Sari la conținut
funcțiunePlătitor TVATVA la încasare24 ani pe piață

TC CONT SRL

CUI 14322685J2001001625124

Str. FABRICII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj

În 2025: cifra de afaceri 287 mii lei, profit net 171 mii lei, 1 angajați.

Despre TC CONT SRL

TC CONT SRL este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2001 cu numărul J2001001625124 și codul unic de înregistrare (CUI) 14322685, cu sediul în Cluj-Napoca, județul Cluj. Activitatea principală este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal” (cod CAEN 6920). Firma are 24 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 287 mii lei (+20% față de 2024), un profit net de 171 mii lei și 1 angajat (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a crescut (de la 176 mii lei la 287 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001 și aplică sistemul TVA la încasare.

Date de identificare

CUI
14322685
Nr. Registrul Comerțului
J2001001625124
Formă juridică
SRL
Data înregistrării
29 noiembrie 2001
EUID
ROONRC.J2001001625124
Cod poștal
—

Situația fiscală (ANAF)

Plătitor de TVA
Da

din 01.12.2001

TVA la încasare
Da

din 01.01.2013

Split TVA
Nu
Contribuabil inactiv
Nu
Registrul e-Factura
Neînscris
Actualizat
05.10.2026

Organ fiscal competent: Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Date financiare 2025

Cifra de afaceri
287 mii lei

+20% față de 2024

Profit net
171 mii lei
Angajați (medie)
1
Capitaluri proprii
171 mii lei
Datorii
44 mii lei
Active totale
215 mii lei
Marjă netă
59,5%
Cifră / angajat
287 mii lei
Risc scăzut

Indicator de risc de insolvență: Capitaluri proprii pozitive, profit în 2025, datorii de 20% din active. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.

Cifra de afaceriProfit / pierdere netălei
0100 mii200 mii300 mii2016: cifra de afaceri 165.648 lei; profit net 112.826 lei20162017: cifra de afaceri 164.156 lei; profit net 117.888 lei20172018: cifra de afaceri 160.410 lei; profit net 116.027 lei20182019: cifra de afaceri 157.383 lei; profit net 109.132 lei20192020: cifra de afaceri 142.326 lei; profit net 88.461 lei20202021: cifra de afaceri 176.029 lei; profit net 119.233 lei20212022: cifra de afaceri 197.241 lei; profit net 119.480 lei20222023: cifra de afaceri 214.108 lei; profit net 138.182 lei20232024: cifra de afaceri 238.617 lei; profit net 161.503 lei20242025: cifra de afaceri 286.705 lei; profit net 170.623 lei2025
Indicator (lei)2016201720182019202020212022202320242025
Cifra de afaceri netă166 mii164 mii160 mii157 mii142 mii176 mii197 mii214 mii239 mii287 mii
Venituri totale166 mii164 mii161 mii159 mii143 mii177 mii200 mii217 mii249 mii292 mii
Cheltuieli totale50 mii45 mii44 mii48 mii53 mii56 mii79 mii76 mii85 mii119 mii
Profit / pierdere brută116 mii120 mii118 mii111 mii90 mii121 mii121 mii140 mii164 mii173 mii
Profit / pierdere netă113 mii118 mii116 mii109 mii88 mii119 mii119 mii138 mii162 mii171 mii
Număr mediu de angajați1111111111
Active imobilizate5762883.6655.2223.5031.7851.4391.0949.6827.228
Active circulante130 mii142 mii231 mii134 mii209 mii135 mii156 mii185 mii498 mii208 mii
creanțe94 mii107 mii207 mii115 mii198 mii117 mii142 mii174 mii447 mii190 mii
casa și conturi la bănci37 mii35 mii24 mii18 mii11 mii18 mii14 mii11 mii51 mii17 mii
Cheltuieli în avans—————71————
Datorii18 mii24 mii17 mii29 mii15 mii17 mii38 mii25 mii346 mii44 mii
Capitaluri proprii113 mii118 mii218 mii109 mii198 mii119 mii120 mii162 mii162 mii171 mii
din care capital subscris vărsat200200200200200200200200200200

Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.

Clasament și firme similare

Locul 316 din 738 în județul Cluj și locul 4.936 din 12.435 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal.

Firme similare din județul Cluj

Dosare în instanță

Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.

Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 13.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.

Domenii de activitate (CAEN)

Activitate principală (ANAF): 6920 – Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal

Registrul Comerțului nu are alte coduri CAEN autorizate pentru această firmă.

Întrebări frecvente despre TC CONT SRL

Care este CUI-ul firmei TC CONT SRL?

CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TC CONT SRL este 14322685, iar codul de TVA este RO14322685. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2001001625124, iar codul EUID este ROONRC.J2001001625124.

Unde are sediul TC CONT SRL?

Sediul social al firmei TC CONT SRL este în Str. FABRICII, Municipiul Cluj-Napoca, Cluj, județul Cluj, potrivit Registrului Comerțului.

Ce activitate are TC CONT SRL?

Activitatea principală a firmei TC CONT SRL este „Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal”, cod CAEN 6920.

Când a fost înființată TC CONT SRL?

TC CONT SRL a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 29 noiembrie 2001, deci are 24 ani de activitate.

Cum pot contacta firma TC CONT SRL?

Firma are un număr de telefon declarat la ANAF, afișat parțial pe această pagină (0723 *** 375). Numărul complet, împreună cu emailul și site-ul, acolo unde le-am găsit pe site-ul oficial al firmei, se vede după deblocarea contactelor: gratuit pentru 10 firme cu un cont BazaDate.ro sau de la 0,10 lei pe firmă. Poți scrie și la adresa sediului social.

Ce cifră de afaceri are TC CONT SRL?

În 2025, TC CONT SRL a raportat o cifră de afaceri de 287 mii lei și un profit net de 171 mii lei, cu 1 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.

Este TC CONT SRL plătitoare de TVA?

Da. TC CONT SRL este înregistrată în scopuri de TVA din 1 decembrie 2001 și aplică TVA la încasare. Datele au fost verificate la ANAF pe 5 octombrie 2026.

Explorează