Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare13 ani pe piață

TERES IT SRL

CUI 31345360J2013003175400

VALEA IALOMIȚEI, bl. D21, sc. A, et. 2, ap. 5, București Sectorul 6, București

În 2025: cifra de afaceri 501 mii lei, profit net 360 mii lei, 1 angajați.

Despre TERES IT SRL

TERES IT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2013 cu numărul J2013003175400 și codul unic de înregistrare (CUI) 31345360, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)” (cod CAEN 6210). Firma are 13 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 501 mii lei (-39% față de 2024), un profit net de 360 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2018 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 570 mii lei la 501 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2019 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
31345360
Nr. Registrul Comerțului
J2013003175400
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
11 martie 2013
EUID
ROONRC.J2013003175400
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 29.08.2019

TVA la încasare
Da

din 29.08.2019

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu

reactivat 03.12.2018

Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
09.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
501 mii lei

-39% față de 2024

Profit net
360 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
360 mii lei
Datorii
207 mii lei
Active totale
567 mii lei
Marjă netă
71,8%
Cifră / angajat
501 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 39% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-250 mii0250 mii500 mii750 mii1 mil2016: cifra de afaceri 0 lei; pierdere netă 28.331 lei20162017: cifra de afaceri 244.318 lei; profit net 199.536 lei20172018: cifra de afaceri 570.288 lei; profit net 492.491 lei20182019: cifra de afaceri 577.163 lei; profit net 498.891 lei20192023: cifra de afaceri 885.084 lei; profit net 524.405 lei20232024: cifra de afaceri 822.981 lei; profit net 574.414 lei20242025: cifra de afaceri 500.771 lei; profit net 359.724 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202320242025
Cifra de afaceri netă—244 mii570 mii577 mii885 mii823 mii501 mii
Venituri totale1247 mii579 mii577 mii888 mii855 mii509 mii
Cheltuieli totale28 mii40 mii70 mii61 mii356 mii254 mii135 mii
Profit / pierdere brută-28 mii207 mii510 mii516 mii532 mii601 mii374 mii
Profit / pierdere netă-28 mii200 mii492 mii499 mii524 mii574 mii360 mii
Număr mediu de angajați————221
Active imobilizate24 mii15 mii5.455—2554.4162.297
Active circulante18 mii230 mii489 mii533 mii667 mii617 mii556 mii
din care stocuri———4.454390——
creanțe2.69041 mii103 mii95 mii82 mii484 mii420 mii
casa și conturi la bănci16 mii188 mii385 mii433 mii584 mii133 mii136 mii
Cheltuieli în avans667577.4367.3413.3071538.390
Datorii59 mii63 mii8.79341 mii146 mii47 mii207 mii
Capitaluri proprii-17 mii183 mii493 mii499 mii525 mii575 mii360 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 1.447 din 4.332 în județul București și locul 4.061 din 14.283 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client).

Firme similare din județul București

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6210 – Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

  • 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
  • 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
  • 4740 Comerț cu amănuntul al echipamentului informatic și de telecomunicații
  • 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
  • 6210 Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
  • 6220 Activități de consultanță în tehnologia informației și de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul
  • 6290 Alte activități de servicii privind tehnologia informației
  • 6310 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
  • 6391 Activități ale portalurilor web
  • 9510 Repararea și întreținerea calculatoarelor și a echipamentelor de comunicații

Întrebări frecvente despre TERES IT SRL

Care este CUI-ul firmei TERES IT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERES IT SRL este 31345360, iar codul de TVA este RO31345360. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2013003175400, iar codul EUID este ROONRC.J2013003175400.

Unde are sediul TERES IT SRL?

Sediul social al firmei TERES IT SRL este în VALEA IALOMIȚEI, bl. D21, sc. A, et. 2, ap. 5, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TERES IT SRL?

Activitatea principală a firmei TERES IT SRL este „Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)”, cod CAEN 6210. În Registrul Comerțului are autorizate în total 10 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TERES IT SRL?

TERES IT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2013, deci are 13 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TERES IT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0722 *** 588). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TERES IT SRL?

În 2025, TERES IT SRL a raportat o cifră de afaceri de 501 mii lei și un profit net de 360 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TERES IT SRL plătitoare de TVA?

Da. TERES IT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 29 august 2019 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 9 octombrie 2026.

Explorează