TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.
BRUXELLES, Sat Ariceștii Rahtivani, Comuna Ariceștii Rahtivani, Prahova
În 2025: cifra de afaceri 368 mii lei, pierdere netă 86 mii lei, 2 angajați.
Despre TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.
TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. este o societate cu răspundere limitată (SRL) înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2019 cu numărul J2019001234297 și codul unic de înregistrare (CUI) 40764562, cu sediul în Ariceștii Rahtivani, județul Prahova. Activitatea principală este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea” (cod CAEN 7112). Firma are 7 ani de la înființare. În 2025, potrivit bilanțului depus la Ministerul Finanțelor, a avut o cifră de afaceri de 368 mii lei (-59% față de 2024), o pierdere netă de 86 mii lei și 2 angajați (număr mediu). Între 2021 și 2025, cifra de afaceri a scăzut (de la 1,2 mil lei la 368 mii lei). Este înregistrată în scopuri de TVA din 6 mai 2019.
Date de identificare
- CUI
- 40764562
- Nr. Registrul Comerțului
- J2019001234297
- Formă juridică
- SRL
- Data înregistrării
- 11 martie 2019
- EUID
- ROONRC.J2019001234297
- Cod poștal
- 107025
Situația fiscală (ANAF)
- Plătitor de TVA
- Da
- TVA la încasare
- Nu
- Split TVA
- Nu
- Contribuabil inactiv
- Nu
- Registrul e-Factura
- Înscris
- Actualizat
- 01.10.2026
din 06.05.2019
Organ fiscal competent: Unitatea Fiscală Orăşenească Boldeşti Scăeni
Date financiare 2025
- Cifra de afaceri
- 368 mii lei
- Pierdere netă
- 86 mii lei
- Angajați (medie)
- 2
- Capitaluri proprii
- 1,1 mil lei
- Datorii
- 87 mii lei
- Active totale
- 1,2 mil lei
- Marjă netă
- -23,4%
- Cifră / angajat
- 184 mii lei
-59% față de 2024
Indicator de risc de insolvență: Pierdere în 2025; cifra de afaceri a scăzut cu 59% față de 2024. Calcul orientativ din bilanțul 2025, nu o evaluare de credit.
| Indicator (lei) | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri netă | 2,6 mil | 2,6 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 700 mii | 892 mii | 368 mii |
| Venituri totale | 2,6 mil | 2,6 mil | 1,2 mil | 1,1 mil | 706 mii | 894 mii | 568 mii |
| Cheltuieli totale | 185 mii | 251 mii | 296 mii | 632 mii | 599 mii | 625 mii | 650 mii |
| Profit / pierdere brută | 2,5 mil | 2,4 mil | 868 mii | 452 mii | 107 mii | 269 mii | -83 mii |
| Profit / pierdere netă | 2,4 mil | 2,4 mil | 856 mii | 443 mii | 101 mii | 208 mii | -86 mii |
| Număr mediu de angajați | 3 | 3 | 3 | 3 | 1 | 3 | 2 |
| Active imobilizate | 688 | 138 | 218 mii | 196 mii | 145 mii | 95 mii | 9.029 |
| Active circulante | 2,7 mil | 2,7 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| creanțe | 2,5 mil | 2,4 mil | 1,6 mil | 1,7 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| casa și conturi la bănci | 105 mii | 213 mii | 892 | 1.023 | 7.661 | 749 | 1.880 |
| Cheltuieli în avans | 0 | 0 | 1.480 | 3.433 | 2.277 | 1.202 | 722 |
| Datorii | 178 mii | 237 mii | 190 mii | 140 mii | 97 mii | 102 mii | 87 mii |
| Capitaluri proprii | 2,5 mil | 2,4 mil | 1,7 mil | 1,8 mil | 1,2 mil | 1,3 mil | 1,1 mil |
| din care capital subscris vărsat | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii | 45 mii |
Din situațiile financiare anuale depuse la Ministerul Finanțelor (data.gov.ro). Sume în lei; „mii”, „mil” (milioane), „mld” (miliarde). Anii lipsă: bilanț nedepus sau fără activitate.
Clasament și firme similare
Locul 217 din 513 în județul Prahova și locul 5.934 din 16.139 în România după cifra de afaceri (2025), între firmele cu activitatea principală 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea.
Firme similare din județul Prahova
- TECHWISE ENGINEERING S.R.L. · Urlați373 mii lei · 1 ang.
- SIGPOS TECHNOLOGY S.R.L. · Comarnic372 mii lei · 1 ang.
- QUALINSPECT S.R.L. · Ploiești372 mii lei · 1 ang.
- KIMO SERV SRL · Câmpina371 mii lei · 2 ang.
- TOPHOTAR SRL · Ploiești369 mii lei · 1 ang.
- EXTREME PRO CONSTRUCT SRL · Câmpina365 mii lei · 1 ang.
- CATALYST OPERATIONS SRL · Vălenii De Munte364 mii lei · 1 ang.
- AIDIL TOTALCONS S.R.L. · Ploiești364 mii lei · 2 ang.
Dosare în instanță
Nu am găsit dosare înregistrate din 2021 cu o parte care poartă numele firmei.
Sursa: portal.just.ro (Ministerul Justiției), căutare după nume, actualizată 11.10.2026. Potrivirea se face după denumire, deci pot apărea și firme omonime; verificați dosarul pe portal.
Domenii de activitate (CAEN)
Activitate principală (ANAF): 7112 – Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Întrebări frecvente despre TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.
Care este CUI-ul firmei TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
CUI-ul (codul unic de înregistrare) al firmei TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. este 40764562, iar codul de TVA este RO40764562. Numărul de ordine în Registrul Comerțului este J2019001234297, iar codul EUID este ROONRC.J2019001234297.
Unde are sediul TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
Sediul social al firmei TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. este în BRUXELLES, Sat Ariceștii Rahtivani, Comuna Ariceștii Rahtivani, Prahova, județul Prahova, cod poștal 107025, potrivit Registrului Comerțului.
Ce activitate are TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
Activitatea principală a firmei TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. este „Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea”, cod CAEN 7112.
Când a fost înființată TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. a fost înregistrată la Registrul Comerțului pe 11 martie 2019, deci are 7 ani de activitate.
Cum pot contacta firma TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
Nu avem un număr de telefon declarat la ANAF pentru TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.. Poți contacta firma prin corespondență la sediul social din Ariceștii Rahtivani sau prin site-ul ei oficial, dacă are unul. Dacă firma își actualizează datele pe BazaDate.ro, contactul apare pe această pagină.
Ce cifră de afaceri are TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L.?
În 2025, TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 368 mii lei și o pierdere netă de 86 mii lei, cu 2 angajați, potrivit situațiilor financiare depuse la Ministerul Finanțelor. Istoricul pe până la 10 ani este în tabelul de pe această pagină.
Este TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. plătitoare de TVA?
Da. TBA EXPERT ENGINEERING SERVICES S.R.L. este înregistrată în scopuri de TVA din 6 mai 2019. Datele au fost verificate la ANAF pe 1 octombrie 2026.