Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA28 ani pe piață

TESALIA SRL

CUI 10059366J1997002707130

Str. ION LAHOVARI, et. 2, ap. 4, Municipiul Constanța, Constanța

A primit finanțare publică (3 proiecte)

În 2025: cifra de afaceri 3 mil lei, profit net 343 mii lei, 7 angajați.

Despre TESALIA SRL

TESALIA SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 1997 cu numărul J1997002707130 și codul unic de înregistrare (CUI) 10059366, cu sediul în Constanța, județul Constanța. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 28 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 3 mil lei (+13% față de 2024), un profit net de 343 mii lei și 7 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,5 mil lei la 3 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 24 decembrie 1997.

Date de identificare

CUI
10059366
Nr. Registrul Comerțului
J1997002707130
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
28 noiembrie 1997
EUID
ROONRC.J1997002707130
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 24.12.1997

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Constanţa

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
3 mil lei

+13% față de 2024

Profit net
343 mii lei
Angajați (medie)
7
Capitaluri proprii
2,2 mil lei
Datorii
1,7 mil lei
Active totale
4,6 mil lei
Marjă netă
11,5%
Cifră / angajat
426 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 38% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
01 mil2 mil3 mil2016: cifra de afaceri 339.392 lei; profit net 1.370 lei20162017: cifra de afaceri 390.945 lei; profit net 3.138 lei20172018: cifra de afaceri 804.409 lei; profit net 129.684 lei20182019: cifra de afaceri 466.279 lei; profit net 3.208 lei20192020: cifra de afaceri 51.297 lei; profit net 1.270 lei20202021: cifra de afaceri 1.547.124 lei; profit net 400.047 lei20212022: cifra de afaceri 1.894.910 lei; profit net 1.028.655 lei20222023: cifra de afaceri 1.872.114 lei; profit net 195.789 lei20232024: cifra de afaceri 2.635.870 lei; profit net 432.507 lei20242025: cifra de afaceri 2.983.185 lei; profit net 343.318 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă339 mii391 mii804 mii466 mii51 mii1,5 mil1,9 mil1,9 mil2,6 mil3 mil
Venituri totale592 mii791 mii1,4 mil1,2 mil1,1 mil2,3 mil3 mil2,1 mil3,4 mil3,5 mil
Cheltuieli totale588 mii784 mii1,3 mil1,1 mil1,1 mil1,8 mil2 mil1,9 mil2,9 mil3,1 mil
Profit / pierdere brută4.0387.108138 mii8.0672.442413 mii1 mil210 mii499 mii409 mii
Profit / pierdere netă1.3703.138130 mii3.2081.270400 mii1 mil196 mii433 mii343 mii
Număr mediu de angajați32222—58117
Active imobilizate251 mii2,5 mil3,7 mil4,8 mil4,4 mil4 mil4,6 mil5 mil4,2 mil3,6 mil
Active circulante161 mii2,6 mil2,9 mil804 mii901 mii977 mii1,9 mil1,3 mil988 mii1 mil
din care stocuri91 mii226 mii330 mii439 mii731 mii356 mii920 mii823 mii647 mii512 mii
creanțe59 mii2,3 mil2,5 mil334 mii161 mii418 mii592 mii391 mii-78 mii459 mii
casa și conturi la bănci10 mii1.16266 mii31 mii9.596203 mii427 mii52 mii419 mii34 mii
Cheltuieli în avans———227 mii317 mii—————
Datorii257 mii563 mii2,2 mil1,8 mil2 mil2 mil3 mil2,9 mil2,2 mil1,7 mil
Venituri în avans8.4704,4 mil4,1 mil3,7 mil3,2 mil2,8 mil2,3 mil1,9 mil1,1 mil653 mii
Capitaluri proprii145 mii149 mii278 mii292 mii293 mii220 mii1,2 mil1,4 mil1,9 mil2,2 mil
din care capital subscris vărsat1.1801.1801.18011 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii11 mii

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 146 din 615 în județul Constanța și locul 1.999 din 8.990 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase.

Firme similare din județul Constanța

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase

  • 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
  • 0113 Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculiferelor
  • 0119 Cultivarea altor plante din culturi nepermanente
  • 0161 Activități auxiliare pentru producția vegetală
  • 0163 Activități după recoltare și pregătirea semințelor
  • 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
  • 5611 Restaurante
  • 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor

Întrebări frecvente despre TESALIA SRL

Care este CUI-ul firmei TESALIA SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TESALIA SRL este 10059366, iar codul de TVA este RO10059366. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J1997002707130, iar codul EUID este ROONRC.J1997002707130.

Unde are sediul TESALIA SRL?

Sediul social al firmei TESALIA SRL este în Str. ION LAHOVARI, et. 2, ap. 4, Municipiul Constanța, Constanța, județul Constanța, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TESALIA SRL?

Activitatea principală a firmei TESALIA SRL este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 8 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TESALIA SRL?

TESALIA SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 28 noiembrie 1997, deci are 28 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TESALIA SRL?

Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TESALIA SRL. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Constanța sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.

Ce cifră de afaceri are TESALIA SRL?

În 2025, TESALIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3 mil lei și un profit net de 343 mii lei, cu 7 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TESALIA SRL plătitoare de TVA?

Da. TESALIA SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 24 decembrie 1997. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează