Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVA21 ani pe piață

TENANGO SRL

CUI 17522459J2005001557122

Str. DUNĂRII, ap. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 1,8 mil lei, profit net 404 mii lei, 5 angajați.

Despre TENANGO SRL

TENANGO SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2005 cu numărul J2005001557122 și codul unic de înregistrare (CUI) 17522459, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale” (cod CAEN 4100). Firma are 21 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 1,8 mil lei (-75% față de 2024), un profit net de 404 mii lei și 5 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 36,5 mil lei la 1,8 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2011.

Date de identificare

CUI
17522459
Nr. Registrul Comerțului
J2005001557122
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
25 aprilie 2005
EUID
ROONRC.J2005001557122
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 05.05.2011

TVA la încasare
Nu
Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
11.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Fiscală pentru Contribuabili Mijlocii - Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
1,8 mil lei

-75% față de 2024

Profit net
404 mii lei
Angajați (medie)
5
Capitaluri proprii
21,9 mil lei
Datorii
732 mii lei
Active totale
22,6 mil lei
Marjă netă
21,9%
Cifră / angajat
369 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 75% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
-10 mil010 mil20 mil30 mil40 mil2016: cifra de afaceri 4.699.870 lei; profit net 1.170.675 lei20162017: cifra de afaceri 1.871.260 lei; profit net 1.075.653 lei20172018: cifra de afaceri 841.755 lei; pierdere netă 4.069 lei20182019: cifra de afaceri 18.180.024 lei; profit net 5.622.963 lei20192020: cifra de afaceri 8.585.800 lei; profit net 3.488.115 lei20202021: cifra de afaceri 36.545.206 lei; profit net 16.675.536 lei20212022: cifra de afaceri 18.178.137 lei; profit net 4.465.566 lei20222023: cifra de afaceri 1.434.878 lei; pierdere netă 568.409 lei20232024: cifra de afaceri 7.258.518 lei; profit net 1.430.091 lei20242025: cifra de afaceri 1.843.570 lei; profit net 404.322 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă4,7 mil1,9 mil842 mii18,2 mil8,6 mil36,5 mil18,2 mil1,4 mil7,3 mil1,8 mil
Venituri totale4,7 mil4,3 mil1,1 mil19 mil8,6 mil36,8 mil18,2 mil1,4 mil7,4 mil2,3 mil
Cheltuieli totale3,3 mil3 mil1,1 mil12,4 mil4,5 mil17,4 mil13,1 mil2 mil5,7 mil1,8 mil
Profit / pierdere brută1,4 mil1,3 mil6.8396,6 mil4,1 mil19,4 mil5,1 mil-568 mii1,7 mil485 mii
Profit / pierdere netă1,2 mil1,1 mil-4.0695,6 mil3,5 mil16,7 mil4,5 mil-568 mii1,4 mil404 mii
Număr mediu de angajați2411346665
Active imobilizate7,1 mil8,7 mil13,8 mil8,6 mil10,5 mil13 mil17,5 mil20,5 mil11,7 mil15,8 mil
Active circulante3,2 mil3,2 mil2,4 mil9,6 mil17,4 mil19,6 mil4,6 mil2 mil11,5 mil6,9 mil
din care stocuri1,9 mil1,5 mil955 mii1,4 mil9,2 mil1,4 mil1 mil148 mii4,9 mil146 mii
creanțe211 mii584 mii1,3 mil1,7 mil1,9 mil5,9 mil1,4 mil1,3 mil1,6 mil3,4 mil
casa și conturi la bănci1,1 mil1 mil204 mii6,5 mil6,3 mil12,2 mil2,2 mil478 mii5 mil3,4 mil
Datorii4,9 mil5,6 mil7 mil6,3 mil4,6 mil104 mii461 mii1,1 mil930 mii732 mii
Venituri în avans1,4 mil1,2 mil4,1 mil1,5 mil9,4 mil5,2 mil519 mii831 mii199 mii—
Capitaluri proprii4,1 mil5,1 mil5,1 mil10,5 mil14 mil27,3 mil21,1 mil20,6 mil22 mil21,9 mil
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 212 din 970 în județul Cluj și locul 4.472 din 19.571 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale.

Firme similare din județul Cluj

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 4100 – Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale

  • 4100 Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
  • 4311 Lucrări de demolare a construcțiilor
  • 4312 Lucrări de pregătire a terenului
  • 4360 Servicii de intermediere pentru lucrări speciale de construcții
  • 4671 Comerț cu ridicata al autovehiculelor
  • 4781 Comerț cu amănuntul al autovehiculelor
  • 6811 Cumpărarea și vânzarea de bunuri imobiliare proprii

Întrebări frecvente despre TENANGO SRL

Care este CUI-ul firmei TENANGO SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TENANGO SRL este 17522459, iar codul de TVA este RO17522459. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2005001557122, iar codul EUID este ROONRC.J2005001557122.

Unde are sediul TENANGO SRL?

Sediul social al firmei TENANGO SRL este în Str. DUNĂRII, ap. 3, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TENANGO SRL?

Activitatea principală a firmei TENANGO SRL este „Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale”, cod CAEN 4100. În Registrul Comerțului are autorizate în total 7 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TENANGO SRL?

TENANGO SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 25 aprilie 2005, deci are 21 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TENANGO SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0741 *** 985). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TENANGO SRL?

În 2025, TENANGO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1,8 mil lei și un profit net de 404 mii lei, cu 5 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TENANGO SRL plătitoare de TVA?

Da. TENANGO SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 5 mai 2011. Datele au fost verificate la ANAF pe 11 octombrie 2026.

Explorează