TRANS CINDREL SRL
Str. PRINCIPALA, Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 679 mii lei, profit net 222 mii lei, 3 angajați.
Despre TRANS CINDREL SRL
TRANS CINDREL SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2003 cu numărul J2003000421321 și codul unic de înregistrare (CUI) 15346615, cu sediul în Gura Râului, județul Sibiu. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 679 mii lei (+49% față de 2024), un profit net de 222 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 429 mii lei la 679 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2006 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 15346615
- Nr. Registrul Comerțului
- J2003000421321
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 04 aprilie 2003
- EUID
- ROONRC.J2003000421321
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.11.2006
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Sălişte
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 679 mii lei
- Profit net
- 222 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 510 mii lei
- Datorii
- 270 mii lei
- Active totale
- 780 mii lei
- Marjă netă
- 32,7%
- Cifră / angajat
- 226 mii lei
+49% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 35% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 444 mii | 337 mii | 367 mii | 383 mii | 441 mii | 429 mii | 638 mii | 643 mii | 455 mii | 679 mii |
| Venituri totale | 488 mii | 451 mii | 370 mii | 590 mii | 588 mii | 571 mii | 1,8 mil | 1,1 mil | 1,1 mil | 1,1 mil |
| Cheltuieli totale | 380 mii | 378 mii | 487 mii | 524 mii | 558 mii | 498 mii | 1,5 mil | 835 mii | 842 mii | 846 mii |
| Profit / pierdere brută | 108 mii | 73 mii | -118 mii | 67 mii | 30 mii | 73 mii | 324 mii | 234 mii | 237 mii | 249 mii |
| Profit / pierdere netă | 91 mii | 69 mii | -122 mii | 61 mii | 25 mii | 68 mii | 309 mii | 226 mii | 209 mii | 222 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 3 | 3 | — | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 | 3 |
| Active imobilizate | 220 mii | 388 mii | 278 mii | 364 mii | 131 mii | 267 mii | 529 mii | 672 mii | 832 mii | 638 mii |
| Active circulante | 287 mii | 328 mii | 235 mii | 177 mii | 173 mii | 275 mii | 216 mii | 321 mii | 130 mii | 142 mii |
| din care stocuri | 1.264 | 1.740 | 5.089 | 3.307 | 2.220 | 6.821 | 6.429 | 7.703 | 3.315 | 31 |
| creanțe | 132 mii | 70 mii | 107 mii | 70 mii | 48 mii | 90 mii | 95 mii | 231 mii | 115 mii | 90 mii |
| casa și conturi la bănci | 153 mii | 256 mii | 123 mii | 104 mii | 123 mii | 178 mii | 115 mii | 82 mii | 12 mii | 52 mii |
| Datorii | 415 mii | 555 mii | 474 mii | 442 mii | 279 mii | 450 mii | 436 mii | 457 mii | 231 mii | 270 mii |
| Capitaluri proprii | 91 mii | 160 mii | 39 mii | 100 mii | 25 mii | 93 mii | 309 mii | 535 mii | 732 mii | 510 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 | 400 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 32 din 78 în județul Sibiu și locul 912 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Sibiu
- EVE TRANS MACARALE S.R.L. · Șelimbăr751 mii lei · 2 ang.
- DARAL CAT CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu693 mii lei · 0 ang.
- ALDI MACARALE S.R.L. · Sibiu693 mii lei · 1 ang.
- MAN SPEED SRL · Avrig689 mii lei · 2 ang.
- ȘAPESIB SOLUTION S.R.L. · Sibiu668 mii lei · 3 ang.
- TMR PAVAJE SERBAN S.R.L. · Rășinari627 mii lei · 3 ang.
- KAROTEC CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu623 mii lei · 2 ang.
- COM ALPINA SRL · Rășinari579 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre TRANS CINDREL SRL
Care este CUI-ul firmei TRANS CINDREL SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TRANS CINDREL SRL este 15346615, iar codul de TVA este RO15346615. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2003000421321, iar codul EUID este ROONRC.J2003000421321.
Unde are sediul TRANS CINDREL SRL?
Sediul social al firmei TRANS CINDREL SRL este în Str. PRINCIPALA, Sat Gura Râului, Comuna Gura Râului, Sibiu, județul Sibiu, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TRANS CINDREL SRL?
Activitatea principală a firmei TRANS CINDREL SRL este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TRANS CINDREL SRL?
TRANS CINDREL SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 4 aprilie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TRANS CINDREL SRL?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TRANS CINDREL SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Gura Râului sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TRANS CINDREL SRL?
În 2025, TRANS CINDREL SRL a raportat o cifră de afaceri de 679 mii lei și un profit net de 222 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TRANS CINDREL SRL plătitoare de TVA?
Da. TRANS CINDREL SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 2006 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.