TEARS SRL
Str. PRESEI, bl. 15, ap. 26, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna
În 2025: cifra de afaceri 12 mii lei, profit net 681 lei.
Despre TEARS SRL
TEARS SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2003 cu numărul J14/66/2003 și codul unic de înregistrare (CUI) 15228156, cu sediul în Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Activitatea principală este „Activități de pompe funebre și similare” (cod CAEN 9603). Firma are 23 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 12 mii lei (+7% față de 2024), un profit net de 681 lei. Între 2020 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 33 mii lei la 12 mii lei). Nu este înregistrată în scopuri de TVA.
Date de identificare
- CUI
- 15228156
- Nr. Registrul Comerțului
- J14/66/2003
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 20 februarie 2003
- EUID
- ROONRC.J14/66/2003
- Cod poștal
- 520064
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Nu
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Neînscris
- Actualizat
- 05.10.2026
Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 12 mii lei
- Profit net
- 681 lei
- Angajați (medie)
- —
- Capitaluri proprii
- 138 mii lei
- Datorii
- 458 lei
- Active totale
- 138 mii lei
- Marjă netă
- 5,6%
+7% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 0% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 190 mii | 214 mii | 62 mii | 38 mii | 33 mii | 33 mii | 33 mii | — | 11 mii | 12 mii |
| Venituri totale | 191 mii | 215 mii | 63 mii | 38 mii | 34 mii | 33 mii | 33 mii | 15 mii | 11 mii | 12 mii |
| Cheltuieli totale | 214 mii | 238 mii | 43 mii | 29 mii | 17 mii | 11 mii | 12 mii | 21 mii | 12 mii | 11 mii |
| Profit / pierdere brută | -23 mii | -23 mii | 20 mii | 8.556 | 17 mii | 22 mii | 21 mii | -6.350 | -609 | 804 |
| Profit / pierdere netă | -25 mii | -25 mii | 18 mii | 7.420 | 16 mii | 21 mii | 20 mii | -6.350 | -609 | 681 |
| Număr mediu de angajați | 4 | 4 | 1 | — | — | — | — | — | — | — |
| Active imobilizate | 152 mii | 147 mii | 142 mii | 137 mii | 132 mii | 127 mii | 122 mii | 117 mii | 112 mii | 107 mii |
| Active circulante | 26 mii | 15 mii | 3.168 | 578 | 5.277 | 5.030 | 22 mii | 21 mii | 25 mii | 31 mii |
| din care stocuri | 25 mii | 13 mii | — | -270 | — | — | — | -270 | — | — |
| creanțe | 346 | 590 | — | 270 | — | — | — | 270 | — | — |
| casa și conturi la bănci | 844 | 1.198 | 3.168 | 578 | 5.277 | 5.030 | 22 mii | 21 mii | 25 mii | 31 mii |
| Datorii | 92 mii | 101 mii | 66 mii | 51 mii | 34 mii | 8.038 | 248 | 0 | 165 | 458 |
| Capitaluri proprii | 86 mii | 61 mii | 79 mii | 87 mii | 103 mii | 124 mii | 144 mii | 138 mii | 137 mii | 138 mii |
| din care capital subscris vărsat | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 | 200 |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 6 din 6 în județul Covasna și locul 322 din 354 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 9603 – Activități de pompe funebre și similare.
Firme similare din județul Covasna
- SERVICII FUNERARE DAVID SRL · Sfântu Gheorghe466 mii lei · 3 ang.
- BING - PANDO S.R.L. · Catalina331 mii lei · 2 ang.
- HAPPYZOOM S.R.L. · Sfântu Gheorghe98 mii lei · 1 ang.
- OPRED CONSTRUCT SRL · Zăbala95 mii lei · 1 ang.
- BOTKRIS TEMETKEZÉSI VÁLLALKOZÁS S.R.L. · Filia (com. Brăduț)74 mii lei · 1 ang.
Dosare în instanță
2 dosare înregistrate din 2021 în care apare o parte cu numele firmei.
- 554/62/202519.02.2025
opoziţie la dizolvare
Tribunalul Brasov · Fond · Litigii cu profesioniştii · calitate: Pârât
- 5535/118/202308.08.2023
deschiderea procedurii la cererea creditorului
Tribunalul Constanta · Fond · Faliment · calitate: Debitor
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 09.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 9603 – Activități de pompe funebre și similare
- 4776 Comerț cu amănuntul al florilor, plantelor și semințelor; comerț cu amănuntul al animalelor de companie și a hranei pentru acestea, în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi, în magazine specializate
- 4789 Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 9603 Activități de pompe funebre și similare
Întrebări frecvente despre TEARS SRL
Care este CUI-ul firmei TEARS SRL?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEARS SRL este 15228156. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J14/66/2003, iar codul EUID este ROONRC.J14/66/2003.
Unde are sediul TEARS SRL?
Sediul social al firmei TEARS SRL este în Str. PRESEI, bl. 15, ap. 26, Municipiul Sfântu Gheorghe, Covasna, județul Covasna, cod poștal 520064, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TEARS SRL?
Activitatea principală a firmei TEARS SRL este „Activități de pompe funebre și similare”, cod CAEN 9603. În Registrul Comerțului are autorizate în total 5 coduri CAEN, listate pe această pagină.
Când a fost înființată TEARS SRL?
TEARS SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 20 februarie 2003, deci are 23 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TEARS SRL?
Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0721 *** 410). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.
Ce cifră de afaceri are TEARS SRL?
În 2025, TEARS SRL a raportat o cifră de afaceri de 12 mii lei și un profit net de 681 lei, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TEARS SRL plătitoare de TVA?
Nu. Potrivit ANAF, TEARS SRL nu este înregistrată în scopuri de TVA. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.