Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

TOP CONSTRUCT DROMAR SRL

CUI 17016591J2004002077039

Lahovary, Sat Leordeni, Comuna Leordeni, Argeș

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 434 mii lei, profit net 9.843 lei, 3 angajați.

Despre TOP CONSTRUCT DROMAR SRL

TOP CONSTRUCT DROMAR SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2004 cu numărul J2004002077039 și codul unic de înregistrare (CUI) 17016591, cu sediul în Leordeni, județul Argeș. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 434 mii lei (+31% față de 2024), un profit net de 9.843 lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 700 mii lei la 434 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2005.

Date de identificare

CUI
17016591
Nr. Registrul Comerțului
J2004002077039
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 decembrie 2004
EUID
ROONRC.J2004002077039
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.06.2005

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
06.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Topoloveni

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
434 mii lei

+31% față de 2024

Profit net
9.843 lei
Angajați (medie)
3
Capitaluri proprii
886 mii lei
Datorii
278 mii lei
Active totale
1,2 mil lei
Marjă netă
2,3%
Cifră / angajat
145 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 24% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 284.120 lei; profit net 1.796 lei20162017: cifra de afaceri 411.592 lei; profit net 16.792 lei20172018: cifra de afaceri 566.289 lei; profit net 20.497 lei20182019: cifra de afaceri 446.943 lei; profit net 31.360 lei20192020: cifra de afaceri 448.212 lei; profit net 21.080 lei20202021: cifra de afaceri 700.055 lei; profit net 228.779 lei20212022: cifra de afaceri 1.028.845 lei; profit net 337.414 lei20222023: cifra de afaceri 690.324 lei; profit net 11.590 lei20232024: cifra de afaceri 331.462 lei; pierdere netă 21.265 lei20242025: cifra de afaceri 433.958 lei; profit net 9.843 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă284 mii412 mii566 mii447 mii448 mii700 mii1 mil690 mii331 mii434 mii
Venituri totale345 mii574 mii612 mii564 mii671 mii808 mii1,2 mil685 mii471 mii562 mii
Cheltuieli totale341 mii552 mii586 mii527 mii644 mii571 mii872 mii666 mii482 mii539 mii
Profit / pierdere brută4.63721 mii26 mii37 mii27 mii237 mii348 mii18 mii-11 mii23 mii
Profit / pierdere netă1.79617 mii20 mii31 mii21 mii229 mii337 mii12 mii-21 mii9.843
Număr mediu de angajați3344444433
Active imobilizate668 mii578 mii673 mii632 mii817 mii796 mii946 mii929 mii888 mii868 mii
Active circulante33 mii126 mii146 mii98 mii229 mii257 mii336 mii197 mii177 mii296 mii
din care stocuri24 mii100 mii64 mii80 mii204 mii211 mii253 mii158 mii137 mii204 mii
creanțe5.22014 mii80 mii12 mii20 mii34 mii73 mii30 mii7.87627 mii
casa și conturi la bănci3.28612 mii1.9636.2045.48512 mii10 mii9.01131 mii65 mii
Datorii471 mii457 mii552 mii431 mii726 mii505 mii397 mii229 mii189 mii278 mii
Capitaluri proprii230 mii246 mii267 mii298 mii319 mii548 mii886 mii897 mii876 mii886 mii
din care capital subscris vărsat32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii32 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 149 din 218 în județul Argeș și locul 5.938 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Argeș

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri

Întrebări frecvente despre TOP CONSTRUCT DROMAR SRL

Care este CUI-ul firmei TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOP CONSTRUCT DROMAR SRL este 17016591, iar codul de TVA este RO17016591. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2004002077039, iar codul EUID este ROONRC.J2004002077039.

Unde are sediul TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

Sediul social al firmei TOP CONSTRUCT DROMAR SRL este în Lahovary, Sat Leordeni, Comuna Leordeni, Argeș, județul Argeș, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

Activitatea principală a firmei TOP CONSTRUCT DROMAR SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

TOP CONSTRUCT DROMAR SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 decembrie 2004, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0248 *** 050). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TOP CONSTRUCT DROMAR SRL?

În 2025, TOP CONSTRUCT DROMAR SRL a raportat o cifră de afaceri de 434 mii lei și un profit net de 9.843 lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TOP CONSTRUCT DROMAR SRL plătitoare de TVA?

Da. TOP CONSTRUCT DROMAR SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 iunie 2005. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.

Explorează