Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

TOLE - CONST SRL

CUI 17849575J2005001703293

Alexei Mateevici, bl. 3, sc. 2, et. 2, ap. 5, Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova

În 2025: cifra de afaceri 643 mii lei, pierdere netă 128 mii lei, 2 angajați.

Despre TOLE - CONST SRL

TOLE - CONST SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2005 cu numărul J2005001703293 și codul unic de înregistrare (CUI) 17849575, cu sediul în Poiana Câmpina, județul Prahova. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare” (cod CAEN 4712). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 643 mii lei (-43% față de 2024), o pierdere netă de 128 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 769 mii lei la 643 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006.

Date de identificare

CUI
17849575
Nr. Registrul Comerțului
J2005001703293
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
08 august 2005
EUID
ROONRC.J2005001703293
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.10.2006

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
08.10.2026

Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Câmpina

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
643 mii lei

-43% față de 2024

Pierdere netă
128 mii lei
Angajați (medie)
2
Capitaluri proprii
-288 mii lei
Datorii
604 mii lei
Active totale
323 mii lei
Marjă netă
-19,9%
Cifră / angajat
321 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (187%); cifra de afaceri a scăzut cu 43% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-500 mii0500 mii1 mil1,5 mil2 mil2016: cifra de afaceri 500.223 lei; profit net 4.972 lei20162017: cifra de afaceri 468.109 lei; pierdere netă 9.936 lei20172018: cifra de afaceri 459.199 lei; pierdere netă 18.225 lei20182019: cifra de afaceri 478.248 lei; profit net 1.300 lei20192020: cifra de afaceri 624.773 lei; profit net 38.466 lei20202021: cifra de afaceri 769.381 lei; pierdere netă 1.921 lei20212022: cifra de afaceri 787.542 lei; profit net 21.310 lei20222023: cifra de afaceri 1.505.249 lei; profit net 60.068 lei20232024: cifra de afaceri 1.123.000 lei; pierdere netă 36.992 lei20242025: cifra de afaceri 642.795 lei; pierdere netă 128.085 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă500 mii468 mii459 mii478 mii625 mii769 mii788 mii1,5 mil1,1 mil643 mii
Venituri totale506 mii475 mii484 mii499 mii678 mii772 mii850 mii1,5 mil1,1 mil677 mii
Cheltuieli totale501 mii480 mii497 mii493 mii634 mii767 mii820 mii1,4 mil1,1 mil788 mii
Profit / pierdere brută4.972-5.741-13 mii6.29244 mii5.80329 mii75 mii-5.717-110 mii
Profit / pierdere netă4.972-9.936-18 mii1.30038 mii-1.92121 mii60 mii-37 mii-128 mii
Număr mediu de angajați1111111122
Active imobilizate——2.62010 mii12 mii11 mii8.437188 mii136 mii89 mii
Active circulante106 mii96 mii94 mii78 mii153 mii185 mii180 mii365 mii451 mii234 mii
din care stocuri73 mii78 mii82 mii64 mii64 mii66 mii63 mii29 mii36 mii32 mii
creanțe17 mii14 mii6.90513 mii18 mii27 mii89 mii306 mii355 mii199 mii
casa și conturi la bănci15 mii3.8785.6231.25671 mii92 mii27 mii29 mii60 mii2.811
Datorii318 mii318 mii338 mii328 mii366 mii398 mii370 mii660 mii736 mii604 mii
Venituri în avans———————15 mii11 mii7.000
Capitaluri proprii-212 mii-222 mii-241 mii-239 mii-201 mii-203 mii-182 mii-123 mii-160 mii-288 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 124 din 461 în județul Prahova și locul 2.765 din 10.463 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare.

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.

  • 20297/236/202507.11.2025

    actiune in raspundere delictuala

    Judecătoria Giurgiu · Fond · Civil · calitate: Reclamant

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 14.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4712 – Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4321 Lucrări de instalații electrice
  • 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
  • 4323 Lucrări de izolații
  • 4324 Alte lucrări de instalații pentru construcții
  • 4331 Lucrări de ipsoserie
  • 4332 Lucrări de tâmplărie și dulgherie
  • 4333 Lucrări de pardosire și placare a pereților
  • 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
  • 4335 Alte lucrări de finisare
  • 4341 Lucrări de învelitori, șarpante și terase la construcții
  • 4342 Alte lucrări speciale de construcții pentru clădiri
  • 4391 Activități de zidărie
  • 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
  • 4613 Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții
  • 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
  • 4683 Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
  • 4684 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
  • 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
  • 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
  • 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
  • 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
  • 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
  • 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
  • 4942 Servicii de mutare
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări
  • 5226 Alte activități anexe transporturilor
  • 7111 Activități de arhitectură
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre TOLE - CONST SRL

Care este CUI-ul firmei TOLE - CONST SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TOLE - CONST SRL este 17849575, iar codul de TVA este RO17849575. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001703293, iar codul EUID este ROONRC.J2005001703293.

Unde are sediul TOLE - CONST SRL?

Sediul social al firmei TOLE - CONST SRL este în Alexei Mateevici, bl. 3, sc. 2, et. 2, ap. 5, Sat Poiana Câmpina, Comuna Poiana Câmpina, Prahova, județul Prahova, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TOLE - CONST SRL?

Activitatea principală a firmei TOLE - CONST SRL este „Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare”, cod CAEN 4712. În Registrul Comerțului are autorizate în total 34 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TOLE - CONST SRL?

TOLE - CONST SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 august 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TOLE - CONST SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0724 *** 360). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TOLE - CONST SRL?

În 2025, TOLE - CONST SRL a raportat o cifră de afaceri de 643 mii lei și o pierdere netă de 128 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TOLE - CONST SRL plătitoare de TVA?

Da. TOLE - CONST SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 octombrie 2006. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.

Explorează