 4.070 | — | — | — | — | — | — |
| Capitaluri proprii | 406 mii | 433 mii | 436 mii | 242 mii | 362 mii | 315 mii | 533 mii | 418 mii | 325 mii | 74 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 44 din 216 în județul Sibiu și locul 1.154 din 9.074 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat.
Firme similare din județul Sibiu
- SIMPA-SIB SRL · Sibiu2,2 mil lei · 14 ang.
- TEKNO KLIMA SRL · Șelimbăr2,2 mil lei · 6 ang.
- CON-A FACILITY MANAGEMENT S.R.L. · Șelimbăr2,1 mil lei · 6 ang.
- GAZDESIGN SRL · Mediaș2 mil lei · 10 ang.
- INTERFRIG SERVICE SRL · Mediaș1,9 mil lei · 7 ang.
- TEKOS INSTAL CONSTRUCT S.R.L. · Cisnădie1,9 mil lei · 4 ang.
- TOTAL INSTAL SRL · Sibiu1,7 mil lei · 7 ang.
- CORECT INSTAL SRL · Sibiu1,7 mil lei · 5 ang.
Dosare în instanță
4 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 7939/257/2025/a309.03.2026
modificare obligaţii control judiciar (art. 215 NCPP)
Judecătoria Medias · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 7939/257/2025/a115.12.2025
măsuri şi excepţii dispuse de judecătorul de cameră preliminară
Judecătoria Medias · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 7939/257/2025/a1.115.12.2025
verificare măsuri preventive (art.207 NCPP)
Judecătoria Medias · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
- 7939/257/202512.12.2025
distrugerea (art.253 NCP)
Judecătoria Medias · Fond · Penal · calitate: Parte civilă
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 01.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4322 – Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 2651 Fabricarea de instrumente și dispozitive pentru măsură, verificare, control, navigație
- 2670 Fabricarea de instrumente optice, suporți magnetici și optici; fabricarea de echipamente fotografice
- 2899 Fabricarea altor mașini și utilaje specifice n.c.a.
- 3320 Instalarea mașinilor și echipamentelor industriale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4650 Comerț cu ridicata al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4662 Comerț cu ridicata al mașinilor-unelte
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4664 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7120 Activități de testări și analize tehnice
- 9699 Alte servicii personale n.c.a.
Întrebări frecvente despre UNIGROUPCOMP SRL
Care este CUI-ul firmei UNIGROUPCOMP SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei UNIGROUPCOMP SRL este 16109196, iar codul de TVA este RO16109196. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004000151322, iar codul EUID este ROONRC.J2004000151322.
Unde are sediul UNIGROUPCOMP SRL?
Sediul social al firmei UNIGROUPCOMP SRL este în SIBIULUI, bl. 7, sc. C, et. PARTER, ap. 42, Municipiul Mediaș, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 551129, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are UNIGROUPCOMP SRL?
Activitatea principală a firmei UNIGROUPCOMP SRL este „Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat”, cod CAEN 4322. În Registrul Comerțului are autorizate în total 39 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată UNIGROUPCOMP SRL?
UNIGROUPCOMP SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 3 februarie 2004, deci are 22 ani de activitate.
Cum pot contacta firma UNIGROUPCOMP SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0269 *** 974). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are UNIGROUPCOMP SRL?
În 2025, UNIGROUPCOMP SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,9 mil lei și o pierdere netă de 251 mii lei, cu 10 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este UNIGROUPCOMP SRL plătitoare de TVA?
Da. UNIGROUPCOMP SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 6 februarie 2004. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.