TERMO TOOLS SRL
Str. DONATH, bl. XIV, et. IV, ap. 18, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj
În 2025: cifra de afaceri 2,1 mil lei, profit net 324 mii lei, 2 angajați.
Despre TERMO TOOLS SRL
TERMO TOOLS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2008 cu numărul J12/1985/2008 și codul unic de înregistrare (CUI) 23806978, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire” (cod CAEN 4674). Firma are 18 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 2,1 mil lei (-20% față de 2024), un profit net de 324 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 1,8 mil lei la 2,1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2008 și aplică sistemul TVA la încasare.
Date de identificare
- CUI
- 23806978
- Nr. Registrul Comerțului
- J12/1985/2008
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 29 aprilie 2008
- EUID
- ROONRC.J12/1985/2008
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Da
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 02.10.2026
din 05.05.2008
din 01.01.2013
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 2,1 mil lei
- Profit net
- 324 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 325 mii lei
- Datorii
- 1,9 mil lei
- Active totale
- 2,3 mil lei
- Marjă netă
- 15,6%
- Cifră / angajat
- 1 mil lei
-20% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 86% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 763 mii | 1,1 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,4 mil | 2,6 mil | 2,1 mil |
| Venituri totale | 770 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,4 mil | 1,3 mil | 1,8 mil | 1,8 mil | 2,5 mil | 2,7 mil | 2,1 mil |
| Cheltuieli totale | 664 mii | 961 mii | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,2 mil | 1,6 mil | 1,4 mil | 1,9 mil | 2,4 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere brută | 106 mii | 202 mii | 117 mii | 189 mii | 122 mii | 220 mii | 405 mii | 536 mii | 369 mii | 383 mii |
| Profit / pierdere netă | 89 mii | 191 mii | 105 mii | 176 mii | 110 mii | 204 mii | 389 mii | 515 mii | 321 mii | 324 mii |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
| Active imobilizate | 70 mii | 73 mii | 78 mii | 76 mii | 92 mii | 84 mii | 91 mii | 78 mii | 116 mii | 148 mii |
| Active circulante | 468 mii | 796 mii | 978 mii | 927 mii | 883 mii | 1,1 mil | 1,4 mil | 1,7 mil | 1,9 mil | 2,1 mil |
| din care stocuri | 152 mii | 273 mii | 449 mii | 310 mii | 349 mii | 225 mii | 569 mii | 934 mii | 1,2 mil | 1 mil |
| creanțe | 189 mii | 384 mii | 290 mii | 413 mii | 287 mii | 499 mii | 539 mii | 288 mii | 365 mii | 651 mii |
| casa și conturi la bănci | 126 mii | 139 mii | 239 mii | 204 mii | 247 mii | 377 mii | 267 mii | 510 mii | 353 mii | 413 mii |
| Cheltuieli în avans | — | 59 | 402 | 347 | 949 | 2.179 | 2.248 | 3.034 | 8.154 | 5.989 |
| Datorii | 162 mii | 319 mii | 402 mii | 273 mii | 269 mii | 297 mii | 1,1 mil | 908 mii | 808 mii | 1,9 mil |
| Capitaluri proprii | 375 mii | 550 mii | 655 mii | 730 mii | 707 mii | 890 mii | 390 mii | 905 mii | 1,2 mil | 325 mii |
| din care capital subscris vărsat | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 | 1.000 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 8 din 25 în județul Cluj și locul 71 din 306 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4674 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire.
Firme similare din județul Cluj
- NILAN AIR ARCHITECTS S.R.L. · Cluj-Napoca2,8 mil lei · 3 ang.
- VEL COMPANY SRL · Gilău1,8 mil lei · 3 ang.
- DILEVIDA SRL · Cluj-Napoca1,6 mil lei · 5 ang.
- TMAX SRL · Apahida1,4 mil lei · 9 ang.
- INTERSOLAR NRG S.R.L. · Cluj-Napoca860 mii lei · 2 ang.
- ARNOS CARRA SRL · Cluj-Napoca625 mii lei · 1 ang.
- DRAGUS SRL · Cluj-Napoca588 mii lei · 2 ang.
- BRIGID INSTAL S.R.L. · Domoșu (com. Sâncraiu)571 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
1 dosar înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 685/1285/202219.07.2022
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Comercial Cluj · Fond · Faliment · calitate: Creditor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 05.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4674 – Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 4674 Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
- 7022 Activități de consultanță pentru afaceri și management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7219 Cercetare- dezvoltare în alte științe naturale și inginerie
- 9609 Alte activități de servicii n.c.a.
Întrebări frecvente despre TERMO TOOLS SRL
Care este CUI-ul firmei TERMO TOOLS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERMO TOOLS SRL este 23806978, iar codul de TVA este RO23806978. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J12/1985/2008, iar codul EUID este ROONRC.J12/1985/2008.
Unde are sediul TERMO TOOLS SRL?
Sediul social al firmei TERMO TOOLS SRL este în Str. DONATH, bl. XIV, et. IV, ap. 18, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERMO TOOLS SRL?
Activitatea principală a firmei TERMO TOOLS SRL este „Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire”, cod CAEN 4674. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERMO TOOLS SRL?
TERMO TOOLS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2008, deci are 18 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERMO TOOLS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0744 *** 681). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERMO TOOLS SRL?
În 2025, TERMO TOOLS SRL a raportat o cifră de afaceri de 2,1 mil lei și un profit net de 324 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERMO TOOLS SRL plătitoare de TVA?
Da. TERMO TOOLS SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2008 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 2 octombrie 2026.