Sari la conținut
funcțiune25 ani pe piață

DENIMARALEX SRL

CUI 13805959J2001000106396

SURAIA, Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea

În 2025: cifra de afaceri 454 mii lei, pierdere netă 51 mii lei, 1 angajați.

Despre DENIMARALEX SRL

DENIMARALEX SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2001 cu numărul J2001000106396 și codul unic de înregistrare (CUI) 13805959, cu sediul în Suraia, județul Vrancea. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al produselor textile” (cod CAEN 4641). Firma are 25 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 454 mii lei (-1% față de 2024), o pierdere netă de 51 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 406 mii lei la 454 mii lei).

Date de identificare

CUI
13805959
Nr. Registrul Comerțului
J2001000106396
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 martie 2001
EUID
ROONRC.J2001000106396
Cod poștal
627330

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
454 mii lei

-1% față de 2024

Pierdere netă
51 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
-122 mii lei
Datorii
785 mii lei
Active totale
662 mii lei
Marjă netă
-11,2%
Cifră / angajat
454 mii lei
Risc crescut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii negative; pierdere în ultimii doi ani; datorii mai mari decât activele (118%). Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-200 mii0200 mii400 mii600 mii2016: cifra de afaceri 400.325 lei; profit net 9.505 lei20162017: cifra de afaceri 283.912 lei; profit net 4.682 lei20172018: cifra de afaceri 243.420 lei; profit net 3.612 lei20182019: cifra de afaceri 399.191 lei; profit net 26.920 lei20192020: cifra de afaceri 317.416 lei; profit net 603 lei20202021: cifra de afaceri 405.855 lei; profit net 2.516 lei20212022: cifra de afaceri 364.645 lei; profit net 1.323 lei20222023: cifra de afaceri 557.046 lei; profit net 16.008 lei20232024: cifra de afaceri 459.207 lei; pierdere netă 57.772 lei20242025: cifra de afaceri 453.766 lei; pierdere netă 50.681 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă400 mii284 mii243 mii399 mii317 mii406 mii365 mii557 mii459 mii454 mii
Venituri totale402 mii315 mii279 mii425 mii355 mii455 mii418 mii557 mii459 mii454 mii
Cheltuieli totale385 mii307 mii272 mii394 mii350 mii448 mii412 mii535 mii507 mii496 mii
Profit / pierdere brută18 mii7.9376.39931 mii4.0686.8755.50222 mii-48 mii-41 mii
Profit / pierdere netă9.5054.6823.61227 mii6032.5161.32316 mii-58 mii-51 mii
Număr mediu de angajați1—11223221
Active imobilizate57 mii49 mii29 mii9.4714.0873.47420 mii57 mii44 mii35 mii
Active circulante246 mii178 mii263 mii421 mii459 mii508 mii609 mii736 mii582 mii627 mii
din care stocuri138 mii157 mii204 mii286 mii389 mii440 mii516 mii477 mii509 mii544 mii
creanțe21 mii9797.91723 mii39 mii31 mii90 mii170 mii49 mii39 mii
casa și conturi la bănci87 mii20 mii51 mii112 mii31 mii37 mii3.26389 mii24 mii44 mii
Datorii373 mii292 mii353 mii464 mii497 mii543 mii659 mii807 mii698 mii785 mii
Capitaluri proprii-70 mii-65 mii-61 mii-34 mii-34 mii-31 mii-30 mii-14 mii-72 mii-122 mii
din care capital subscris vărsat202202202202202202202202202202

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 3 din 7 în județul Vrancea și locul 398 din 810 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile.

Firme similare din județul Vrancea

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4641 – Comerț cu ridicata al produselor textile

  • 4616 Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele
  • 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
  • 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
  • 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
  • 4642 Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
  • 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
  • 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
  • 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
  • 4779 Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie
  • 5210 Depozitări
  • 5224 Manipulări

Întrebări frecvente despre DENIMARALEX SRL

Care este CUI-ul firmei DENIMARALEX SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei DENIMARALEX SRL este 13805959. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001000106396, iar codul EUID este ROONRC.J2001000106396.

Unde are sediul DENIMARALEX SRL?

Sediul social al firmei DENIMARALEX SRL este în SURAIA, Sat Suraia, Comuna Suraia, Vrancea, județul Vrancea, cod poștal 627330, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are DENIMARALEX SRL?

Activitatea principală a firmei DENIMARALEX SRL este „Comerț cu ridicata al produselor textile”, cod CAEN 4641. În Registrul Comerțului are autorizate în total 11 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată DENIMARALEX SRL?

DENIMARALEX SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 martie 2001, deci are 25 ani de activitate.

Cum pot contacta firma DENIMARALEX SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 305). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are DENIMARALEX SRL?

În 2025, DENIMARALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 454 mii lei și o pierdere netă de 51 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Explorează