TEHNO LEOMAT S.R.L.
Sat Volovăț, Comuna Volovăț, Suceava
În 2025: cifra de afaceri 7,2 mil lei, profit net 1,5 mil lei, 8 angajați.
Despre TEHNO LEOMAT S.R.L.
TEHNO LEOMAT S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2016 cu numărul J2016000375334 și codul unic de înregistrare (CUI) 35771890, cu sediul în Volovăț, județul Suceava. Activitatea principală este „Comerț cu amănuntul al textilelor” (cod CAEN 4751). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 7,2 mil lei (+33% față de 2024), un profit net de 1,5 mil lei și 8 angajați (număr mediu). Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 748 mii lei la 7,2 mil lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 29 decembrie 2016.
Date de identificare
- CUI
- 35771890
- Nr. Registrul Comerțului
- J2016000375334
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 08 martie 2016
- EUID
- ROONRC.J2016000375334
- Cod poștal
- 727615
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 03.10.2026
din 29.12.2016
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Municipală Rădăuţi
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 7,2 mil lei
- Profit net
- 1,5 mil lei
- Angajați (medie)
- 8
- Capitaluri proprii
- 3,5 mil lei
- Datorii
- 2,7 mil lei
- Active totale
- 6,2 mil lei
- Marjă netă
- 20,7%
- Cifră / angajat
- 897 mii lei
+33% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 43% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 17 mii | 51 mii | 142 mii | 522 mii | 748 mii | 1,7 mil | 2,8 mil | 5,4 mil | 7,2 mil |
| Venituri totale | 17 mii | 52 mii | 142 mii | 523 mii | 1 mil | 2,1 mil | 3 mil | 5,6 mil | 7,2 mil |
| Cheltuieli totale | 7.679 | 75 mii | 138 mii | 514 mii | 985 mii | 1,9 mil | 2,5 mil | 4,3 mil | 5,5 mil |
| Profit / pierdere brută | 9.495 | -23 mii | 3.987 | 8.549 | 37 mii | 296 mii | 513 mii | 1,3 mil | 1,7 mil |
| Profit / pierdere netă | 9.152 | -24 mii | 2.423 | 4.182 | 33 mii | 285 mii | 453 mii | 1,2 mil | 1,5 mil |
| Număr mediu de angajați | 1 | 1 | 2 | 4 | 3 | 4 | 6 | 7 | 8 |
| Active imobilizate | — | 167 mii | 143 mii | 146 mii | 393 mii | 1,2 mil | 1,5 mil | 1,8 mil | 2,2 mil |
| Active circulante | 17 mii | 53 mii | 250 mii | 315 mii | 384 mii | 1,1 mil | 1,6 mil | 2,1 mil | 3,9 mil |
| din care stocuri | — | 52 mii | 244 mii | 237 mii | 249 mii | 994 mii | 1,4 mil | 2 mil | 3,4 mil |
| creanțe | — | 242 | 4.026 | 24 mii | 48 mii | 85 mii | 103 mii | 62 mii | 169 mii |
| casa și conturi la bănci | 17 mii | 453 | 1.869 | 54 mii | 86 mii | 27 mii | 123 mii | 97 mii | 396 mii |
| Cheltuieli în avans | — | — | 46 mii | 58 mii | 10 mii | — | — | — | — |
| Datorii | 8.139 | 234 mii | 451 mii | 528 mii | 747 mii | 1,9 mil | 2,3 mil | 1,9 mil | 2,7 mil |
| Capitaluri proprii | 9.352 | -15 mii | -12 mii | -8.138 | 40 mii | 415 mii | 830 mii | 2 mil | 3,5 mil |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii | 15 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 1 din 34 în județul Suceava și locul 13 din 1.246 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor.
Firme similare din județul Suceava
- TENDENZALEN S.R.L. · Marginea4,2 mil lei · 0 ang.
- EMMA TRANS MED SRL · Volovăț1,2 mil lei · 10 ang.
- BCLASSY BY MATTHEW S.R.L. · Suceava899 mii lei · 3 ang.
- SIA OUTLET S.R.L. · Sfântu Ilie (com. Șcheia)564 mii lei · 1 ang.
- ANTOVIANA DESIGN S.R.L. · Lisaura (com. Ipotești)514 mii lei · 2 ang.
- DECORINT SRL · Gura Humorului504 mii lei · 2 ang.
- LA HOPU S.R.L. · Suceava500 mii lei · 0 ang.
- AMR EXPRES GROUP S.R.L. · Plopeni (oraș Salcea)441 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 4751 – Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4637 Comerț cu ridicata cu cafea, ceai, cacao și condimente
- 4638 Comerț cu ridicata specializat al altor alimente
- 4641 Comerț cu ridicata al produselor textile
- 4645 Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4712 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4727 Comerț cu amănuntul al altor produse alimentare
- 4751 Comerț cu amănuntul al textilelor
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4755 Comerț cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat și al altor articole de uz casnic n.c.a.
- 4764 Comerț cu amănuntul al jocurilor și jucăriilor
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4775 Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie
Întrebări frecvente despre TEHNO LEOMAT S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TEHNO LEOMAT S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEHNO LEOMAT S.R.L. este 35771890, iar codul de TVA este RO35771890. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000375334, iar codul EUID este ROONRC.J2016000375334.
Unde are sediul TEHNO LEOMAT S.R.L.?
Sediul social al firmei TEHNO LEOMAT S.R.L. este în Sat Volovăț, Comuna Volovăț, Suceava, județul Suceava, cod poștal 727615, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEHNO LEOMAT S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TEHNO LEOMAT S.R.L. este „Comerț cu amănuntul al textilelor”, cod CAEN 4751. În Registrul Comerțului are autorizate în total 14 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEHNO LEOMAT S.R.L.?
TEHNO LEOMAT S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 8 martie 2016, deci are 10 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEHNO LEOMAT S.R.L.?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0759 *** 832). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEHNO LEOMAT S.R.L.?
În 2025, TEHNO LEOMAT S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 7,2 mil lei și un profit net de 1,5 mil lei, cu 8 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEHNO LEOMAT S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TEHNO LEOMAT S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 29 decembrie 2016. Datele au fost verificate la ANAF pe 3 octombrie 2026.