TERANOVA NALBANT S.A.
Timișoara, et. 2, București Sectorul 6, București
A primit finanțare publică (44 proiecte)În 2025: cifra de afaceri 1 mil lei, profit net 387 mii lei, 0 angajați.
Despre TERANOVA NALBANT S.A.
TERANOVA NALBANT S.A. este o societate pe acțiuni (SA) înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2015 cu numărul J2015014605402 și codul unic de înregistrare (CUI) 12224044, cu sediul în București Sector 6, municipiul București. Activitatea principală este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase” (cod CAEN 0111). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1 mil lei (+2828% față de 2024), un profit net de 387 mii lei și 0 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,6 mil lei la 1 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1999.
Date de identificare
- CUI
- 12224044
- Nr. Registrul Comerțului
- J2015014605402
- Formă juridică
- SA
- Data înregistrării
- 02 decembrie 2015
- EUID
- ROONRC.J2015014605402
- Cod poștal
- —
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 08.10.2026
din 01.11.1999
Organ fiscal competent: Administraţia Sector 6 a Finanţelor Publice
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 1 mil lei
- Profit net
- 387 mii lei
- Angajați (medie)
- 0
- Capitaluri proprii
- 919 mii lei
- Datorii
- 49,6 mil lei
- Active totale
- 51 mil lei
- Marjă netă
- 38,2%
+2828% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Datorii de 97% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 6,5 mil | 5,3 mil | 5 mil | 4,7 mil | 1,6 mil | 40 mii | 0 | 35 mii | 35 mii | 1 mil |
| Venituri totale | 7,8 mil | 6,4 mil | 8,1 mil | 4,4 mil | 7 mil | 657 mii | 31 mii | 293 mii | 184 mii | 1,2 mil |
| Cheltuieli totale | 5,7 mil | 6 mil | 6,6 mil | 6,4 mil | 8,9 mil | 314 mii | 43 mii | 215 mii | 160 mii | 580 mii |
| Profit / pierdere brută | 2,1 mil | 434 mii | 1,4 mil | -2 mil | -1,9 mil | 343 mii | -12 mii | 78 mii | 24 mii | 636 mii |
| Profit / pierdere netă | 1,7 mil | 361 mii | 1,2 mil | -2 mil | -1,9 mil | 314 mii | -13 mii | 66 mii | 21 mii | 387 mii |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 4 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Active imobilizate | 194 mii | 175 mii | 196 mii | 601 mii | 56 mii | 55 mii | 55 mii | 778 mii | 5,3 mil | 32,2 mil |
| Active circulante | 6,5 mil | 6,7 mil | 10,4 mil | 7,8 mil | 4,3 mil | 1,2 mil | 1,2 mil | 681 mii | 779 mii | 18,7 mil |
| din care stocuri | 4,3 mil | 4,4 mil | 7,9 mil | 5,3 mil | 1,5 mil | 409 mii | 16 mii | 207 mii | 279 mii | 369 mii |
| creanțe | 1,9 mil | 2,3 mil | 2,5 mil | 2,3 mil | 2 mil | 807 mii | 384 mii | 458 mii | 401 mii | 1,9 mil |
| casa și conturi la bănci | 260 mii | 15 mii | 20 mii | 231 mii | 868 mii | 34 mii | 818 mii | 17 mii | 99 mii | 16,4 mil |
| Cheltuieli în avans | 21 mii | 37 mii | 40 mii | 35 mii | 14 mii | — | — | — | 1.338 | 93 mii |
| Datorii | 4,6 mil | 4,5 mil | 7 mil | 6,9 mil | 4,7 mil | 1,5 mil | 877 mii | 1,1 mil | 5,3 mil | 49,6 mil |
| Venituri în avans | — | — | — | — | — | — | 594 mii | 527 mii | 450 mii | 450 mii |
| Capitaluri proprii | 2,1 mil | 2,4 mil | 3,6 mil | 1,6 mil | -309 mii | -178 mii | -198 mii | -132 mii | 337 mii | 919 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 150 mii | 150 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Firme similare din județul București
- AGRYAS S.R.L. · București Sector 11,1 mil lei · 1 ang.
- PRODSERV CONIL SRL · București Sector 61 mil lei · 1 ang.
- SEMROM OLTENIA SA · București Sector 21 mil lei · 7 ang.
- DANUBIUS HUNTERS SRL · București Sector 61 mil lei · 9 ang.
- MED CEREAL IMPEX SRL · București Sector 4997 mii lei · 4 ang.
- ABC AGROTIKI SRL · București Sector 4989 mii lei · 3 ang.
- EURO DELTA DANUBE SRL · București Sector 1989 mii lei · 5 ang.
- NOA EXPERT INVEST SRL · București Sector 3952 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 28.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0111 Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- 0210 Silvicultură și alte activități forestiere
- 0240 Activități de servicii anexe silviculturii
- 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii
- 6820 închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
Întrebări frecvente despre TERANOVA NALBANT S.A.
Care este CUI-ul firmei TERANOVA NALBANT S.A.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TERANOVA NALBANT S.A. este 12224044, iar codul de TVA este RO12224044. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2015014605402, iar codul EUID este ROONRC.J2015014605402.
Unde are sediul TERANOVA NALBANT S.A.?
Sediul social al firmei TERANOVA NALBANT S.A. este în Timișoara, et. 2, București Sectorul 6, București, București Sector 6, municipiul București, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TERANOVA NALBANT S.A.?
Activitatea principală a firmei TERANOVA NALBANT S.A. este „Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase”, cod CAEN 0111. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TERANOVA NALBANT S.A.?
TERANOVA NALBANT S.A. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 2 decembrie 2015, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TERANOVA NALBANT S.A.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (7874 *** 331). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TERANOVA NALBANT S.A.?
În 2025, TERANOVA NALBANT S.A. a raportat o cifră de afaceri de 1 mil lei și un profit net de 387 mii lei, cu 0 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TERANOVA NALBANT S.A. plătitoare de TVA?
Da. TERANOVA NALBANT S.A. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 noiembrie 1999. Datele au fost verificate la ANAF pe 8 octombrie 2026.
E firma ta? Actualizează gratuit datele de contact și adaugă insigna pe site.
Datele acestei firme sunt disponibile și prin API
Identificare ONRC, statut ANAF și bilanțuri, în JSON, direct în aplicația ta:
GET /api/v1/firma/12224044API date firme după CUI · 100 de cereri gratuite
Sursa: Registrul Comerțului (ONRC, data.gov.ro, licență CC BY 4.0), ANAF, Ministerul Finanțelor și portal.just.ro. Emailul și site-ul le găsim pe site-ul public al firmei.
Explorează
- Firme din București Sector 6
- Firme cu CAEN 0111 din județul București
- CAEN 0111 – Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
- Top firme din județul București
- Top firme cu CAEN 0111
- Firme noi din județul București
- Beneficiari de fonduri din județul București
- Compară TERANOVA NALBANT S.A. cu alte firme