TIMCA IMPEX SRL
Str. MUNCII, bl. 28, ap. 16, Loc. Uricani, Oraș Uricani, Hunedoara
În 2025: cifra de afaceri 662 mii lei, pierdere netă 15 mii lei, 3 angajați.
Despre TIMCA IMPEX SRL
TIMCA IMPEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1993 cu numărul J1993001756207 și codul unic de înregistrare (CUI) 4779567, cu sediul în Uricani, județul Hunedoara. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun” (cod CAEN 4711). Firma are 33 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 662 mii lei (-13% față de 2024), o pierdere netă de 15 mii lei și 3 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a rămas relativ constantă (de la 677 mii lei la 662 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1998.
Date de identificare
- CUI
- 4779567
- Nr. Registrul Comerțului
- J1993001756207
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 05 octombrie 1993
- EUID
- ROONRC.J1993001756207
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 01.04.1998
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Petroşani
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 662 mii lei
- Pierdere netă
- 15 mii lei
- Angajați (medie)
- 3
- Capitaluri proprii
- 263 mii lei
- Datorii
- 67 mii lei
- Active totale
- 331 mii lei
- Marjă netă
- -2,2%
- Cifră / angajat
- 221 mii lei
-13% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în ultimii doi ani. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 642 mii | 631 mii | 647 mii | 687 mii | 748 mii | 677 mii | 653 mii | 772 mii | 763 mii | 662 mii |
| Venituri totale | 642 mii | 631 mii | 647 mii | 687 mii | 748 mii | 677 mii | 653 mii | 772 mii | 763 mii | 707 mii |
| Cheltuieli totale | 613 mii | 599 mii | 593 mii | 636 mii | 678 mii | 683 mii | 686 mii | 821 mii | 833 mii | 706 mii |
| Profit / pierdere brută | 30 mii | 32 mii | 54 mii | 51 mii | 71 mii | -6.260 | -34 mii | -50 mii | -70 mii | 1.589 |
| Profit / pierdere netă | 25 mii | 27 mii | 48 mii | 44 mii | 64 mii | -12 mii | -40 mii | -57 mii | -89 mii | -15 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
| Active imobilizate | 13 mii | 12 mii | 15 mii | 19 mii | 17 mii | 15 mii | 14 mii | 17 mii | 19 mii | 15 mii |
| Active circulante | 311 mii | 357 mii | 397 mii | 421 mii | 476 mii | 472 mii | 487 mii | 465 mii | 378 mii | 316 mii |
| din care stocuri | 309 mii | 355 mii | 395 mii | 419 mii | 449 mii | 444 mii | 486 mii | 462 mii | 360 mii | 311 mii |
| creanțe | 229 | 229 | 362 | 229 | 229 | 229 | 229 | 1.517 | 2.577 | 3.528 |
| casa și conturi la bănci | 1.113 | 1.190 | 1.438 | 2.069 | 26 mii | 28 mii | 331 | 1.826 | 15 mii | 1.454 |
| Datorii | 30 mii | 48 mii | 44 mii | 28 mii | 16 mii | 23 mii | 76 mii | 115 mii | 119 mii | 67 mii |
| Capitaluri proprii | 294 mii | 321 mii | 368 mii | 413 mii | 476 mii | 464 mii | 424 mii | 367 mii | 278 mii | 263 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 209 din 556 în județul Hunedoara și locul 10.786 din 32.876 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun.
Firme similare din județul Hunedoara
- DANI & NICO DARO S.R.L. · Orăștie686 mii lei · 2 ang.
- CEAUCEAU DIADAR S.R.L. · Lupeni685 mii lei · 1 ang.
- LUCMAR CLASS S.R.L. · Dobra684 mii lei · 2 ang.
- EXOCON CENTER S.R.L. · Hunedoara680 mii lei · 3 ang.
- DANEMIN COM SRL · Orăștie680 mii lei · 2 ang.
- NAIL PROD 2006 SRL · Sat Aurel Vlaicu, Oraș Geoagiu679 mii lei · 3 ang.
- N.NOEL S.R.L. · Băița677 mii lei · 2 ang.
- BOCALIV DIADORA COMIMPEX SRL · Petrila649 mii lei · 3 ang.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4711 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
Întrebări frecvente despre TIMCA IMPEX SRL
Care este CUI-ul firmei TIMCA IMPEX SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TIMCA IMPEX SRL este 4779567, iar codul de TVA este RO4779567. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1993001756207, iar codul EUID este ROONRC.J1993001756207.
Unde are sediul TIMCA IMPEX SRL?
Sediul social al firmei TIMCA IMPEX SRL este în Str. MUNCII, bl. 28, ap. 16, Loc. Uricani, Oraș Uricani, Hunedoara, județul Hunedoara, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TIMCA IMPEX SRL?
Activitatea principală a firmei TIMCA IMPEX SRL este „Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun”, cod CAEN 4711.
Când a fost înființată TIMCA IMPEX SRL?
TIMCA IMPEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 5 octombrie 1993, deci are 33 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TIMCA IMPEX SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0727 *** 428). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TIMCA IMPEX SRL?
În 2025, TIMCA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 662 mii lei și o pierdere netă de 15 mii lei, cu 3 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TIMCA IMPEX SRL plătitoare de TVA?
Da. TIMCA IMPEX SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 aprilie 1998. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.
Explorează
- Firme din Uricani
- Firme cu CAEN 4711 din județul Hunedoara
- CAEN 4711 – Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- Top firme din județul Hunedoara
- Top firme cu CAEN 4711
- Firme noi din județul Hunedoara
- Compară TIMCA IMPEX SRL cu alte firme