TOMCIS SRL
TUDOR VLADIMIRESCU, bl. D10, et. 3, ap. 15, Loc. Târgu Ocna, Oraș Târgu Ocna, Bacău
A primit finanțare publică (4 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 10,7 mil lei, profit net 261 mii lei, 11 angajați.
Despre TOMCIS SRL
TOMCIS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2006 cu numărul J2006001854044 și codul unic de înregistrare (CUI) 19834490, cu sediul în Târgu Ocna, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate” (cod CAEN 4681). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 10,7 mil lei (-5% față de 2024), un profit net de 261 mii lei și 11 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 7,3 mil lei la 10,7 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 19834490
- Nr. Registrul Comerțului
- J2006001854044
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 15 decembrie 2006
- EUID
- ROONRC.J2006001854044
- Cod poștal
- 605600
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 22.09.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Oneşti
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 10,7 mil lei
- Profit net
- 261 mii lei
- Angajați (medie)
- 11
- Capitaluri proprii
- 285 mii lei
- Datorii
- 5,1 mil lei
- Active totale
- 5,3 mil lei
- Marjă netă
- 2,4%
- Cifră / angajat
- 976 mii lei
-5% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 95% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,2 mil | 2,5 mil | 4,6 mil | 5,2 mil | 5,4 mil | 7,3 mil | 8,6 mil | 11,7 mil | 11,3 mil | 10,7 mil |
| Venituri totale | 2,2 mil | 2,5 mil | 4,6 mil | 5,3 mil | 5,5 mil | 7,3 mil | 8,6 mil | 11,8 mil | 11,8 mil | 10,8 mil |
| Cheltuieli totale | 2,2 mil | 2,3 mil | 4,5 mil | 5 mil | 4,5 mil | 7,1 mil | 7,9 mil | 10,8 mil | 10,7 mil | 10,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 24 mii | 215 mii | 54 mii | 306 mii | 996 mii | 169 mii | 690 mii | 987 mii | 1,1 mil | 372 mii |
| Profit / pierdere netă | 2.352 | 171 mii | 8.851 | 230 mii | 845 mii | 141 mii | 594 mii | 849 mii | 974 mii | 261 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 6 | 7 | 11 | 10 | 13 | 11 | 11 | 12 | 11 |
| Active imobilizate | 132 mii | 100 mii | 75 mii | 95 mii | 1,3 mil | 1 mil | 1,2 mil | 994 mii | 2,3 mil | 2,4 mil |
| Active circulante | 623 mii | 1,1 mil | 820 mii | 678 mii | 789 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 3 mil | 2,6 mil | 2,9 mil |
| din care stocuri | 308 mii | 790 mii | 903 mii | 496 mii | 565 mii | 806 mii | 957 mii | 1,7 mil | 1,6 mil | 1,3 mil |
| creanțe | 260 mii | 274 mii | 335 mii | 628 mii | 599 mii | 722 mii | 795 mii | 1,7 mil | 1,3 mil | 1,6 mil |
| casa și conturi la bănci | 55 mii | 7.574 | -418 mii | -446 mii | -375 mii | -331 mii | -431 mii | -399 mii | -272 mii | 11 mii |
| Datorii | 699 mii | 944 mii | 659 mii | 517 mii | 1,3 mil | 1,5 mil | 1,9 mil | 2,5 mil | 3,8 mil | 5,1 mil |
| Capitaluri proprii | 57 mii | 228 mii | 237 mii | 256 mii | 869 mii | 780 mii | 618 mii | 1,5 mil | 1 mil | 285 mii |
| din care capital subscris vărsat | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii | 20 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 8 în județul Bacău și locul 145 din 520 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate.
Firme similare din județul Bacău
- TANK PROFI S.R.L. · Valea Seacă4,4 mil lei · 1 ang.
- CONSTANDGAS S.R.L. · Buhuși3,4 mil lei · 7 ang.
- GLOBAL INDUSTRY SRL · Bacău558 mii lei · 0 ang.
- CONAS SRL · Măgura389 mii lei · 0 ang.
- ART IAHIM SRL · Corbasca181 mii lei · 1 ang.
- GIMAR PETROL S.R.L. · Podu Turcului118 mii lei · 0 ang.
- DINO GAZ S.R.L. · Bacău28 mii lei · 0 ang.
Dosare în instanță
6 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 8734/270/202517.11.2025
pretenţii
Judecătoria Onesti · Fond · Civil · calitate: Reclamant
- 14945/180/2024/a111.02.2025
îndreptare eroare materială
Judecătoria Bacau · Fond · Civil · calitate: Creditor
- 15351/180/202430.08.2024
pretenţii
Judecătoria Bacau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Reclamant
- 14945/180/202423.08.2024
ordonanţă de plată - OUG 119/2007 / art.1014 CPC ş.u.
Judecătoria Bacau · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Creditor
- 1155/86/202325.10.2023
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Curtea de Apel Suceava · Apel · Faliment · calitate: Intimat Creditor
- 1155/86/202327.03.2023
procedura insolvenţei
Tribunalul Suceava · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 15.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4681 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4792 Intermedieri în comerțul cu amănuntul specializat
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5225 Activități de servicii logistice pentru transporturi
- 5226 Alte activități anexe transporturilor
- 8210 Activități de secretariat și servicii suport
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
Întrebări frecvente despre TOMCIS SRL
Care este CUI-ul firmei TOMCIS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOMCIS SRL este 19834490, iar codul de TVA este RO19834490. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2006001854044, iar codul EUID este ROONRC.J2006001854044.
Unde are sediul TOMCIS SRL?
Sediul social al firmei TOMCIS SRL este în TUDOR VLADIMIRESCU, bl. D10, et. 3, ap. 15, Loc. Târgu Ocna, Oraș Târgu Ocna, Bacău, județul Bacău, cod poștal 605600, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TOMCIS SRL?
Activitatea principală a firmei TOMCIS SRL este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate”, cod CAEN 4681. În Registrul Comerțului are autorizate în total 13 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TOMCIS SRL?
TOMCIS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 15 decembrie 2006, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TOMCIS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 526). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TOMCIS SRL?
În 2025, TOMCIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 10,7 mil lei și un profit net de 261 mii lei, cu 11 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TOMCIS SRL plătitoare de TVA?
Da. TOMCIS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 22 septembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Târgu Ocna
- Firme cu CAEN 4681 din județul Bacău
- CAEN 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- Top firme din județul Bacău
- Top firme cu CAEN 4681
- Firme noi din județul Bacău
- Beneficiari de fonduri din județul Bacău
- Compară TOMCIS SRL cu alte firme