TONISOR CONSTRUCT S.R.L.
TIMPULUI, Sat Lunca Cetățuii, Comuna Ciurea, Iași
În 2025: cifra de afaceri 609 mii lei, profit net 233 mii lei, 4 angajați.
Despre TONISOR CONSTRUCT S.R.L.
TONISOR CONSTRUCT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2019 cu numărul J2019000861225 și codul unic de înregistrare (CUI) 40638947, cu sediul în Lunca Cetățuii (com. Ciurea), județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 609 mii lei (+21% față de 2024), un profit net de 233 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 640 mii lei la 609 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 aprilie 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40638947
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019000861225
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 14 februarie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019000861225
- Cod poștal
- 707085
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 19.04.2019
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 609 mii lei
- Profit net
- 233 mii lei
- Angajați (medie)
- 4
- Capitaluri proprii
- 233 mii lei
- Datorii
- 9.954 lei
- Active totale
- 243 mii lei
- Marjă netă
- 38,2%
- Cifră / angajat
- 152 mii lei
+21% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 4% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 236 mii | 409 mii | 640 mii | 1,3 mil | 822 mii | 505 mii | 609 mii |
| Venituri totale | 236 mii | 409 mii | 640 mii | 1,4 mil | 823 mii | 505 mii | 611 mii |
| Cheltuieli totale | 121 mii | 283 mii | 501 mii | 910 mii | 443 mii | 358 mii | 365 mii |
| Profit / pierdere brută | 115 mii | 127 mii | 140 mii | 453 mii | 380 mii | 147 mii | 245 mii |
| Profit / pierdere netă | 113 mii | 123 mii | 134 mii | 440 mii | 372 mii | 135 mii | 233 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 4 | 8 | 8 | 5 | 4 | 4 |
| Active imobilizate | — | — | — | — | — | 4.167 | 2.696 |
| Active circulante | 155 mii | 293 mii | 452 mii | 621 mii | 391 mii | 136 mii | 240 mii |
| creanțe | 16 mii | 4.793 | 100 mii | 345 mii | 280 mii | 64 mii | 174 mii |
| casa și conturi la bănci | 139 mii | 288 mii | 352 mii | 276 mii | 112 mii | 72 mii | 67 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 3.686 | — | — | — | — |
| Datorii | 42 mii | 170 mii | 198 mii | 181 mii | 19 mii | 4.603 | 9.954 |
| Capitaluri proprii | 113 mii | 123 mii | 257 mii | 440 mii | 373 mii | 136 mii | 233 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 395 din 800 în județul Iași și locul 8.193 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- SULEANDRA DEZVOLTARE RURALA S.R.L. · Erbiceni623 mii lei · 1 ang.
- GVR EXPERT SRL · Iași622 mii lei · 5 ang.
- ABM TRADE SRL · Iași619 mii lei · 1 ang.
- NIDO CONSTRUCT 4YOU S.R.L. · Iași615 mii lei · 1 ang.
- VEXEF SRL · Iași608 mii lei · 1 ang.
- MANOLICA BUILDING S.R.L. · Iași601 mii lei · 2 ang.
- AMILO SERVICE & TRADING S.R.L. · Iași599 mii lei · 1 ang.
- MARIO DĂNUȚ S.R.L. · Belcești599 mii lei · 1 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4211 Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor
- 4212 Lucrări de construcții ale căilor ferate de suprafață și subterane.
- 4213 Construcția de poduri și tuneluri
- 4221 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4312 Lucrări de pregătire a terenului
- 4313 Lucrări de foraj și sondaj pentru construcții
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4350 Lucrări speciale de construcții pentru proiecte de geniu civil
- 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
- 4391 Activități de zidărie
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7722 Activități de închiriere și leasing cu alte bunuri personale și gospodărești n.c.a.
- 7731 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente agricole
- 7732 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
Întrebări frecvente despre TONISOR CONSTRUCT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TONISOR CONSTRUCT S.R.L. este 40638947, iar codul de TVA este RO40638947. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019000861225, iar codul EUID este ROONRC.J2019000861225.
Unde are sediul TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
Sediul social al firmei TONISOR CONSTRUCT S.R.L. este în TIMPULUI, Sat Lunca Cetățuii, Comuna Ciurea, Iași, Lunca Cetățuii (com. Ciurea), județul Iași, cod poștal 707085, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TONISOR CONSTRUCT S.R.L. este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 31 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
TONISOR CONSTRUCT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 14 februarie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TONISOR CONSTRUCT S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Lunca Cetățuii (com. Ciurea) sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TONISOR CONSTRUCT S.R.L.?
În 2025, TONISOR CONSTRUCT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 609 mii lei și un profit net de 233 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TONISOR CONSTRUCT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TONISOR CONSTRUCT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 19 aprilie 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.