ART IAHIM SRL
bl. 3, sc. 1, et. 2, ap. 3, Sat Corbasca, Comuna Corbasca, Bacău
În 2025: cifra de afaceri 181 mii lei, pierdere netă 70 mii lei, 1 angajați.
Despre ART IAHIM SRL
ART IAHIM SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2011 cu numărul J2011000801041 și codul unic de înregistrare (CUI) 28847693, cu sediul în Corbasca, județul Bacău. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate” (cod CAEN 4681). Firma are 15 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 181 mii lei (+10% față de 2024), o pierdere netă de 70 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 291 mii lei la 181 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2014.
Date de identificare
- CUI
- 28847693
- Nr. Registrul Comerțului
- J2011000801041
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 12 iulie 2011
- EUID
- ROONRC.J2011000801041
- Cod poștal
- 607120
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 07.10.2026
din 01.08.2014
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 181 mii lei
- Pierdere netă
- 70 mii lei
- Angajați (medie)
- 1
- Capitaluri proprii
- -265 mii lei
- Datorii
- 406 mii lei
- Active totale
- 142 mii lei
- Marjă netă
- -38,6%
- Cifră / angajat
- 181 mii lei
+10% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (287%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 376 mii | 266 mii | 245 mii | 211 mii | 169 mii | 291 mii | 239 mii | 178 mii | 165 mii | 181 mii |
| Venituri totale | 376 mii | 277 mii | 245 mii | 211 mii | 169 mii | 291 mii | 239 mii | 178 mii | 165 mii | 181 mii |
| Cheltuieli totale | 360 mii | 291 mii | 255 mii | 251 mii | 185 mii | 281 mii | 268 mii | 220 mii | 201 mii | 249 mii |
| Profit / pierdere brută | 16 mii | -15 mii | -10 mii | -40 mii | -16 mii | 9.854 | -29 mii | -42 mii | -36 mii | -68 mii |
| Profit / pierdere netă | 16 mii | -17 mii | -13 mii | -42 mii | -18 mii | 6.928 | -32 mii | -44 mii | -37 mii | -70 mii |
| Număr mediu de angajați | 2 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 |
| Active imobilizate | 42 mii | 58 mii | 58 mii | 61 mii | 62 mii | 61 mii | 57 mii | 57 mii | 84 mii | 66 mii |
| Active circulante | 41 mii | 52 mii | 50 mii | 127 mii | 69 mii | 36 mii | 103 mii | 66 mii | 28 mii | 75 mii |
| din care stocuri | 6.748 | 26 mii | 41 mii | 41 mii | 34 mii | 18 mii | 47 mii | 36 mii | 64 mii | 52 mii |
| creanțe | 7.101 | 6.251 | 6.720 | 6.097 | 7.124 | 5.389 | 11 mii | 4.938 | 12 mii | 5.910 |
| casa și conturi la bănci | 27 mii | 20 mii | 2.990 | 80 mii | 28 mii | 13 mii | 46 mii | 25 mii | -48 mii | 17 mii |
| Datorii | 81 mii | 126 mii | 137 mii | 259 mii | 220 mii | 179 mii | 274 mii | 280 mii | 307 mii | 406 mii |
| Capitaluri proprii | 1.828 | -16 mii | -29 mii | -71 mii | -89 mii | -82 mii | -114 mii | -157 mii | -195 mii | -265 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 8 în județul Bacău și locul 452 din 520 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate.
Firme similare din județul Bacău
- TOMCIS SRL · Târgu Ocna10,7 mil lei · 11 ang.
- TANK PROFI S.R.L. · Valea Seacă4,4 mil lei · 1 ang.
- CONSTANDGAS S.R.L. · Buhuși3,4 mil lei · 7 ang.
- GLOBAL INDUSTRY SRL · Bacău558 mii lei · 0 ang.
- CONAS SRL · Măgura389 mii lei · 0 ang.
- GIMAR PETROL S.R.L. · Podu Turcului118 mii lei · 0 ang.
- DINO GAZ S.R.L. · Bacău28 mii lei · 0 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4681 – Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4520 Întreținerea și repararea autovehiculelor
- 4532 Comerț cu amănuntul de piese și accesorii pentru autovehicule
- 4671 Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
- 4673 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4730 Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 5610 Restaurante
- 9003 Activități de creație artistică
Întrebări frecvente despre ART IAHIM SRL
Care este CUI-ul firmei ART IAHIM SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei ART IAHIM SRL este 28847693, iar codul de TVA este RO28847693. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2011000801041, iar codul EUID este ROONRC.J2011000801041.
Unde are sediul ART IAHIM SRL?
Sediul social al firmei ART IAHIM SRL este în bl. 3, sc. 1, et. 2, ap. 3, Sat Corbasca, Comuna Corbasca, Bacău, județul Bacău, cod poștal 607120, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are ART IAHIM SRL?
Activitatea principală a firmei ART IAHIM SRL este „Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate”, cod CAEN 4681. În Registrul Comerțului are autorizate în total 9 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată ART IAHIM SRL?
ART IAHIM SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 12 iulie 2011, deci are 15 ani de activitate.
Cum pot contacta firma ART IAHIM SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0748 *** 466). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are ART IAHIM SRL?
În 2025, ART IAHIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 181 mii lei și o pierdere netă de 70 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este ART IAHIM SRL plătitoare de TVA?
Da. ART IAHIM SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2014. Datele au fost verificate la ANAF pe 7 octombrie 2026.