ALDI MACARALE S.R.L.
PICASSO, Municipiul Sibiu, Sibiu
În 2025: cifra de afaceri 693 mii lei, profit net 391 mii lei, 1 angajați.
Despre ALDI MACARALE S.R.L.
ALDI MACARALE S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2023 cu numărul J2023002098325 și codul unic de înregistrare (CUI) 49088308, cu sediul în Sibiu, județul Sibiu. Activitatea principală este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.” (cod CAEN 4399). Firma are 2 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 693 mii lei (+44% față de 2024), un profit net de 391 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2023 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7.580 lei la 693 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 49088308
- Nr. Registrul Comerțului
- J2023002098325
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 noiembrie 2023
- EUID
- ROONRC.J2023002098325
- Cod poștal
- 550101
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 14.11.2023
din 01.01.2024
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Sibiu
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 693 mii lei
- Profit net
- 391 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- 384 mii lei
- Datorii
- 175 mii lei
- Active totale
- 559 mii lei
- Marjă netă
- 56,4%
- Cifră / angajat
- 693 mii lei
+44% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 31% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 7.580 | 481 mii | 693 mii |
| Venituri totale | 7.581 | 481 mii | 694 mii |
| Cheltuieli totale | 18 mii | 198 mii | 279 mii |
| Profit / pierdere brută | -11 mii | 283 mii | 414 mii |
| Profit / pierdere netă | -11 mii | 274 mii | 391 mii |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 59 mii | 47 mii | 108 mii |
| Active circulante | 22 mii | 263 mii | 444 mii |
| creanțe | 20 mii | 141 mii | 349 mii |
| casa și conturi la bănci | 2.940 | 123 mii | 95 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 7.402 |
| Datorii | 92 mii | 47 mii | 175 mii |
| Capitaluri proprii | -11 mii | 263 mii | 384 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 30 din 78 în județul Sibiu și locul 904 din 2.787 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a..
Firme similare din județul Sibiu
- EVE TRANS MACARALE S.R.L. · Șelimbăr751 mii lei · 2 ang.
- DARAL CAT CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu693 mii lei · 0 ang.
- MAN SPEED SRL · Avrig689 mii lei · 2 ang.
- TRANS CINDREL SRL · Gura Râului679 mii lei · 3 ang.
- ȘAPESIB SOLUTION S.R.L. · Sibiu668 mii lei · 3 ang.
- TMR PAVAJE SERBAN S.R.L. · Rășinari627 mii lei · 3 ang.
- KAROTEC CONSTRUCT S.R.L. · Sibiu623 mii lei · 2 ang.
- COM ALPINA SRL · Rășinari579 mii lei · 4 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4399 – Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
- 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5224 Manipulări
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre ALDI MACARALE S.R.L.
Care este CUI-ul firmei ALDI MACARALE S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ALDI MACARALE S.R.L. este 49088308, iar codul de TVA este RO49088308. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2023002098325, iar codul EUID este ROONRC.J2023002098325.
Unde are sediul ALDI MACARALE S.R.L.?
Sediul social al firmei ALDI MACARALE S.R.L. este în PICASSO, Municipiul Sibiu, Sibiu, județul Sibiu, cod poștal 550101, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ALDI MACARALE S.R.L.?
Activitatea principală a firmei ALDI MACARALE S.R.L. este „Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.”, cod CAEN 4399. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ALDI MACARALE S.R.L.?
ALDI MACARALE S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 noiembrie 2023, deci are 2 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ALDI MACARALE S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0771 *** 701). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ALDI MACARALE S.R.L.?
În 2025, ALDI MACARALE S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 693 mii lei și un profit net de 391 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ALDI MACARALE S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. ALDI MACARALE S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 14 noiembrie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.