Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare10 ani pe piață

TEAMCAD S.R.L.

CUI 36029652J2016000882292

TUDOR VLADIMIRESCU, Municipiul Ploiești, Prahova

A primit finanțare publică (1 proiect)

În 2025: cifra de afaceri 666 mii lei, profit net 87 mii lei, 4 angajați.

Despre TEAMCAD S.R.L.

TEAMCAD S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2016 cu numărul J2016000882292 și codul unic de înregistrare (CUI) 36029652, cu sediul în Ploiești, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 10 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 666 mii lei (-41% față de 2024), un profit net de 87 mii lei și 4 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 944 mii lei la 666 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
36029652
Nr. Registrul Comerțului
J2016000882292
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 aprilie 2016
EUID
ROONRC.J2016000882292
Cod poștal
100054

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.08.2017

TVA la încasare
Da

din 01.08.2017

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Înscris
Actualizat
01.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Prahova

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
666 mii lei

-41% față de 2024

Profit net
87 mii lei
Angajați (medie)
4
Capitaluri proprii
420 mii lei
Datorii
282 mii lei
Active totale
702 mii lei
Marjă netă
13,1%
Cifră / angajat
166 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Cifra de afaceri a scăzut cu 41% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0500 mii1 mil1,5 mil2016: cifra de afaceri 203.823 lei; profit net 158.837 lei20162017: cifra de afaceri 905.199 lei; profit net 688.450 lei20172018: cifra de afaceri 684.337 lei; profit net 385.662 lei20182019: cifra de afaceri 826.630 lei; profit net 519.397 lei20192020: cifra de afaceri 664.641 lei; profit net 344.193 lei20202021: cifra de afaceri 944.282 lei; profit net 462.539 lei20212022: cifra de afaceri 943.970 lei; profit net 452.932 lei20222023: cifra de afaceri 819.272 lei; profit net 308.733 lei20232024: cifra de afaceri 1.126.822 lei; profit net 332.462 lei20242025: cifra de afaceri 665.530 lei; profit net 87.119 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă204 mii905 mii684 mii827 mii665 mii944 mii944 mii819 mii1,1 mil666 mii
Venituri totale204 mii905 mii684 mii834 mii671 mii948 mii949 mii819 mii1,1 mil719 mii
Cheltuieli totale43 mii208 mii292 mii306 mii320 mii476 mii487 mii504 mii773 mii619 mii
Profit / pierdere brută161 mii698 mii393 mii528 mii350 mii472 mii462 mii316 mii361 mii100 mii
Profit / pierdere netă159 mii688 mii386 mii519 mii344 mii463 mii453 mii309 mii332 mii87 mii
Număr mediu de angajați2564455554
Active imobilizate79 mii160 mii128 mii78 mii138 mii124 mii129 mii108 mii336 mii336 mii
Active circulante150 mii619 mii448 mii501 mii306 mii587 mii488 mii502 mii354 mii366 mii
din care stocuri3.05834 mii37 mii48 mii69 mii64 mii69 mii75 mii79 mii80 mii
creanțe—73 mii76 mii84 mii29 mii97 mii36 mii78 mii35 mii20 mii
casa și conturi la bănci147 mii512 mii336 mii370 mii208 mii426 mii384 mii349 mii241 mii266 mii
Datorii70 mii90 mii190 mii60 mii99 mii248 mii165 mii58 mii357 mii282 mii
Capitaluri proprii159 mii689 mii386 mii520 mii345 mii463 mii453 mii551 mii333 mii420 mii
din care capital subscris vărsat200400400400400400400400400400

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 135 din 513 în județul Prahova și locul 3.705 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.

Firme similare din județul Prahova

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 02.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

  • 6910 Activități juridice
  • 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea

Întrebări frecvente despre TEAMCAD S.R.L.

Care este CUI-ul firmei TEAMCAD S.R.L.?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TEAMCAD S.R.L. este 36029652, iar codul de TVA este RO36029652. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2016000882292, iar codul EUID este ROONRC.J2016000882292.

Unde are sediul TEAMCAD S.R.L.?

Sediul social al firmei TEAMCAD S.R.L. este în TUDOR VLADIMIRESCU, Municipiul Ploiești, Prahova, județul Prahova, cod poștal 100054, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TEAMCAD S.R.L.?

Activitatea principală a firmei TEAMCAD S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112. În Registrul Comerțului are autorizate în total 2 coduri CAEN, listate pe această pagină.

Când a fost înființată TEAMCAD S.R.L.?

TEAMCAD S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 aprilie 2016, deci are 10 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TEAMCAD S.R.L.?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0771 *** 786). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TEAMCAD S.R.L.?

În 2025, TEAMCAD S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 666 mii lei și un profit net de 87 mii lei, cu 4 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TEAMCAD S.R.L. plătitoare de TVA?

Da. TEAMCAD S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 1 august 2017 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.

Explorează