TEXDUMA SRL
CAP, Sat Golești, Comuna Golești, Vrancea
În 2025: cifra de afaceri 599 mii lei, pierdere netă 66 mii lei, 2 angajați.
Despre TEXDUMA SRL
TEXDUMA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2007 cu numărul J39/48/2007 și codul unic de înregistrare (CUI) 20650792, cu sediul în Golești, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor textile” (cod CAEN 4641). Firma are 19 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 599 mii lei (-9% față de 2024), o pierdere netă de 66 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 476 mii lei la 599 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2007.
Date de identificare
- CUI
- 20650792
- Nr. Registrul Comerțului
- J39/48/2007
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 17 ianuarie 2007
- EUID
- ROONRC.J39/48/2007
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 26.09.2026
din 19.01.2007
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Vrancea
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 599 mii lei
- Pierdere netă
- 66 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- -329 mii lei
- Datorii
- 1,2 mil lei
- Active totale
- 882 mii lei
- Marjă netă
- -11%
- Cifră / angajat
- 300 mii lei
-9% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (137%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 574 mii | 489 mii | 453 mii | 664 mii | 611 mii | 476 mii | 533 mii | 623 mii | 660 mii | 599 mii |
| Venituri totale | 590 mii | 489 mii | 475 mii | 1,1 mil | 611 mii | 476 mii | 561 mii | 624 mii | 660 mii | 599 mii |
| Cheltuieli totale | 646 mii | 594 mii | 518 mii | 951 mii | 596 mii | 395 mii | 458 mii | 644 mii | 734 mii | 650 mii |
| Profit / pierdere brută | -56 mii | -105 mii | -43 mii | 160 mii | 15 mii | 81 mii | 103 mii | -21 mii | -73 mii | -51 mii |
| Profit / pierdere netă | -57 mii | -110 mii | -47 mii | 148 mii | 9.934 | 76 mii | 97 mii | -27 mii | -91 mii | -66 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 545 mii | 504 mii | 447 mii | 224 mii | 184 mii | 285 mii | 648 mii | 506 mii | 377 mii | 251 mii |
| Active circulante | 318 mii | 354 mii | 419 mii | 553 mii | 506 mii | 660 mii | 692 mii | 626 mii | 581 mii | 622 mii |
| din care stocuri | 181 mii | 215 mii | 258 mii | 464 mii | 388 mii | 523 mii | 527 mii | 469 mii | 393 mii | 406 mii |
| creanțe | 127 mii | 134 mii | 154 mii | 80 mii | 115 mii | 134 mii | 145 mii | 129 mii | 184 mii | 214 mii |
| casa și conturi la bănci | 11 mii | 4.765 | 7.481 | 9.413 | 2.795 | 3.212 | 20 mii | 29 mii | 5.019 | 2.495 |
| Cheltuieli în avans | 1.725 | 1.725 | 1.902 | 5.207 | 5.207 | — | 42 mii | — | 14 mii | 8.906 |
| Datorii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,3 mil | 1,1 mil | 995 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | 689 | 689 | 689 | 689 | 689 | 689 |
| Capitaluri proprii | -302 mii | -412 mii | -459 mii | -311 mii | -301 mii | -224 mii | -127 mii | -173 mii | -263 mii | -329 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 2 din 7 în județul Vrancea și locul 349 din 810 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile.
Firme similare din județul Vrancea
- DIVERS PREST COM SRL · Focșani1,5 mil lei · 9 ang.
- DENIMARALEX SRL · Suraia454 mii lei · 1 ang.
- UNIFORM AC S.R.L. · Focșani132 mii lei · 1 ang.
- AINTEX SRL · Golești117 mii lei · 1 ang.
- GNG 2008 SRL · Focșani74 mii lei · 1 ang.
- CF LOGISTICS FOCȘANI SRL · Focșani34 mii lei · 0 ang.
- ARC-EN-CIEL SRL · Străoane0 lei · 0 ang.
- INTERNOVO SRL · Focșani0 lei · 0 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 10.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile
- 3103 Fabricarea de saltele și somiere
- 3832 Recuperarea materialelor reciclabile sortate
- 4615 Intermedieri în comerțul cu mobilă, articole de menaj și de fierărie
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4677 Comerț cu ridicata al deșeurilor și resturilor
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4799 Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
- 5210 Depozitări
Întrebări frecvente despre TEXDUMA SRL
Care este CUI-ul firmei TEXDUMA SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEXDUMA SRL este 20650792, iar codul de TVA este RO20650792. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J39/48/2007, iar codul EUID este ROONRC.J39/48/2007.
Unde are sediul TEXDUMA SRL?
Sediul social al firmei TEXDUMA SRL este în CAP, Sat Golești, Comuna Golești, Vrancea, județul Vrancea, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEXDUMA SRL?
Activitatea principală a firmei TEXDUMA SRL este „Comerț cu ridicata al produselor textile”, cod CAEN 4641. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEXDUMA SRL?
TEXDUMA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 17 ianuarie 2007, deci are 19 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEXDUMA SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 082). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEXDUMA SRL?
În 2025, TEXDUMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 599 mii lei și o pierdere netă de 66 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEXDUMA SRL plătitoare de TVA?
Da. TEXDUMA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 19 ianuarie 2007. Datele au fost verificate la ANAF pe 26 septembrie 2026.