GVR EXPERT SRL
PANTELIMON, sc. C, et. 3, ap. 6, Municipiul Iași, Iași
În 2025: cifra de afaceri 622 mii lei, profit net 55 mii lei, 5 angajați.
Despre GVR EXPERT SRL
GVR EXPERT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2015 cu numărul J2015000070223 și codul unic de înregistrare (CUI) 33990443, cu sediul în Iași, județul Iași. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 11 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 622 mii lei (+635% față de 2024), un profit net de 55 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 283 mii lei la 622 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2023 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 33990443
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015000070223
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 ianuarie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015000070223
- Cod poștal
- 700082
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
din 01.04.2023
din 01.10.2023
reactivat 14.07.2020
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 622 mii lei
- Profit net
- 55 mii lei
- Angajați (medie)
- 5
- Capitaluri proprii
- -71 mii lei
- Datorii
- 184 mii lei
- Active totale
- 113 mii lei
- Marjă netă
- 8,9%
- Cifră / angajat
- 124 mii lei
+635% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; datorii mai mari decât activele (162%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 24 mii | 28 mii | 6.675 | — | 137 mii | 283 mii | 296 mii | 171 mii | 85 mii | 622 mii |
| Venituri totale | 24 mii | 28 mii | 6.675 | 0 | 137 mii | 287 mii | 326 mii | 171 mii | 85 mii | 809 mii |
| Cheltuieli totale | 9.747 | 12 mii | 2.286 | 4.123 | 52 mii | 183 mii | 298 mii | 248 mii | 147 mii | 743 mii |
| Profit / pierdere brută | 14 mii | 17 mii | 4.389 | -4.123 | 86 mii | 103 mii | 28 mii | -77 mii | -63 mii | 66 mii |
| Profit / pierdere netă | 14 mii | 16 mii | 4.189 | -4.123 | 84 mii | 101 mii | 25 mii | -79 mii | -63 mii | 55 mii |
| Număr mediu de angajați | — | — | — | — | 1 | 3 | 6 | 3 | 1 | 5 |
| Active imobilizate | 22 | — | — | 5.000 | 5.000 | 4.480 | 2.329 | 176 mii | 160 mii | 14 mii |
| Active circulante | 19 mii | 38 mii | 42 mii | 33 mii | 86 mii | 109 mii | 91 mii | 36 mii | 30 mii | 98 mii |
| din care stocuri | 1.175 | 1.175 | 1.175 | 1.175 | — | — | 60 mii | — | 6.582 | 8.276 |
| creanțe | — | 4.765 | 4.786 | 5.386 | 12 mii | — | 3.663 | 27 mii | 6.420 | 62 mii |
| casa și conturi la bănci | 18 mii | 32 mii | 36 mii | 27 mii | 74 mii | 109 mii | 27 mii | 8.654 | 17 mii | 28 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | — | — | — | — | — | 21 mii | 14 mii | 1.091 |
| Datorii | 89 | 3.274 | 3.213 | 3.213 | 6.365 | 13 mii | 17 mii | 296 mii | 330 mii | 184 mii |
| Capitaluri proprii | 19 mii | 35 mii | 39 mii | 35 mii | 85 mii | 101 mii | 76 mii | -63 mii | -126 mii | -71 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 392 din 800 în județul Iași și locul 8.140 din 19.578 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.
Firme similare din județul Iași
- PETRU & BOGDAN CONSTRUCT S.R.L. · Miclăușeni (com. Butea)633 mii lei · 3 ang.
- A.C.M. NORD-EST S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)632 mii lei · 3 ang.
- YMA INVESTMENT S.R.L. · Sorogari (com. Aroneanu)632 mii lei · 0 ang.
- CDS DULMAN LOGISTIC S.R.L. · Rediu627 mii lei · 3 ang.
- SULEANDRA DEZVOLTARE RURALA S.R.L. · Erbiceni623 mii lei · 1 ang.
- ABM TRADE SRL · Iași619 mii lei · 1 ang.
- NIDO CONSTRUCT 4YOU S.R.L. · Iași615 mii lei · 1 ang.
- TONISOR CONSTRUCT S.R.L. · Lunca Cetățuii (com. Ciurea)609 mii lei · 4 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
- 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4323 Lucrări de izolații
- 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
- 4331 Lucrări de ipsoserie
- 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
- 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4335 Alte lucrări de finisare
- 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
- 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
- 4611 Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate
- 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
- 4621 Comerț cu ridicata al cerealelor, semințelor, furajelor și tutunului neprelucrat
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 7711 Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare
- 7712 Activități de închiriere și leasing cu autovehicule rutiere grele
- 7739 Activități de închirierea și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.
Întrebări frecvente despre GVR EXPERT SRL
Care este CUI-ul firmei GVR EXPERT SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei GVR EXPERT SRL este 33990443, iar codul de TVA este RO33990443. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015000070223, iar codul EUID este ROONRC.J2015000070223.
Unde are sediul GVR EXPERT SRL?
Sediul social al firmei GVR EXPERT SRL este în PANTELIMON, sc. C, et. 3, ap. 6, Municipiul Iași, Iași, județul Iași, cod poștal 700082, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are GVR EXPERT SRL?
Activitatea principală a firmei GVR EXPERT SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 23 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată GVR EXPERT SRL?
GVR EXPERT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 ianuarie 2015, deci are 11 ani de activitate.
Cum pot contacta firma GVR EXPERT SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0740 *** 267). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are GVR EXPERT SRL?
În 2025, GVR EXPERT SRL a raportat o cifră de afaceri de 622 mii lei și un profit net de 55 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este GVR EXPERT SRL plătitoare de TVA?
Da. GVR EXPERT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 2023 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.