TOP RMR CONSTRUCT SRL
TEATRULUI, bl. D34, et. 4, ap. 16, Municipiul Timișoara, Timiș
În 2025: cifra de afaceri 13,5 mil lei, profit net 2,6 mil lei, 48 angajați.
Despre TOP RMR CONSTRUCT SRL
TOP RMR CONSTRUCT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2014 cu numărul J2014001533351 și codul unic de înregistrare (CUI) 33304154, cu sediul în Timișoara, județul Timiș. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 12 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 13,5 mil lei (-10% față de 2024), un profit net de 2,6 mil lei și 48 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 3,5 mil lei la 13,5 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2017.
Date de identificare
- CUI
- 33304154
- Nr. Registrul Comerțului
- J2014001533351
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 23 iunie 2014
- EUID
- ROONRC.J2014001533351
- Cod poștal
- 300465
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 15.11.2017
reactivat 07.12.2015
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Timiş
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 13,5 mil lei
- Profit net
- 2,6 mil lei
- Angajați (medie)
- 48
- Capitaluri proprii
- 8,6 mil lei
- Datorii
- 5,3 mil lei
- Active totale
- 13,9 mil lei
- Marjă netă
- 19,6%
- Cifră / angajat
- 280 mii lei
-10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 55 mii | 249 mii | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 11,1 mil | 15 mil | 13,5 mil |
| Venituri totale | 55 mii | 249 mii | 2,3 mil | 2,2 mil | 3,7 mil | 3,5 mil | 4,5 mil | 11,1 mil | 15 mil | 13,5 mil |
| Cheltuieli totale | 500 | 50 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 2,5 mil | 2,5 mil | 2,9 mil | 8,2 mil | 13,5 mil | 10,3 mil |
| Profit / pierdere brută | 55 mii | 199 mii | 1,1 mil | 750 mii | 1,2 mil | 940 mii | 1,6 mil | 2,9 mil | 1,6 mil | 3,1 mil |
| Profit / pierdere netă | 53 mii | 196 mii | 1,1 mil | 729 mii | 1,2 mil | 907 mii | 1,5 mil | 2,5 mil | 1,3 mil | 2,6 mil |
| Număr mediu de angajați | — | 1 | 8 | 18 | 18 | 19 | 22 | 42 | 48 | 48 |
| Active imobilizate | 274 | — | 263 mii | 660 mii | 1,5 mil | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,4 mil | 2,6 mil |
| Active circulante | 221 mii | 459 mii | 1,7 mil | 2,6 mil | 2,7 mil | 3,5 mil | 2,8 mil | 5,7 mil | 6,9 mil | 11,2 mil |
| din care stocuri | — | — | — | 2.571 | 6.574 | 14 mii | 18 mii | — | — | 0 |
| creanțe | 220 mii | 376 mii | 468 mii | 896 mii | 942 mii | 1,3 mil | 2,1 mil | 5,1 mil | 6,3 mil | 11,2 mil |
| casa și conturi la bănci | 520 | 84 mii | 1,2 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 2,2 mil | 604 mii | 653 mii | 628 mii | 50 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | 1.883 | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Datorii | 8.150 | 50 mii | 403 mii | 985 mii | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,2 mil | 2,5 mil | 2,4 mil | 5,3 mil |
| Capitaluri proprii | 213 mii | 409 mii | 1,5 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 3,4 mil | 2,1 mil | 4,6 mil | 6 mil | 8,6 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 9 din 883 în județul Timiș și locul 229 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Timiș
- MAERZ OFENBAU SRL · Timișoara11,2 mil lei · 31 ang.
- I.S. TECH SRL · Timișoara9,6 mil lei · 3 ang.
- BITEA ANTREPRIZA SRL · Timișoara9,4 mil lei · 10 ang.
- SSF-RO SRL · Timișoara9,3 mil lei · 21 ang.
- BELCONS CIVIL ENGINEERING S.R.L. · Timișoara8,8 mil lei · 3 ang.
- GEOSOND SRL · Dumbrăvița7,5 mil lei · 11 ang.
- SUBCONTROL SRL · Timișoara7,4 mil lei · 18 ang.
- PRODAO-ING SRL · Timișoara7,2 mil lei · 3 ang.
Dosare în instanță
Cele mai recente 10 din 37 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 37747/325/202601.09.2026
cerere de valoare redusă TOP RMR CONSTRUCT SRL
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 16208/271/202614.08.2026
pretenţii
Judecătoria Oradea · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 15659/281/2023*10.07.2026
plângere contravenţională PH 0006219/16.06.2023, PH 0042527/16.06.2023 - REJUDECARE
Judecătoria Ploiesti · Fond · Civil · calitate: Petent Petent
- 2539/309/2025/a127.03.2026
reexaminare amendă judiciară
Judecătoria Simleulsilvaniei · Fond · Civil · calitate: Petent
- 239/320/202613.01.2026
validare poprire dos. ex. 131/2025
Judecătoria Targumures · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 39359/325/202510.11.2025
cerere de valoare redusă /PÂRÂT TOP RMR CONSTRUCT SRL
Judecătoria Timisoara · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 4081/30/202518.09.2025
anulare act administrativ
Tribunalul Timis · Fond · Contencios administrativ şi fiscal · calitate: Reclamant
- 16195/55/202501.09.2025
validare poprire ds.ex. 936/2025
Judecătoria Arad · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Terţ poprit
- 2539/309/202518.08.2025
validare poprire
Judecătoria Simleulsilvaniei · Fond · Civil · calitate: Terţ poprit
- 3243/317/202511.07.2025
validare poprire
Judecătoria Targucarbunesti · Fond · Civil · calitate: Intimat
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 04.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 4120 Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7490 Alte activități profesionale, științifice și tehnice n.c.a.
Întrebări frecvente despre TOP RMR CONSTRUCT SRL
Care este CUI-ul firmei TOP RMR CONSTRUCT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOP RMR CONSTRUCT SRL este 33304154, iar codul de TVA este RO33304154. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2014001533351, iar codul EUID este ROONRC.J2014001533351.
Unde are sediul TOP RMR CONSTRUCT SRL?
Sediul social al firmei TOP RMR CONSTRUCT SRL este în TEATRULUI, bl. D34, et. 4, ap. 16, Municipiul Timișoara, Timiș, județul Timiș, cod poștal 300465, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOP RMR CONSTRUCT SRL?
Activitatea principală a firmei TOP RMR CONSTRUCT SRL este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 3 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOP RMR CONSTRUCT SRL?
TOP RMR CONSTRUCT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 23 iunie 2014, deci are 12 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOP RMR CONSTRUCT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 334). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOP RMR CONSTRUCT SRL?
În 2025, TOP RMR CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 13,5 mil lei și un profit net de 2,6 mil lei, cu 48 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOP RMR CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?
Da. TOP RMR CONSTRUCT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 15 noiembrie 2017. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.