Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA12 ani pe piață

TRANSILVANIA TREK SRL

CUI 33679928J12/2946/2014

SINDICATELOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 18,6 mil lei, profit net 492 mii lei, 60 angajați.

Despre TRANSILVANIA TREK SRL

TRANSILVANIA TREK SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 octombrie 2014 cu numărul J12/2946/2014 și codul unic de înregistrare (CUI) 33679928, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare” (cod CAEN 5510). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 18,6 mil lei (+12% față de 2024), un profit net de 492 mii lei și 60 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,8 mil lei la 18,6 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2014.

Date de identificare

CUI
33679928
Nr. Registrul Comerțului
J12/2946/2014
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
10 octombrie 2014
EUID
ROONRC.J12/2946/2014
Cod poștal
400029

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.11.2014

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
18,6 mil lei

+12% față de 2024

Profit net
492 mii lei
Angajați (medie)
60
Capitaluri proprii
6,2 mil lei
Datorii
40 mil lei
Active totale
46,3 mil lei
Marjă netă
2,7%
Cifră / angajat
309 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil2016: cifra de afaceri 10.473.261 lei; pierdere netă 5.588.056 lei20162017: cifra de afaceri 12.793.189 lei; pierdere netă 4.981.683 lei20172018: cifra de afaceri 14.940.886 lei; pierdere netă 1.734.227 lei20182019: cifra de afaceri 16.650.476 lei; pierdere netă 1.661.934 lei20192020: cifra de afaceri 4.671.667 lei; pierdere netă 4.824.349 lei20202021: cifra de afaceri 7.773.332 lei; pierdere netă 2.585.488 lei20212022: cifra de afaceri 17.814.984 lei; profit net 1.761.861 lei20222023: cifra de afaceri 19.103.304 lei; profit net 428.219 lei20232024: cifra de afaceri 16.527.141 lei; pierdere netă 1.006.615 lei20242025: cifra de afaceri 18.556.300 lei; profit net 491.962 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă10,5 mil12,8 mil14,9 mil16,7 mil4,7 mil7,8 mil17,8 mil19,1 mil16,5 mil18,6 mil
Venituri totale12,4 mil13,7 mil15,6 mil17,4 mil4,8 mil8 mil18,9 mil19,9 mil18 mil19,4 mil
Cheltuieli totale18 mil18,6 mil17,2 mil19 mil9,6 mil10,5 mil17,1 mil19,3 mil19 mil18,9 mil
Profit / pierdere brută-5,6 mil-4,9 mil-1,6 mil-1,6 mil-4,8 mil-2,5 mil1,8 mil622 mii-1 mil517 mii
Profit / pierdere netă-5,6 mil-5 mil-1,7 mil-1,7 mil-4,8 mil-2,6 mil1,8 mil428 mii-1 mil492 mii
Număr mediu de angajați79747477555767696160
Active imobilizate48,1 mil48 mil42,8 mil45,7 mil43,6 mil48,5 mil46,9 mil45,6 mil43,5 mil41,9 mil
Active circulante4,7 mil2,7 mil2,4 mil1,4 mil782 mii1,1 mil1,1 mil1,3 mil3,1 mil4,4 mil
din care stocuri132 mii136 mii147 mii170 mii101 mii105 mii153 mii173 mii152 mii186 mii
creanțe1,5 mil937 mii771 mii345 mii259 mii234 mii269 mii478 mii1,3 mil1,4 mil
casa și conturi la bănci3 mil1,6 mil1,5 mil869 mii421 mii802 mii644 mii664 mii1,6 mil2,8 mil
Cheltuieli în avans335 mii398 mii337 mii326 mii212 mii175 mii120 mii75 mii39 mii38 mii
Datorii64,5 mil67,4 mil63,6 mil41,9 mil43 mil45,1 mil41,6 mil40 mil40,9 mil40 mil
Venituri în avans—20 mii25 mii31 mii23 mii23 mii37 mii174 mii160 mii181 mii
Capitaluri proprii-11,4 mil-16,3 mil-18,1 mil5,5 mil1,6 mil4,7 mil6,4 mil6,9 mil5,7 mil6,2 mil
din care capital subscris vărsat2.0002.0002.00017,4 mil18,3 mil18,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil4,3 mil

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 7 din 134 în județul Cluj și locul 106 din 2.427 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Cele mai recente 10 din 12 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 4387/117/202618.08.2026

    contestaţie decizie de concediere

    Tribunalul Cluj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 1545/112/202614.08.2026

    asigurare dovezi

    Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 1184/112/202603.07.2026

    contestaţie decizie de concediere Decizia nr. 145/22.05.2026

    Tribunalul Bistritanasaud · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 5251/117/2020**14.05.2025

    actiune in raspundere delictuala

    Curtea de Apel Cluj · Apel · Civil · calitate: Apelant Pârât

  • 4757/211/202506.03.2025

    validare poprire

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit

  • 6786/211/202420.03.2024

    somaţie de plată

    Judecătoria Clujnapoca · Fond · Civil · calitate: Creditor

  • 63/117/202409.01.2024

    contestaţie decizie de concediere DISJUNS DIN DOS 5574/117/2023

    Tribunalul Cluj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 5574/117/202327.10.2023

    contestaţie decizie de concediere

    Tribunalul Cluj · Fond · Litigii de muncă · calitate: Pârât

  • 5251/117/2020*/a111.10.2023

    abţinere

    Curtea de Apel Cluj · Apel · Civil · calitate: Apelant

  • 5251/117/2020*09.10.2023

    actiune in raspundere delictuala

    Curtea de Apel Cluj · Apel · Civil · calitate: Apelant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 5510 – Hoteluri și alte facilități de cazare similare

  • 1071 Fabricarea pâinii; fabricarea prăjiturilor și a produselor proaspete de patiserie
  • 5510 Hoteluri și alte facilități de cazare similare
  • 5610 Restaurante
  • 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
  • 5629 Alte servicii de alimentație n.c.a.
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
  • 6832 Administrarea imobilelor pe bază de comision sau contract
  • 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
  • 8110 Activități de servicii suport combinate
  • 8230 Activități de organizare a expozițiilor, târgurilor și congreselor
  • 9602 Coafură și alte activități de înfrumusețare
  • 9604 Activități de întreținere corporală
  • 9609 Alte activități de servicii n.c.a.

Întrebări frecvente despre TRANSILVANIA TREK SRL

Care este CUI-ul firmei TRANSILVANIA TREK SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANSILVANIA TREK SRL este 33679928, iar codul de TVA este RO33679928. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/2946/2014, iar codul EUID este ROONRC.J12/2946/2014.

Unde are sediul TRANSILVANIA TREK SRL?

Sediul social al firmei TRANSILVANIA TREK SRL este în SINDICATELOR, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, cod poștal 400029, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TRANSILVANIA TREK SRL?

Activitatea principală a firmei TRANSILVANIA TREK SRL este „Hoteluri și alte facilități de cazare similare”, cod CAEN 5510. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TRANSILVANIA TREK SRL?

TRANSILVANIA TREK SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 10 octombrie 2014, deci are 12 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TRANSILVANIA TREK SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TRANSILVANIA TREK SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Cluj-Napoca sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are TRANSILVANIA TREK SRL?

În 2025, TRANSILVANIA TREK SRL a raportat o cifră de afaceri de 18,6 mil lei și un profit net de 492 mii lei, cu 60 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TRANSILVANIA TREK SRL plătitoare de TVA?

Da. TRANSILVANIA TREK SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 noiembrie 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează